Ton voor direct (internet)contact in de wijk FNV houdt actiedag ontslagen thuiszorgers Verbouwingsuitverkoop WALCHEREN 33 Met kortinaen van 40 tot 80% Badkameruitverkoop.nl Retorikers Gilde leest gedichten In het kader van de Nationa le Poëzieweek draagt het Retorikers Gilde Middel burg vandaag gedichten voor in de Kloveniersdoelen in Middelburg. Dit wordt be geleid door Ron Henderikse op saxofoon en klarinet en Maarten Bruines op de pia no. Aanvang: 13.00 uur. Muziek en ballet in de Sint Jacobskerk Muziekvereniging O.N.D.A. uit Nieuw- en Sint Joosland en balletschool Suzanne de Jong treden vandaag op in de Sint Jacobskerk in Vlissin- gen. Aanvang: 20.00 uur. Toe gang: 10 euro. Gratis concert in Ter Reede Het orkest De Zeeuwse Mu zikanten en smartlappen koor Scharretjoe geven van daag een concert in woon zorgcentrum Ter Reede aan de Vredehoflaan 370 in Vlis- singen. Aanvang: 19.30 uur. Toegang gratis. Muzikale dienst met de Evensingers In de Sint Jacobskerk in Vlis- singen wordt morgen een oecumenische evensong ge houden. Voorganger is domi nee Wout Alserda. De sa menzang wordt op het orgel begeleid door Jos Vogel. De Evensingers verzorgen de liturgische zangen. De dienst begint om 17.00 uur en duurt een klein uur. Gastendienst bij het Leger des Heils In het gebouw van het Leger des Heils aan Het Zwin in Middelburg is morgen een gastendienst met als thema 'te gast bij Jezus'. Muzikale medewerking wordt ver leend door gospelkoor Confi dence uit Goes. De dienst be gint om 10.00 uur. Verboom zoekt de verbetering in eerste instantie in een abstracter doel: een nieuwe manier vinden om direct met burgers te kunnen overleggen over allerhande zaken tussen gemeente en inwoners over de leefomgeving. „Neem nou de bezwaren die de bewoners van de Singel hebben tegen de aantas ting van hun groen voor de deur door de aanleg van parkeerplaat sen. Daar heeft de gemeente al de rozen en vlinderstruiken wegge haald en nu wordt het nog erger, hoor je daar. En terecht. Het moet bij de gemeentelijke organisatie indalen dat je een hoop proble men voorkomt als je tevoren uit legt wat je gaat doen in een buurt. Dan hoor je dat een omwo nende daar hortensia's heeft ge plant en kun je voorkomen dat die ook in de groencontainer gaan." De gemeente stuurt weliswaar vaak brieven als er ergens wat te gebeuren staat, maar lang niet al tijd, merkte Verboom. Een groep je ambtenaren is deels vrijgesteld om een soort digitaal buurtnet- werk te verzinnen waarin ge meenten en buurtbewoners el kaar kunnen vinden. Bossen- burgh en Paauwenburg zijn aange steld als pionierswijken, omdat daar al enige bewonersorganisatie op wijkniveau bestaat. Enige coördinatie in de lijst orga nisaties die actief zijn in een wijk is inderdaad niet gek, stelt Groen Links-raadslid Alex Soplantila. Hij telde recent 19 projecten en or ganisaties die zich separaat door Bossenburgh bewegen, van 'Niet zonder jou' en 'Aan de Buurt' tot buurtpreventie, buurtmakelaars, buurteams, enzovoorts. Eergisteren viel bij 96 thuiszor gers van Zorgstroom een ontslag brief op de mat. Volgens Ter Dorst zijn de ontslagen ondoor dacht. „Zorgstroom is een gezond bedrijf, ze hebben genoeg budget. Dan is het jammer dat de ontsla gen moeten vallen." Verder vindt de vakbond dat de thuiszorgverle ner in ieder geval de ontslagen werknemers moet helpen bij het vinden van een nieuwe baan. Om het ongenoegen te tonen, houdt de FNV 11 februari een ac tiedag. „Wat we precies doen, we ten we nog niet. Dat zoeken we de komende weken uit. Waar schijnlijk gaan we naar het hoofd gebouw van Zorgstroom in Mid delburg", zegt Ter Dorst. „Hoe veel mensen actie gaan voeren, is nog niet bekend omdat we nog maar net een oproep hebben ver stuurd. Er zijn nu al reacties van mensen die mee willen doen." Kom eens kijken in onze showroom! Nergens goedkoper!!! ZATERDAG 31 JANUARI 2015 MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG leefbaarheid zelf Drie middagen in de week houdt de wijkvereniging Speelplein voor de Bossenburghse kinderen op het schoolplein van de Houtuyn. foto's Ruben Oreel door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Een wat groter onder komen voor de wijkvereniging Bos- senburgh dan het huidige ballen hok bij de gymzaal zal er wel niet afkunnen, van het budget van 100.000 euro dat wethouder Dick Verboom dit jaar mag besteden aan de verbetering van de leefbaar heid in de Vlissingse wijken. Dat is ook niet de bedoeling, legt hij uit. door Remi Mesu VLISSINGEN - FNV Zeeland houdt over twee weken een actiedag te gen de ontslaggolf binnen Zorg- stroom. Volgens Hilde ter Dorst van de FNV zijn de ontslagen voor barig. Daarom is de vakbond de ko mende weken bezig met plannen voor een actiedag. 800 m2 showroom, 2500 m2 opslag!! Kortingen tot (6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel: 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33