'Dossier Vlissingse strandpost is zootje' UI Minima kunnen zich melden voor vakantie Hondenbezitters in Sint Laurens willen iets terugzien van belasting 32 WALCHEREN BOSSENBURGH Van probleemwijk naar 'ons Bossenburgh': de wijkbewoners scheppen hun eigen leefbaarheid. Dat gaf Pim Kraan het college donderdagavond mee tijdens de raadsvergadering. Het POV-raads- lid kreeg onlangs onder bewaking van een ambtenaar vertrouwelijk inzicht in het dossier. „De toe stand van het dossier is erbarme lijk: het is niet compleet, niet cate gorisch ingedeeld, niet chronolo gisch en inconsistent in presenta tie. Er ontbreken diverse cruciale stukken en er is een tijdgat van veertien maanden in de documen tatie." Wat Kraan wel heeft kunnen le zen, is dat de oorspronkelijk be grote kosten van t25.ooo euro voor een strandpost op de Nolle- dijk zijn verviervoudigd, én dat dat al lang bekend is. „Al in 2010 is ambtelijk opgemerkt dat de sig nificante overschrijding van het budget zal moeten worden voor gelegd aan de raad om rechtmatig het geld te verkrijgen. Die opmer king is genegeerd, de raad is niet op de hoogte gebracht én er is niet om extra geld gevraagd. De meerkosten zijn daarna alleen maar opgelopen." De POV vindt dat de onderste steen boven moet komen. „Het manipuleren van dossiers, het on rechtmatig uitgeven van geld, het De mensen die in aanmerking ko men, mogen een inkomen heb ben van maximaal 110 procent van de bijstandsnorm. De stich ting richt zich op twee doelgroe pen. Gezinnen met kinderen kun nen van 17 tot en met 24 juli op vakantie naar recreatiepark Resi dence Klein Vink in Arcen, in Limburg. Het verblijf is op basis van volpension. De eigen bijdrage bedraagt p.p. voor de ouder(s) 50 euro en voor de kinderen 25 euro. Voor alleenstaanden/echtparen en samenwonenden (30+) zonder thuiswonende minderjarige kin deren (seniorengroep) is de be- weghouden van vitale informatie bij de raad over meerdere jaren en meerdere incidenten kan niet af gedaan worden met de summiere verklaringen die wij tot op heden hebben ontvangen." Daarom, zei Kraan, kan het colle ge nog meer vragen verwachten. Want die tegenvaller waarover het college op 10 juli 2014 de raad vertrouwelijk informeerde, kwam die wel door hogere eisen van het waterschap? Waarom zit daarvan dan niets in het dossier? „Het tota le bedrag dat is uitgegeven aan fundering en verharding is boven dien niet in overeenstemming met de overschrijding." Die dag liet het college de raad bo vendien weten dat de Europese subsidie voor een deel was afge wezen, en wellicht helemaal niet meer zou worden ontvangen. „Maar uit het dossier maak ik op dat al in 2012 volstrekt duidelijk was dat geen cent subsidie uit Eu ropa zou komen", aldus Kraan. „De correspondentie met gemeen te Veere, de subsidieaanvrager, is daar helder over." Op details kon Kraan vanwege ver trouwelijkheid niet ingaan. „Maar de strekking is helder: met dit dos sier zijn we nog niet klaar." Andere raadsleden knikten in stemmend en hadden aan het be toog niets toe te voegen. Het dossier is erbarmelijk. Er ontbreken diverse cruciale stukken stemming Bosnië. Het gaat om een 11-daagse busreis van 3 tot en met 23 september. Het verblijf is op basis van halfpension. De ei gen bijdrage is 300 euro p.p. Vanaf 1 maart a.s. kan er voor bei de reizen worden ingeschreven via een online inschrijving op de website www.stichtingvmw.nl. Wie geen internet heeft, kan zich inschrijven op maandag 16 maart in Hof van Buren, Oranjelaan 19 in Middelburg van 09.30 tot 12.00 uur en in de kantine van Hand boogvereniging De Eendracht, Baskensburgpad 10 in Vlissingen van 14.00 tot 17.00 uur. Om te kunnen inschrijven is een formu lier/uitkeringsspecificatie van het maand- of jaarinkomen nodig. Ook moet bij inschrijving een aan betaling worden gedaan van 50 euro voor een gezin met kinderen en 100 euro p.p. (geldig paspoort meebrengen) voor senioren. „Anders lopen de kinderen maar doelloos rond", vindt Angeliek Paulusse. Het Speelplein is een hit; Wijkvereniging Bossenburgh probeert zelfs in buurwijk Wester- zicht bij school De Vlieger een tweede speelplein op te richten, zoveel belangstelling is er. Dat Want hondenbezitters die in de stad wonen, kunnen hun beestjes zonder riem uitlaten op losloop veldjes. In Sint Laurens zijn die er niet. „Wij willen best betalen, maar wij willen er ook iets voor terug hebben. Wij vinden dat het een doelbelasting moet zijn", ver klaart Karin van Brienen. „leder- lijkt typerend voor de vereniging, die een jaar geleden een doorstart maakte met een nieuw bestuur dat de activiteiten die hun voor gangers inzetten met verve wil uitbouwen. Met de grote feesten, zoals Sinterklaas, Carnaval, Ko ningsdag en het Halloweenfeest, maar vooral met wekelijkse evene menten: bingo's, het Speelplein, het beheer van de BMX-baan. Liefst met uitstraling naar de buurwijken, zoals het Middenge bied. Voorzitter Michel Pieters: „We hebben nu een vrijwilliger die een tijd met ons meeloopt om te zien hoe zij een wijkvereniging Middengebied kan opzetten." Het vierkoppige bestuur steekt het jaarprogramma met hulp van vrijwilligers in elkaar vanuit een berging naast de gymzaal van de Houtuyn; de 'bestuurskamer' van drie bij drie meter waar ze in mo- een heeft plichten en rechten. Nu worden hondenbezitters wel aan gepakt, maar wie katten of paar den heeft, hoeft niet te betalen. Terwijl die ook overal poepen. En als iemand vuurwerk afsteekt, wordt het door de gemeente opge ruimd. Daar hoef je niet extra voor te betalen. Dat is ook oneer lijk. Want wij moeten wel de keu tels opruimen, zakjes kopen én hondenbelasting betalen." In november is een petitie ver spreid onder de naar schatting 25 hondenbezitters in Sint Laurens. Daarvan zijn er twintig onderte kend ingeleverd. Die zijn deze week overhandigd aan wethouder gen vergaderen. Een groter onder komen, waar kinderen en hun (groot)ouders en wijkgenoten ook droog en warm kunnen ver toeven, zou welkom zijn. Zoiets heeft de wijk van 950 huizen niet. Daarom zoekt Pieters toenadering tot de grote voorzieningen bij de wijk, zoals scholengemeenschap Scheldemond, waar het kooklo- kaal workshops kan herbergen. „Leren koken, maar inclusief tafel manieren en mise-en-place. Daar schort het wel aan in de opvoe ding", vindt horecaman Pieters. Inmiddels zijn tachtig huishou dens lid ad vijf euro per jaar. Dat helpt een beetje bij het budget van krap 2000 euro subsidie waar de vereniging de organisatie en de spullen van betaalt - met dank aan sponsors en handige helpers. De wijkvereniging is uit op saam horigheid en sociale veiligheid in de wijk met tientallen nationali teiten, vertelt Pieters. „We heb ben een heel mooie wijk met veel groen. Dat willen we de wijkbe woners laten zien. Met de Grote Schoonmaakdag, bijvoorbeeld. We willen een Project Groen be ginnen, met de mensen van 'Niet zonder jou' van Stichting Welzijn Middelburg tuintjes opknappen voor wie dat niet zelf kan." Wat de wijkvereniging wenst, is een internetportal, waar mensen wijkproblemen kunnen inbren gen, kinderoppas of een klus rege len. „Mensen benaderen ons mak kelijker dan gemeente, politie of woningbouwvereniging. We heb ben zelfs vermissingen opgelost. Van een dier, onder meer, maar toch!" We hebben een heel mooie wijk met veel groen. Dat willen we laten zien Johan Aalberts van financiën. De hondenbelasting in Middelburg is 73,50 euro voor de eerste hond; wie meer honden heeft, betaalt 147 voor elke extra hond. Twee honden kosten dus 220,50 euro. De gemeente ontvangt per jaar twee ton uit de hondenbelasting. Volgens Aalberts is er nu niks aan te veranderen, omdat de belastin gen voor 2015 al zijn vastgesteld. „Maar het is wel goed om nog eens een discussie te voeren over nut en noodzaak van hondenbe lasting. Dat zal ik aan de gemeen teraad voorleggen. De eerstvolgen de mogelijkheid daarvoor is bij de begrotingsbehandeling." Wijk maakt de door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Het dossier van de strandpost is een zootje: belangrij ke documenten ontbreken en er zit een gat van veertien maanden in de correspondentie. Bovendien pak ken de kosten voor de gemeente Vlissingen vier keer zo hoog uit als oorspronkelijk begroot. MIDDELBURG - Mensen met een uit kering of een zeer laag inkomen ko men ook dit jaar weer in aanmer king voor een goedkope vakantie via de Stichting Vakanties Minima Walcheren. De stichting biedt va kanties aan in Limburg en Bosnië. Pim Kraan, POV door Claudia Sondervan VLISSINGEN - „Een paar jaar gele den wilde ik alleen maar weg hier", vertelt Marjolijn van Witsen. „Nu voel ik me helemaal op mijn plek in ons Bossenburgh." Ze heeft het er deels zelf naar gemaakt: drie middagen per week is de moeder van vijf kinderen in de weer met sport en spelletjes op het Speel plein van school De Houtuyn om de kinderen uit de wijk lekker bui ten te laten spelen. Zodra het weer het even toelaat. door Maurits Sep SINT LAURENS - Oneerlijk is het, vin den de hondenbezitters van Sint Laurens. Zij betalen hondenbelas ting, maar zien niks terug van dat geld. Ze bijten van zich af in een petitie aan de gemeente. www.bossenburgh.nl Michel Pieters, voorzitter Marjolijn van Witsen, Angelique Paulusse en Michel Pieters (vlnr) in de 'be stuurskamer' van wijkvereniging Bossenburgh. Onderaan de dijk, dichtbij centrum M2makelaars.nl 10 JAAR Hoofdstraat 105 Kortgene 4 Vrijstaande woning 4 Goed geïsoleerd 4 Grote woonkamer 4 Prachtige keuken 4 4 slaapkamers 4 2 badkamers 4 Veel lichtinval 4 Garagebox te koop IHM-Lfc Vraagprijs 239.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32