3a 'Met beide benen op de grond blijven staan' luy u 0 Geert Zijn huis staat al zeven jaar te koop. „Had ik toen, in 2007, dat bod maar genomen." 66 Vanmiddag nog met een stel bij de notaris geweest dat 48.000 euro restschuld had ZEEUWSE WONINGMARKT 30 ZEELAND 18 maart 2015 Startersdag in Heinkenszand Jan Smit signeert in Media Markt zaterdag Die Geert uit Boer zoekt vrouw maakt wat los nadat zondag avond te zien was hoe hij plots logee Mary zoende terwijl ze de aardappels aan het schillen was, even later in de slaapkamer deed hij dat nog eens, om vervolgens bij de twee andere logees, Ada en Hetty, in de nek te gaan staan hijgen. 'Proeven', noemt hij dat. Boer Geert is nu landelijk nieuws. Het AD hield een poll waaruit bleek dat veel lezers hem te handtastelijk vinden, op sociale media noemen ze hem Geile Geert en tal van showbizz-pro- gramma's volgen hem. Heerlijk, dat tussen alle ontvoeringen, onthoofdingen, ziektes, sneeuw stormen en aanslagen, het geflik flooi tussen ene Geert en Mary wereldnieuws is. Dat hadden we net even nodig denk ik. Ook in huize Harte hield boer Geert zondagavond de gemoederen be zig. Bij ons is de zondagavond een belangrijke avond. Niemand moet werken en we hangen met het hele gezin op en rond de bank. Een ijsje na het eten, een zakje chips, wat drinken, u kent het wel. Dan probeer je, zeker met een veertienjarige puber in het midden, af te stemmen op een tv-programma waarin seks en geweld vermeden worden. Je wilt ze toch een beetje bescher men en geen slechte voorbeel den laten zien. Gewoon gezelli ge televisie voor het hele gezin. Dat is Boer zoekt vrouwen al ja ren. Nooit geen aanstootgevende beelden, gewoon brave boeren die eindelijk de liefde vinden. Dat leek dit jaar ook weer zo. Bij boerin Bertie Steur uit Renesse valt geen onvertogen woord, daar wordt soms zelfs helemaal niks gezegd. Boer Theo is vol gens mij een broer van Ronald en Erwin Koeman en doodbraaf. Boer Jan is al lang blij dat er eens een vrouw langskomt en ondanks dat de vrouwen bij tul- penboer Tom in katzwijm val len, houdt hij het beschaafd. Niks aan het handje. Totdat die 65-jarige fruitteler op de eerste de beste avond dat ze er is Mary vol op de bek pakt. Bij dat meisje van veertien, net aan de verkering met een opgescho ten knul uit Axel, viel de mond open. We hebben meteen gezapt en gewaarschuwd: niet gelijk proeven! VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN MIDDELBURG - Een half uur eerder in Sambeek van huis gegaan en dan toch nog een dikke dertig mi nuten te laat arriveren op de CSW Van de Perre in Middel burg. Door een vrachtwagen met klapband was de A58 Zeeland in gisteren lange tijd geblokkeerd en ervoer SP-leider Emile Roemer ge lijk hoe kwetsbaar de Zeeuwse in frastructuur is. Dus wordt de fractievoorzitter uit de Tweede Kamer amper nog de tijd gegund voor een kopje koffie en bolus. Een volgepakte aula scholieren wacht op hem en wil weten hoe hij donder dagavond de bezet ting van de NOS-stu- dio's heeft beleefd. „Wat zegt dat over de veiligheid in ons land en bent u bang voor een aanslag in Den Haag?" Roemer draait er niet om heen. „Ik ben erg ge schrokken toen ik er van hoorde. Het komt allemaal wel heel dichtbij zo. Het Zeven jaar staat zijn huis nu te koop. Het dubbele woonhuis van Michel Klaren- beek, aan de Heren gracht 80/82 in Middelburg ging in december 2007 in de verkoop voor 495.000 euro. „Dat was een paar maanden voor de crisis be gon. Ik kreeg een bod, van 457.000 euro. Nee, dacht ik: het staat pas drie weken te koop, laat ik nog even wachten. Had ik het toen maar aangenomen. Eind 2013 hebben we de vraagprijs voor de derde keer verlaagd; we zitten bijna een ton lager dan de oor spronkelijke prijs." Voor 399.000 euro heeft de nieu we eigenaar een kast van een huis met Danny Vera en de Sterren wacht als buren, op kruipafstand van het stadscentrum en met uit zicht op de gracht. Het pand, ge bouwd rond de vorige eeuwwisse ling, zit vol authentieke elemen ten als hardstenen schouwen, schuifdeuren en lambrisering. „Bij Open Huizendagen komen er altijd heel veel kijken, maar het breekpunt is meestal de grootte. Het zijn eigenlijk twee samenge voegde huizen. Vier verdiepin gen. Ook toen ik hier nog woonde met mijn toenmalige vrouw en twee kinderen, zaten we ruim in ons jasje." Naast de enorme ka- mer-en-suite op de bel-etage zijn er onder meer een tv-kamer, een waskamer, een wasdroogkamer, een inloopkast, logeerkamer, werkkamer, atelier en een studeer kamer. Wat het huis zo aantrekke lijk maakt - de oorspronkelijkheid - is vaak ook een struikelblok. Au thenticiteit en modern comfort staan vaak haaks op elkaar. „Het is netjes onderhouden, maar oud. Dat moet je je wel realiseren", zegt Klarenbeek. Een geluk dat hij niet financieel met de rug tegen de muur zit. Maar ook zijn huidi- ge partner vindt de woning te groot. Hij blijft hopen. „Er komen nog steeds mensen kijken." Bert Dingemanse is de makelaar van Klarenbeek. „Vroeger, vóór de huizencrisis, was dit een luizen baantje. Je deed de deur open, zei: 'Dit is het toilet' en de mensen rie pen al: 'Mooi! We nemen het!'. Ik herinner me verkoopdagen voor de nieuwbouw in De Mortiere, waarop zeventig woningen ver kocht werden. Dat was gewoon uitdelen. De bomen groeiden tot in de hemel en de banken smeten met geld. Alles kon." Dingemanse is van negen man in vaste dienst toen, naar vier gegaan. „In Zee land zijn bijna alle makelaarskan toren overeind gebleven, maar wel met een flinke personeelsre ductie. Toch is de huizencrisis voor de makelaardij het beste ge weest wat de branche kon overko men. Tijdens de hausse verkoch ten huizen zichzelf. Nu heb je kei hard een makelaar nodig om van je huis af te komen. Ons beste jaar ooit was 2007; dat hebben we vorig jaar geëvenaard, dankzij effi ciënter werken." Als makelaar ziet hij veel ellende van relatiebreu ken en werkloosheid. „Vanmid dag nog met een stel bij de nota ris geweest dat 48.000 euro rest schuld moest verdelen. Dat komt zeer regelmatig voor. De crisis heeft hier minder hard toegesla gen dan in de Randstad, maar er zijn zeker slachtoffers gevallen." De andere kant: „Voor 125.000 eu ro heb je nu een eengezinswo ning. Ondenkbaar, vroeger." eerste wat je dan als politicus denkt, is: ik hoop dat het niet zo iets is als Parijs, want dan zijn de rapen gaar. Het lijkt er op dat het om een verwarde jongen gaat. We moeten wel met beide benen op de grond blijven staan. De kans dat ik een ongeluk krijg onder weg hier naartoe, is groter dan slachtoffer te worden van een aan slag. We moeten hierin vooral niet doorslaan. Jullie zitten op school denk ik niet te wachten op detectiepoortjes bij de ingang. Je moet een bepaalde mate van vrij heid hebben." Dan is het tijd voor politiek. Over het sociale leensteltsel gaat het en de verplichte rekentoets. Een in- koppertje op de linkerflank. Al hoewel de rekentoets getuige de lauwe reacties op de tribune wei nig weerstand oproept. De nieu we studiefinanciering moet zo snel mogelijk van tafel, betoogt Roemer. „Jongeren moet je niet in de schulden steken, die moe ten een vak kunnen leren!" Hij is er van overtuigd dat de drempel van 20.000 tot 30.000 euro studie schuld voor velen te hoog zal zijn en doorleren geen optie meer is. Die dure op leiding wordt straks met hoge belasting ook weer terugbe taald, voert Roemer aan. „Nu word je dubbel gepakt, want je hebt straks ook nog eens een dikke lening af te lossen." ONTWIKKELING VAN DE KOOPSOM VAN WONINGEN TUSSEN 2008 EN 2014 -12,8% HEINKENSZAND - Bevelanders die een eigen bedrijf willen begin nen, kunnen zich komende dins dag laten informeren in De Sten- ge in Heinkenszand tijdens de Zeeland Business Startersdagen. Vanaf 16.30 uur kunnen zich oriënterende starters en jonge on dernemers er terecht. Een starters- markt biedt volop informatie. Ook zijn er kennispartners aanwe zig zoals Rabobank, Kamer van Koophandel, UWV, Belasting dienst, het Benelux - Bureau voor Intellectuele Eigendom - en de Be- velandse Gemeenten. Daarnaast zijn er regionale bedrijven, waar onder accountants, assurantiekan toren, pensioenadviseurs, verzeke raars en marketingbureaus. Hij houdt een foto- en signeerses sie, omdat zijn nieuwe verzamel- album 'Recht uit m'n hart' on langs is uitgekomen. De tien fans die de mooiste of ori gineelste valentijnskaart knutse len voor de zanger ontvangen een gesigneerde sjaal en zijn nieuwe album. Maikel Harte Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Marcel Modde Huizenverkoper door Ondine van der Vleuten Makelaar Bert Dingemanse Emile Roemer foto Hollandse Hoogte 275.000 220.000 165.000 110.000 55.000 De Bevelanden en Walcheren Schouwen- Duiveland en Tholen Zeeuws- Vlaanderen Zeeland Nederland bron: Woningmarktcijfers.nl, Kadaster MIDDELBURG - Zanger Jan Smit is op maandag 9 februari vanaf 19.00 uur aanwezig in de Media Markt in Middelburg. Kwalitatief hoogstaand huis in kindvriendelijke buurt M2makelaars.nl 10 JAAR Van Strijenstraat 7 Koudekerke Dakkapel op zolder Onderh.vriendelijke tuin 4 slaapkamers Open haard mog. Veel privacy Nieuwe HR-ketel Veel bergruimte il'lil.Lk Cifl Vraagprijs I 79.500,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30