Ouderen Hulsterse sneeuwpret? Vijftien auto's in beslag genomen almanak Joop'van den OudenhoveJi j is biljarten en andersom Djokovic herstelt de oude orde in mannentennis 'Uitersten' in Zaamslag 41 ZEEUWS-VLAANDEREN ZATERDAG 31 januari 2015 29 Zeker 81 mensen van het vorig jaar failliet verklaarde Neckermann weer aan het werk, interesse voor pand in Sint Jansteen. SINT JANSTEEN - De inspanningen van het Werkservicepunt Zeeuws- Vlaanderen om ontslagen werkne mers van Neckermann.com weer aan werk te helpen zijn redelijk geslaagd. Van de 142 mensen die juni vorig jaar bij het Werkservi cepunt aanklopten na het faillisse ment van het voormaligepostor derbedrijf, hebben er inmiddels 81 elders werk gevonden. Ronald de Back, directeur van het Werkservicepunt, is niet ontevre den over dit aantal. „In deze tijd is dat aantal zeker niet slecht, maar voor heel wat mensen duurt de zoektocht naar een nieuwe baan dus nog voort." Bovendien, niet alle ontslagen werknemers besloten bij het Werkservicepunt te rade te gaan. Bij Necker- mann.com verloren juni vorig jaar in totaal 263 mensen hun baan. Van hen hebben er dus 121 niet ge kozen voor begeleiding door het Werkservicepunt. De Back weet niet hoeveel van deze ex-werkne mers al elders aan de slag zijn. De begeleiding via het Werkservi cepunt is 1 januari gestopt. De mensen die nog geen ander werk hebben, zijn nu aangewezen op de (digitale) begeleiding van uit keringsorganisatie UWV. Met name 50-plussers vinden las tig nieuw werk. Van de 81 ex-Neckermanners van wie be kend is dat ze weer aan de slag zijn, zijn er 55 onder de vijftig jaar. Dat is dus het overgrote deel, terwijl Neckermann veel 50-plus- sers in dienst had. De Vlaamse ar beidsmarkt blijkt in beperkte ma te uitkomst te bieden. Twintig van de 81 zijn nu in Vlaanderen werkzaam. Neckermann had ooit vier pan den in de regio. In de vestiging in Terneuzen huizen intussen Dow en Spie, de voormalige Stunt- markt in Hulst is - gedeeltelijk - verhuurd aan Actiesport. De grootste vestiging was in Sint Jan steen. Makelaar Paul Fermont: „Voor dat pand voeren we oriënte rende gesprekken met vier kandi daten in de logistieke en produc tiesector. Zowel regionale als lan delijke partijen hebben interesse." Veilingbedrijf Daan uit Amster dam houdt in opdracht van cura toren Benne van Leeuwen en Jeroen de Waard de laatste weken veilingen om de inventaris van Neckermann aan de man te breng en. In totaal worden er vijftien vei lingen gehouden. Neckermann was jarenlang een van de grootste particuliere werk gevers in Zeeuws-Vlaanderen. Het Duitse moederbedrijf ging al in 2012 failliet. TOCH EVEN WINTER TERNEUZEN - Bij een verkeerscon trole van de politie en de Belas tingdienst bij de sluizen in Ter- neuzen zijn donderdag vijftien au to's in beslag genomen. De eigena ren hadden een grote schuld bij de Belastingdienst. Daarnaast werden zestien boetes uitgedeeld. De meeste waren voor het niet dragen van de gordel en voor niet handsfree bellen. Twee bestuurders hadden nog open staande boetes. In totaal werden tussen 10.00 uur en 16.30 uur 4511 voertuigen ge controleerd. De Zeeuwse première van de beju belde film over Michiel de Ruyter was ook op het notariskantoor in Zeeuws-Vlaanderen het gesprek van de dag. De twee klerken raakten er niet over uitgepraat en hadden het - net als eigenlijk iedereen - over een film van on-Nederlandse kwaliteit. Ze hadden de film bekeken in de CineCity-bioscoop in Terneuzen. Nee, daar waren geen oesters en an dere lekkernijen voor het première- publiek, zoals in de bioscoop in Vlis- singen. Het was de klerken wel opge vallen dat de zaal vol zat met oude ren. „We zaten naast iemand die de buurman van De Ruyter had kun nen zijn. Waarschijnlijk waren al die anderen oud-bemanningsleden." Organist Bram Beekman treedt vanavond samen met zijn dochter Annelies Heyt en zijn kleindochter Eline Heyt op. Begeleiding Neckermanners werkt door Bob Maes O pagina 32 en 33 'Voor ouderen is het erg zuur' 'Neckermann was een deel van m'n leven Tip? redactie@pzc.nl HULST - De straten van Hulst waren gisterochtend bedekt met een maagdelijk wit tapijt. Vanaf de Glacisweg konden vroege vogels het idyllische sneeuwlandschap bewonde ren. De stadswallen leken plots sprookjesachtig en de mo len met zijn witte hoedje etaleerde trots zijn met sneeuw bedekte wieken. Sommige inwoners van Hulst leken ech ter niet al te blij met deze ontwikkeling. Chagrijnige auto mobilisten waren haastig in de weer met ijskrabbers, on derwijl zuchtend vanwege nog meer sneeuw in het voor uitzicht. Sommige voetgangers worstelden om heelhuids de straten door te komen en het uitzicht kon ze even ge stolen worden, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29