Nooit eerder trok het grootste stripfestival van Europa zoveel bezoekers. De editie van dit jaar is een eerbetoon aan Charlie Hebdo. 14 VERDIEPING y/o^i K/S K .<£T P«<wi/f (?iV£ 1/OU5 H^ib' foto's Jean Michel Nossant/HH Leandro Fernandez Leandro Fernandez (41) uit Rosario in Argentinië peinst er niet over om voorzichtiger te zijn bij het maken van zijn tekeningen. Drie weken na de aanslagen in Parijs is de striptekenaar een van de vele bezoe kers op de beurs in Angoulême. FHj is tot de conclusie gekomen dat de vrijheid1 van expressie niet is aangetast. „Ik voel overal waar ik kom dat kunstenaars elkaar steunen. Vrij kunnen werken is zeer belangrijk voor iedereen die in deze in dustrie zit. ledereen die ik tegenkom, denkt er hetzelfde over. Wij gaan niet inbinden. Ik ben niet bang. Ik vind wel dat je niet alles kunt publiceren. Dat je iemand doodschiet, omdat hij je beledigt, daar kan ik met mijn verstand niet bij. Dit is wel een zaak waar ik meer van wil weten. Om mijn mening aan te scherpen, wil ik me hier meer in verdiepen." Fernandez levert strips aan het Amerikaanse Vertigo DC Comics. Zijn laatste boek heet 'The Names'. Stripwereld geeft geen krimp Kiya Chang Ook in Taiwan is de verontwaardi ging over de aanslag op Charlie Flebdo groot. Striptekenaars en cartoonisten hebben geen goed woord over voor de moordenaars. Striptekenares Kiya Chang (26): „Car toonisten hebben het recht om te denken wat ze willen. Als je beledigd bent, moet je niet zo reageren." Chang geeft aan dat de Taiwanese cultuur anders in elkaar zit dan de Westerse. Chang: „In Taiwan kun je iemand niet zomaar beledigen. Dat past niet bij onze cultuur. De normen zijn strenger. Beledigen doe je dus ook niet als striptekenaar, maar dat neemt niet weg dat wij volledig achter de vrijheid van meningsuiting staan." Flet Taiwanese paviljoen in Angoulême is opgedragen aan de slachtoffers bij Charlie Flebdo. Chang heeft diverse prijzen gewonnen in Taiwan, zoals onder meer de Tong Li Short Comics Award in 2006. De laatste tijd werkt ze aan de serie 'Formosa Oolong Tea' over de Schotse theehandelaar John Todd die de theehandel naar Amerika op poten heeft gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14