Ingrid IJsebaert officieel sportambassadeur Hulst Rampnacht in met peren en Bijbel SERVICE 43 Zeeuws-Vlaanderen 200 jaar sluit feestjaar af met grote manifestatie 3D ni ken werk IJsebaert heeft al vele prijzen ge wonnen, maar ze houdt het hard lopen niet alleen voor zichzelf. Ze heeft eigen hardloopgroepen en hield vorige week vrijdag nog, met mede-organisator Tony Wer ver, de eerste, geslaagde editie van Hulst by Light Run. Niet min der dan zevenhonderd lopers trok ken in de avonduren door het ver licht Hulst. Ingrid weet mensen aan het hard lopen te krijgen. Ze stond aan de wieg van de start-to-run groepen waarin lopers zich samen voorbe reiden op deelname aan de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen. Velen uit die groepen hebben ook daad werkelijk de 42 kilometer en 195 meter afgelegd. Ingrid won zelf de Marathon Zeeuws-Vlaanderen twee jaar geleden en ze behaalde twee keer zilver op de Kustmara- thon Zeeland. Wethouder Jean Paul Hageman zal donderdag in het Hulster stad huis Ingrid officieel benoemen tot sportambassadeur 2015 van Hulst. Dat is niet zomaar een ere- functie. Ingrid gaat nog eens extra aan de bak. Zo gaat ze - in de aan loop naar de Marathon Zeeuws- Vlaanderen - kinderen motiveren om mee te doen aan de Kika Kids- run; KiKa zet zich in voor de be strijding van kanker bij kinderen. Ingrid is de derde sportambassa deur van Hulst. Atlete Mariska Bun ging haar voor in 2012 en beachvolleyballer Dirk Boehlé nam zowel in 2013 als in 2014 de honneurs waar. TERNEUZEN - Stichting Zeeuws- Vlaanderen 200 jaar sluit het feest jaar volgende week zaterdag af in stijl, met een grote manifestatie vanaf 20.00 uur in het Schelde- theater in Terneuzen. Het thema is, zoals het hele jaar, 'verbinden'. Lilianne Butler van de gelijknamige balletschool in Terneuzen brengt dit in beeld met een speciale voorstelling met 35 danseressen. Kidzmove uit Ter neuzen geeft een dynamisch hip hop en breakdance optreden. Tot slot betreedt zangeres Izaline Ca- lister, Edison-winnares in 2009, het podium. Toneelclub Camere van Rethorica de Transfiguratie uit Hulst werkt ook mee. Alle vrij willigers en sponsors zijn uitgeno digd voor het slotfeest, dat voor ie dereen vrij toegankelijk is. Nee, de noodklok hebben ze niet gehoord. Dat had temidden van het nachtelijke stormgebruis van de Februariramp in 1953 ook niet gekund. In de eerste plaats omdat ze ver van de dorpen af woonden in de Westkerkepolder ten wes ten van Oud-Sabbinge, oftewel het Oudeland. Het was het zesde zintuig dat de vrouw waarschuw de. ,,'t Sneeuw,t geloof ik", sprak ze toen ze, wakker geworden, 's nachts het duister in blikte. „Nee, dat is het water!", conclu deerde haar man, die eveneens was ontwaakt. Hij had in 1944 de innundatie van Walcheren meege maakt en was zodoende onmid dellijk bij de les. Dat was het begin van hun red ding. De man bracht de vrouw snel naar zolder. Daarna bracht hij de pan met stoofpeertjes voor zondag, een olielampje, de trouw foto en de Bijbel in veiligheid. Het hoognodige zogezegd. Het water steeg tot r.8o meter en de meubelen bonkten tegen de zoldervloer. Voor het raampje gaf het olielampje een zwak schijnsel in de Rampnacht. De volgende dag kwam er red ding. Nadat het zolderraam was uitgebroken kon de hoogzwange re vrouw er door. Ze kregen on derdak in een boerderij in de Oude Jacobpolder, niet ver van Le- wedorp. Elders in het rampgebied werden mensen dodelijk verrast in hun slaap. Anderen werden gewekt door de eerder aangehaalde nood klok. Vanaf de middeleeuwen was het immers gebruik om de kerkklok(ken) te laten beieren bij naderend gevaar. Dat kon een vij andelijk leger wezen, maar dus ook het water. Tegenwoordig moeten bij drei gend gevaar alarmsirenes het werk doen. Ze zijn hoorbaar tot ver in het buitengebied. Voor de sirenes gaan loeien is de bood schap in onze dagen trouwens al lang verspreid via twitter en ande re media. Het begrip 'de noodklok luiden' gebruiken we nu vooral figuurlijk wanneer iemand alarm slaat over nare dingen. Zo iemand noem je een klokkenluider. Had de vrouw uit dit verhaaltje nu 62 jaar geleden niet figuurlijk de noodklok geluid, dan was mijn vrouw waarschijnlijk niet gebo ren. Bedankt lieve moeder! ZATERDAG 31 JANUARI 2015 Ingrid IJsebaert kwam in 2013 als eerste vrouw winnend over de streep tij dens de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. foto Camile Schelstraete door Harmen van der Werf HULST - Hardloopster Ingrid IJsebae rt is eigenlijk al jaren sportambassa deur van Hulst, maar vanaf aan staande donderdag is het ook offici eel. en carnaval door Willem Staat Koos Meulenberg schrijft deze week in haar column voor Monni kenwerk over de Actie Kerkbalans. De inzet van vrijwilligers bij het rondbrengen en ophalen van de enveloppen blijkt hier onbetaal baar. Persoonlijk kerkenwerk dat de ziel van de gemeente vormt. www.pzc.nl monnikenwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 125