Kijvende ontwikkelaars krijgen nog even de tijd 't Spektakel zet ontwikkelingen in de zorg in ander daglicht Cinobees in 3FM-wedstrijd ZEEUWS-VLAANDEREN 35 rrrm vrouwelijke collega's op de werk vloer, maar door stoere meiden als Gwendolyne komt daar in de toekomst wellicht verandering in. „Thuis heb ik gipsplaten gelegd", vertelt Gwendolyne. „Ook heb ik laatst mijn laptop helemaal uit el kaar gehaald en ik ga thuis nieu we bedrading leggen voor de schuur." Even worstelt ze met de kabel, die valt steeds. „Maak ge bruik van je omgeving en leg de kabel even over die lichtbak heen", tipt Roland. Dan heeft ze de smaak te pakken en werkt ze op recordtempo. „Klaar!", roept ze naar Roland. „Dan mag je nu de detector gaan ophangen. Pak de schroevendraaier links maar. Die oranje", zegt hij. Hij laat Gwendo lyne zien waar de detector moet hangen, zodat die beweging langs alle kanten op kan pikken. Alsof ze het al honderd jaar doet, tekent ze vervolgens de plekken op de muur af waar de gaatjes moeten komen. „De boor is pleite", deelt ze mee. „Die heb ik", zegt Roland. Stoer klimt de tengere scholiere Thuis heb ik gipsplaten gelegd en ik ga nieuwe bedrading leggen voor de schuur weer op de trap en begint doeltref fend te boren. „Ik heb dit op school ook al geleerd." Daarna duwt ze pluggen in de gaatjes, die ze met flinke klappen van een ha mer in de muur slaat. „Dit is ook klaar", roept ze naar Roland. Gwendolyne is het enige meisje uit haar klas dat verder wil in de techniek. „Ik vind het niet erg dat het een mannenwereld is, ik ben opgegroeid met twee broertjes dus ben wel wat gewend." Tij dens het werken, stuit Gwendoly ne plots op een ongenode gast. „Oei, een spin", zegt ze en wuift het het veelpotige monster vlug weg. Wat dat betreft is Gwendoly ne net als andere meisjes: „Ik houd niet van spinnen." Van Hulle is al heel blij dat twee kijvende partijen, vastgoedcon cern CBRE (winkels skihal) en aannemer-projectontwikkelaar Van der Poel (Kenndylaan-west), momenteel overleg plegen. Ze za ten elkaar al tijden dwars. Van Hulle bevestigde dat projectont wikkelaar Nico Boussen van Laf- oma niet aan het overleg deel neemt. Het wordt gevoerd door Van der Poel-directeur Kees de Regt. Van Hulle: „Ook de provincie wordt erbij betrokken." D66'er Charles ten Hengel herinnerde Van Hulle aan zijn belofte dat die in januari uitsluitsel zou geven: in vulling van Kennedylaan-west ja of nee. Hij sprak over 'laatste stuiptrekkingen.' Van Hulle sprak de verwachting uit dat hij in de raadscommissie Omgeving van begin maart kan vertellen hoe de zaken ervoor staan. Dan verwacht hij ook te kunnen melden of er afdoende maatrege len zijn genomen om 'instortings gevaar' rond het oude pand van Naeye-Verstraten op de Kop van de Noordstraat te voorkomen. Raadslid Ellen de Neef (Partij Be lang Zeeland) maakte zich daar zorgen over. Van Hulle meldde dat eigenaar Hugo van Oord in ge sprek is met sloper Sagro, die het gevaar in kaart brengt en ook de aanwezigheid van asbest onder zoekt. Straattheater tijdens koopzondag In Antwerpen is het morgen koopzondag en daarnaast zijn er een vijftal straatacts te zien in de stad van 13 tot 16 uur. Zo staat Circus Theater Vladimir op de Wapper en Keyserlei en vliegt er een menselijk vlieg tuig. De Karrewiets, een rijden de muziekact, doet onder meer de Kammenstraat en Nationale- straat aan. Bedenker 'Straffe Hendrik' overleden Henri Maes, de Brugse brou wer die onder meer de populai re 'Straffe Hendrik' bedacht, is overleden. Maes wijdde zijn leven aan de gelijknamige familiebrouwerij, die zijn voorouders in de ne gentiende eeuw opstartten. Hij was daar meer dan vijftig jaar actief. Maes werd 89 jaar. Hij wordt maandag begraven. De strijd om de beste carnavals hit is weer losgebarsten bij ra diozender 3FM. En er zit dit jaar wederom een Zeeuws- Vlaamse inzending bij: de Gi- nobees uit Kloosterzande doen mee met het nummer Ik Blijf Op Klooster vannacht. Gino Buysrogge en Gino Bogaert vor men samen het muzikale duo. De top 11 mag in de 3FM-studio het nummer komen spelen. Vo rig jaar deed Windkracht 9 uit Kloosterzande mee met het nummer Mee Wind en zij schopten het tot de laatste elf. Tot woensdag 4 februari kan er worden gestemd via de site giel.vara.nl/carnaval. Het num mer wordt 6 februari ook nog gepresenteerd in De Klaroen in Kloosterzande om 21.00 uur. „Met komische acts, ontroerende momenten en een verrassende ontknoping zetten we eventuele gevolgen van bezuinigingen in de zorg in het daglicht. Maar zeker niet alles in een kwaad daglicht. In de verzorgingshuizen is natuur lijk ook plaats voor een lach", al dus secretaresse Karin Scheele van 't Spektakel. Het verhaal speelt zich af in het verzorgingshuis waar Carla Brandsma de scepter zwaait. Met (te) weinig personeel, geld en tijd om voldoende aandacht te beste den aan ouderen staat het reilen en zeilen in dit verzorgingshuis flink onder druk. Bewoner Anton Velsen hangt apathisch in zijn rol stoel en Gerda Blaupot 'winkelt' graag op kamers van haar huisge noten. De jonge zuster Sylvia, een schat van een meid, weet deze si tuaties goed in te schatten en functioneert daarbij best goed. Anton's dochter Thelma, die haar vader maar mondjesmaat be zoekt, denkt daar echter anders over. Ook komt dokter Kaaks in opspraak. Hij hanteert ronduit i In de verzorgingshuizen is natuurlijk ook plaats voor een lach spectaculaire methodes om de ge riatrische patiënten te helpen. Dan komt Ben nog op de prop pen. Begeleid door zijn zeurende reclasseringsambtenaar Esther moet hij in het bejaardenhuis een taakstraf van 138 uur uitdienen bij een wegkwijnende bejaarde. Bens 'vriendin' Wendy en zijn sporttas spelen in het verhaal ook een be langrijke rol. Toch groeit op deze puinhopen de roos van vriendschap tussen een bejaarde, een zuster en de 'taakstraffer'. Tien spelers van de Axelse club brengen onder regie van Jeanine Scheele het stuk op de planken. De bezoekuren in ver zorgingshuis 'cultureel centrum De Halle' zijn zaterdag 21 februari (20.00 uur), zondag 22 februari (14.30 uur)vrijdag 27 en zaterdag 28 februari (20.00 uur). ZATERDAG 31 JANUARI 2015 Gwendolyne Kuup (13) klikt nauwkeurig de dekseltjes vast om de stroom kabels netjes weg te werken, foto Peter Nicolai Gwendolyne Kuup (13) door Wout Bareman TERNEUZEN - Wethouder Frank van Hulle van Terneuzen wil de verschil lende projectontwikkelaars die al jaren rondlopen met plannen niet opjagen, maar er moeten wel snel knopen worden doorgehakt. ANTWERPEN (B) KLOOSTERZANDE BRUGGE (B) door Edy de Witte AXEL - De zorg staat onder druk. Media besteden er bijna dagelijks aandacht aan. Toneelvereniging 't Spektakel uit Axel speelt met de voorstelling 'Strafvan Ton Davids op deze actualiteit in. Scène uit het nieuwe toneelstuk van 't Spektakel in Axel dat zich afspeelt in een verzorgingshuis waar ook plek is voor lol. foto Camile Schelstraete Karin Scheele, 't Spektakel Kaarten kosten 7,50 euro en zijn te bestellen via www.toneeltspektakel.nl of bij de Bruna in Axel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 123