Geldwerving voor herbouw kerk Verbouwingsuitverkoop 32 ZEEUWS-VLAANDEREN LEVEN NA NECKERMANN Badkameruitverkoop.nl TERNEUZEN - De kans is klein dat de gemeente Terneuzen eigenaar wordt van de voormalige Veerha ven. Tenminste, die indruk heeft wethouder Frank van Hulle (ruim telijke ordening) na nieuw over leg met het Rijksvastgoedbedrijf dat de haven wil verkopen. Van Hulle wees er donderdaga vond in de gemeenteraad op dat een eerste taxatie uitkwam op een veel te hoge vraagprijs (zes ton), die zou leiden tot veel te ho ge exploitatielasten. Inmiddels heeft een hertaxatie plaatsgevon den. Van Hulle: „Mijn inschatting is dat die taxatie niet dusdanige prijsverschillen zal opleveren dat we alsnog tot aankoop zullen over gaan." De eerste gegadigde die dan direct in beeld komt, is sleep en bergingsbedrijf Multraship, sinds jaar en dag gebruiker van de haven. De raad schaarde zich don derdagavond in meerderheid ach ter het stedebouwkundige plan voor de Veerhaven en omgeving. Het vergt een investering van zes miljoen en voorziet onder meer Raad juichend over herin richtingsplan Veerhaven, maar niet enthousiast over aankoop haven. in een betere verbinding met de binnenstad (Nieuwstraat), een uit kijktoren van 25 meter hoogte bij paviljoen Westbeer en aankledin- ng van het strandje bij dat pavil joen voor de deur. De totale inves tering wordt uitgesmeerd over een aantal jaren. Uiteindelijk stemden alleen coalitiepartner PvdA, D66 en ssTerneuzen tegen. Pvd A-fractievoorzitter Jack d'Hooghe wees er nog eens na drukkelijk op dat zijn fractie de ri sico's, verbonden aan de investe ring, te groot vond, zeker gezien de financiële positie van de ge meente. „Wij zijn niet tegen, maar er zijn op ander vlak nog zó veel onzekerheden dat we zeggen: nu even niet." Dat was ook pre cies de reden waarom D66-er Charles ten Hengel via een amen dement op de rem wilde trappen. Komt de gemeente de komende jaren op de een of andere manier in de problemen, dan moet de in vestering in de Veerhaven direct worden stopgezet. Zijn amende ment werd weggestemd. Ook Cees Freeke (ssTerneuzen) wees de investering af. „Het kost ge woon te veel." De hele raad was het er wel over eens dat het herin richtingsplan een enorme opste ker voor Terneuzen zou zijn. De band met het water wordt (einde lijk) aangehaald. WD-er Jan Sips: „Het is een plan en een investe ring om trots op te zijn. Ook eco nomisch een voltreffer." Commissaris van de koning Han Polman, burgemeester Jan Lonink van Terneuzen, scriba ds. Arjan Plaisier van de protestantse kerk in Nederland en ere-voorzitter John Bravenboer van HSV Hoek vormen gevieren het comité. Do minee Arie van der Maas over de werkgroep, waarvan hij zelf voor zitter is: „Ideeën zijn er in over vloed. Dat is niet alleen mooi om te zien, maar het gaat ons ook echt helpen. De werkgroep pro beert de ideeën en acties te stimu leren en te coördineren. Voor een nóg breder draagvlak wordt bin nenkort een 'brainstorm-mo- ment' belegd voor het hele dorp. Doel is uiteraard om zoveel moge lijk middelen binnen te krijgen om de herbouw van de kerk en de toren mogelijk te maken." Volgens Van der Maas roept de geldinzameling overigens hier en daar vragen op. Want de kerk was toch goed verzekerd? Voorzitter Henk Siersema in het regionaal kerkblad voor Zeeuws-Vlaande- ren: „Goed verzekerd betekent niet dat je dan financieel al bij een herbouwde kerk bent. Zeker niet als je een kerk wilt herbou wen met een zekere stijl - wat niet betekent luxe of protserig - die ook voor het dorp weer een betekenis kan hebben als markant gebouw." De kerkgemeente heeft door de eeuwen heen nooit bezit tingen gehad. Dus reserves kun nen niet worden aangesproken. Vandaar de geldwervingsactie. Siersema en Van der Maas: „We doen géén klemmend beroep op mensen om geld te storten, maar vragen slechts: overweeg het!" Ook creatieve ideeën om geld in te zamelen zijn welkom. Donaties kunnen worden gestort op reke ning NL46ABNA0430836678 ten name van Kerkrentmeesters pro testantse gemeente Hoek. De kerkenraad van de pro testantse gemeente in Hoek is verzekerd, maar herbouw van de kerk kost meer geld. „Toen ik bij Neckermann begon oogde het wel een beetje log. Er werd veel in vakjes gedacht. Als business coördinator volgde ik de processen door een groot deel van het bedrijf. ICT, financiën..." De sfeer was goed. Maar met drie reorganisaties kwam daar op een gegeven moment wel de klad in. Dat begon na het faillisement van het moederbedrijf. „Maar toen er op een gegeven moment een nieu we investeerder was gevonden, zag je dat mensen toch wel weer wat goede moed kregen. Maar in Sint Jansteen ontstond kort daar na een tweedeling. Daar kwam een groep mensen uit Zeist. Die waren best gemotiveerd, maar veel mensen die er al langer werk ten hadden zoiets van: eerst zien en dan geloven. Die culturen bots ten wel eens." Voor Kunst kwam de sluiting van het bedrijf uiteindelijk niet als de spreekwoordelijke donderslag bij heldere hemel. „Je zag het aantal bestellingen teruglopen. Het laat ste halfjaar ging het hard. Leve ranciers die vooraf betaald wilden worden, mensen vertrokken. Van de directie kwam nog een bericht dat het wel goed kwam." Maar het kwam niet goed. Eind juni ging de stekker eruit. „Ik heb dat moment nogal gelaten be leefd. De kogel was door de kerk. Maar voor de mensen van vijftig en zestig jaar was het natuurlijk wel heel zuur." Kunst heeft geen dag zonder werk gezeten. „Op de dag van het faillisement had ik een gesprek met een andere werkgever. Ik heb daar vijf maanden gewerkt. Toen benaderde een oud-collega me. Hij werkte bij Pabo in Walsoor den. Of ik niet eens wilde komen praten. Op 2 januari ben ik er be gonnen als logistiek engineer. Het is erg leuk werk. Je merkt dat je kennis en kunde gewaardeerd worden Dat is fijn.." Met plezier kijkt hij op die tijd te rug. „Ik heb er veel geleerd. Maar aan alles komt een eind. We gaan verder..." Nergens goedkoper!!! Kom eens kijken in onze showroom! Groen licht Veerhaven door Wout Bareman door Wout Bareman HOEK - De kerkenraad van de pro testantse gemeente in Hoek heeft een werkgroep geldwerving in het leven geroepen, die geld inzamelt voor de herbouw van de afgebran de kerk in het dorp. Er is ook een comité van aanbeveling en advies opgericht. Voor Sam Kunst kwam het einde van Neckermann niet als verrassing. „Ik heb dat moment nogal gelaten beleefd. De kogel was door de kerk." foto Peter Nicolai 'Voor de ouderen is het erg zuur' door Peter van den Assem WALSOORDEN - Drie-en-een-half jaar heeft hij bij Neckermann ge werkt. Aanvankelijk als planner, de laatste anderhalfjaar als business coördinator. Sam Kunst (30) stu deerde 'human logistics'. 800 m2 showroom, 2500 m2 opslag!! Kortingen tot Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. (6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel: 076-2600063/ 06-28448040

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 120