Protest in Spanje tegen elite KOM ZEEHONDENPUPS KIJKEN IN PIETERBUREN! Bloedbad door aanslag op sjiitische moskee in Pakistan NUWEG BUITENLAND 11 SPECTACULAIRE AANBIEDING! MADRID - De linkse Spaanse pro testbeweging Podemos gaat van daag in Madrid de straat op. Pode mos (Wij kunnen) stelt dat 'de re gerende elite moet verdwijnen' en dat 'verandering mogelijk is'. In het door de crisis economisch zwaar gehavende Spanje stelt de protestbeweging dat de bezuini gingen van de centrumrechtse re gering van premier Mariano Ra- joy rampzalig zijn en gestopt moe ten worden. Podemos-leider Pablo Iglesias Turrión steunde in Griekenland de campagne van de linkse par tijencoalitie Syriza van Alexis Tsipras. Die won afgelopen zondag de Griekse parlementsverkiezingen met de belofte op te houden met bezuinigen. Iglesias noemde dat enthousiast de ondergang van de bezuinigingspolitiek. Podemos werd in januari 2014 door de politicoloog Iglesias opge richt. Bij de Europese verkiezin gen in mei dat jaar kreeg Pode mos al 8 procent van de stem men. In peilingen behaalt de be weging nu circa een kwart van de stemmen, meer dan Rajoy's Volks partij (PP). De hoge werkloosheid en talrijke politieke schandalen voeden Pode mos. De beweging hoopt dat de Griekse geestverwanten erin sla gen de pleitbezorgers van de be zuinigingspolitiek zoals Duits land en Nederland een toontje la ger te laten zingen. Zeker 49 mensen zijn gisteren gedood door een aanslag op een moskee in het district Shi- karpur in het zuiden van Paki stan. De aanslag op de sjiiti sche moskee werd tijdens het vrijdaggebed gepleegd, op het moment dat de moskee vol zat met gelovigen. Het is onduidelijk of het ging om een terrorist die zichzelf op blies of dat een bom tot ont ploffing kwam. Een deel van de moskee stortte na de explo sie in, waardoor slachtoffers werden bedolven. Zo'n vijftig mensen raakten gewond, aldus de politie tegen de BBC. De po litie vreest dat het dodental Dirigent Israel Yinon sterft tijdens concert De beroemde dirigent Israel Yi non is donderdagavond tijdens een concert dat hij dirigeerde overleden. De 59-jarige Israëli sche musicus kreeg in het Zwitserse Luzern een hartin farct en viel voorover. Publiek en musici reageerden ge schokt. Artsen snelden direct toe, maar konden Yinon niet meer redden. Israel Yinon was een vermaard dirigent die di verse Europese gezelschappen dirigeerde, zoals het Royal Phil harmonic London en de Wie ner Symphoniker. nog oploopt, omdat de toestand van een aantal gewonden kritiek is. De verantwoordelijkheid voor de aanslag is opgeëist door Jundul- lah, een splintergroep van de Paki staanse Taliban. „Ons doelwit was de sjiitische gemeenschap", ver klaarde een woordvoerder van de soennitische groepering. „Sjiieten zijn onze vijanden." Het religieus gemotiveerde ge weld nam de afgelopen maanden toe in Pakistan. De regering heeft in reactie daarop besloten dat de doodstraf weer wordt voltrokken en heeft speciale militaire tribuna len in het leven geroepen om ter reurverdachten sneller te kunnen veroordelen. Vrouw overleeft steniging in Syrië Een vrouw uit Syrië die moest worden gestenigd van Islamiti sche staat (IS), heeft dit overleefd. De vrouw kreeg de doodstraf om dat ze was vreemdgegaan. De beu len dachten dat ze dood was, maar net nadat ze waren gestopt met stenen gooien, stond de vrouw op en wist ze te vluchten, meldde het Syrische Observato rium voor de Mensenrechten gis teren. Een IS-strijder wilde het vuur op de vrouw openen, maar werd tegengehouden door een ad vocaat van IS. Die zei dat het „Gods wil was dat ze leefde". Romney doet niet mee aan verkiezingen Mitt Romney doet geen derde gooi naar het presidentschap van de Verenigde Staten. De Re publikeinse politicus liet giste ren weten dat hij zich niet kan didaat stelt voor de volgende presidentsverkiezingen in 2016. Tijdens de laatste verkie zingen, in 2012, was Romney de uitdager van de huidige pre sident Barack Obama. Vier jaar eerder stelde hij zich ook kan didaat, maar toen legde hij het al in de voorverkiezing al af tegen zijn partijgenoot John McCain. MEER INFORMATIE BOEKEN excliuieft... pro-Oekraïense deel van de stad zich voor op de strijd. In het pand van de burgerbeweging Nieuw Marioepol zijn vrijwilligers druk in de weer met voedselpakketten en medicijnen voor de vechtende Oekraïense eenheden. In een ka mertje maken dames van middel bare leeftijd camouflage voor de Oekraïners. „De regering helpt te weinig en die spullen zijn duur. Dus maken we ze maar zelf', ver telt Natalja. Een van de initiatiefnemers van Nieuw Marioepol is Marina Pody- bajlo (40), in het dagelijks leven hoogleraar internationale betrek kingen aan de universiteit van Ma rioepol. „Vergeet die rebellen", zegt ze. „We vechten tegen Rus land." Tegelijkertijd vindt Podyba- jlo dat haar stad te weinig steun krijgt vanuit Kiev. „Politici zijn corrupt en officieren vaak pro-Russisch. Ze zijn niet te ver trouwen", klaagt de hoogleraar. Het is illustratief voor het huidige Oekraïne: Rusland is de vijand, maar de eigen overheid eigenlijk niet minder. In de wijk Vostotsjni, waar van daag een manifestatie plaatsvindt voor slachtoffers van de raketaan val, wil Michail Nimenko iets ver tellen. Maar de zestiger komt niet uit zijn woorden en lijkt aange schoten. Iets of iemand is een hal ve meter van hem vandaan neer gekomen, tijdens de beschietin gen van afgelopen zaterdag. Maar wat of hoe, daar geeft hij maar geen antwoord op. Zijn dochter Alla (40): „Mijn moeder is omge komen. Ze liep naast hem en werd geraakt door een raketfrag ment. Ze stierf voor zijn ogen." Per boeking een sieraad van EXOAL cadeau ZATERDAG 31 JANUARI 2015 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet welkomstdrankje met nootjes 3 dagen onbeperkt toegang zeehondencreche toegang badhuis waddenwellness lunch Waddengenot aan zee (je ziet de zeehonden zwemmen) pizza naar keus in de pizzeria gratis parkeren en gratis wifi sieraad EXOAL cadeau ISLAMABAD LUZERN RAKKA Mitt Romney WASHINGTON Kijk op www.nuwegexdusief.nl Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexdusief.nl Prijs: 49 p.p. in een 2-persoonskamer. Aankomst op donderdag, vrijdag, zaterdag, vakantie- en feestdagen 54 p.p. Kinderen bij 2 volbetalende personen op de kamer t/m 3 jaar 75% korting. Geldig t/m eind maart op basis van beschikbaarheid. Foto boven: Een vrijwilliger schenkt thee voor de inwoners van Marioepol die meehelpen met puinruimen na de raketaanval van een week geleden. Foto onder: Een zwaar beschadigde flat. foto's Evgeniy Maloletka/HH De entree van de Zeehondencrèche is naast het hotel. De zeehonden en hun pups zijn vanuit de hotelkamer te horen. Kijk bij het voeren zo vaak u wilt en leer alles over deze mooie dieren. Dagelijks worden er vanuit het hotel wadlooptochten voor alle leeftijden georganiseerd. Deze kunt u bij de receptie boeken en speciale wadloopschoenen of laarzen zijn te huur in de wadloopwinkel. •Hotel (AlacMmvAeMe- Pieterburen Groningen Hier bruist de Waddenzee en het vakantiegevoel. Op het uiterste puntje van Nederland, gelegen naast Zeehondencrèche Pieterburen, vind je het comfortabele hotel Waddenweelde. Het gezellige familiehotel beschikt over ruime hotelkamers, een a la carte restaurant, een bruin café, pizzeria-grill restaurant, badhuis met zwembad, Turks stoombad, sauna, 2500m2 grote speeltuin met skelterbaan, wadloopwinkel en een ijssalon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11