Wat je niet weet kan je niet verkopen Diefstal motoren in Zeelandcare knapt samen met vluchthaven Bruinisse ADRZ polikliniek Zierikzee op mw- BEVELANDEN en THOLEN 35 jg& w» :M 5' K J «Wv Op een losse manier werden nog een paar thema's aan de orde ge steld in een gesprek tussen gede puteerde Carla Schönknecht, Mar- got Tempelman (Hogeschool Zee land) en recreatieondernemer Ed Troost. Weet de toerist (of de Zeeuw) de natuur wel goed te vin den. Dat dat niet vanzelfsprekend is bleek uit de kleine bekentenis van Schönknecht, die tot ze gede puteerde werd directeur was van de VW. „Ik dacht wel te weten wat Zeeland te bieden heeft, maar er is veel meer. Als je niet weet waar je moet zoeken, vind je het niet." „Ik ben al tien jaar bezig met staatsbosbeheer, Natuurmo numenten en het Nationaal Park Oosterschelde om te vertalen", zegt Troost. „Als je zegt we gaan bruinvissen kijken komt er bijna niemand, maar als je zegt dat je een safari gaat maken komen ze wel." Tempelman beaamt dat er kansen liggen die (nog) niet be nut worden. De leden van de Re- cron en de natuurbeheerders gaan inmiddels regelmatig met elkaar op stap. Op bezoek bij bijzondere plekken in Zeeland om de onder nemers te laten zien wat er is. „Want wat je niet weet, kan je niet verkopen." Beide vertrekkende mannen wer den nog eens gevraagd naar hun mooiste projecten of gebieden. Joosse kiest zonder aarzelen het project Van Zierik tot Zee op Schouwen-Duiveland. Binnen dit project zijn fietspaden, wandel routes, informatieplekken en uit kijkpunten gerealiseerd langs de kust tussen de Westhoek en Ou- werkerk. De Lange zoekt het meer in de historische gebieden, zoals de Staats-Spaanse linies of de Manteling. „En voor mij is Fort Rammekens net zo belangrijk als het Muiderslot voor de meeste Ne derlanders." Jachthaven in race voor Blauwe Vlag Burgemeester en wethou ders van de gemeente Noord-Beveland dragen de jachthaven van Kamperland aan voor de Blauwe Vlag. De afgelopen jaren is dusdanig in de haven geïnvesteerd (onder meer in de afvalinza meling) dat de haven er vol gens het college klaar voor is. Het predikaat Blauwe Vlag geeft een impuls aan de uitstraling van de regio. Winterwandeling door de polders De Wandel Sport Club Vos meer houdt vandaag een winterwandeling. Deelne mers kunnen 5,10,15 of 25 ki lometer lopen door de pol ders rond Oud-Vossemeer. Alle tochten beginnen bij dorpshuis De Vossenkuil aan de Bou Kooymanstraat. Er kan worden gestart tus sen 9.00 en 10.30 uur. Lopers van de 5 en 10 kilometer kunnen tot 13.00 uur begin nen. Kosten: 2,50 euro. Open huis palazzolihuis Palazzolihuis De Bevelan- den aan de Wijngaardstraat 41 in Goes houdt dinsdag tussen 10.00 en 16.00 uur open huis. Om 13.30 uur is er een presentatie over 'oncolo gisch revalideren'. Een uur later staat de lezing 'Breath- works-Mindfulness-Yoga bij ziekte, pijn en stress' op het programma. Het palazzoli huis is een ontmoetingsplek voor mensen die met kan ker te maken hebben. Cursus 'de weg vinden op internet' Mensen die moeite hebben hun weg te vinden op het in ternet kunnen vanaf dins dag meedoen aan de cursus 'Klik en tik' in de biblio theek van Goes. Voor leden is de 4-delige cursus gratis, anderen betalen 14,50 euro. Opgeven kan via telefoon nummer 0113-562626. De diefstal vond plaats in de vroe ge ochtend van donderdag. Dat blijkt uit beelden van bewakings camera's. „Ja, er is alleen niet zo veel op te zien", zegt Henk Jume- let, eigenaar van de camera's. „Ze hadden bivakmutsen op." De diefstal vond niet plaats bij zijn eigen boot. „Gelukkig niet." Hij heeft na eerdere diefstallen op zijn eigen steiger camera's opge hangen. En er is een hek ge plaatst, waardoor niemand zo maar de steiger op kan lopen. „Maar deze schepen lagen aan de loopsteiger van de gemeente. Daar kan je zo op. Het zou fijn zijn als daar ook een hek komt", zegt Jumelet. „Want op een of an dere manier zijn de lantarenpalen altijd naar de donder en dan is het er aardedonker. En daar hou den dieven van. Als ze nou eens een hek plaatsen en zorgen dat die lantarenpalen het doen, dat scheelt." Mede dankzij de came ra's van Jumelet is in 2012 een dief stal van fuiken opgelost. Dat zei Zeelandcare-directeur Charles Versluijs bij de herope ning van de polikliniek in de Vic toria Zorgboulevard in Zierikzee. Aan de Emil Sandströmweg zijn alle wachtruimtes en balies opge frist. In de vier wachtvertrekken hangen wandgrote posters met Schouwen-Duivelandse natuuro- opnamen. In de gang hangen acht tien natuurfoto's. Alles is ge maakt door fotograaf en graficus Dannie de Vries uit Zierikzee. Verder zijn de vier toiletgroepen gerenoveerd en werden de gipska- mer en twee behandelkamers op nieuw betegeld. Het personeel kreeg een koffiekamertje, want dat was er nog niet. Het werk heeft zes weken ge duurd. Ontwerp en planning zijn van Ingrid Jansen, ofïicemanager van de Victoriakliniek. Hoofdaan nemer was Deco Home in Zierik zee. Het grootste deel van de poli kliniek was in 1996 voor het laatst opgeknapt. Andere delen waren nog nooit vernieuwd. ADRZ-ver- pleegkundigen Ria Koster en El- ma Rentmeester mochten donder dagavond het lint doorknippen. De natuurfoto's en de warme kleuren moeten ervoor zorgen dat patiënten, medewerkers en specia listen zich prettig voelen in de kli niek, vertelde Versluijs. Volgens locatiemanager Zierikzee van het ADRZ, Niels Jansen, is dat prima gelukt. Hij benadrukte dat de vestiging Zierikzee belang rijk is voor het ADRZ: „Wij wil len de patiënten van Schou wen-Duiveland hier kunnen zien en hier kunnen behandelen." ZATERDAG 31 JANUARI 2015 X>viS?V - r^ - ^£i& ÏS f V Z 13£ O'-Tï IC W* Op de bovenste foto het aardkundig monument De groeve. Daar onder het klimbos in boswachterij Westerschou- wen gevolgd door een zeer recent project: de doorlaat bij het Rammegors op Sint Philipsland. De onderste foto is Fort Rammekens bij Ritthem. foto's Mark Neelemans, Ronald den Dekker, Leo Adriaansen, Ruben Oreel MIDDELBURG - Met het Wildernisca fé nam het district Zeeland giste ren afscheid van districtshoofd Kees de Lange en zijn collega Ralf Joosse (relatiemanager). KAMPERLAND OUD-VOSSEMEER GOES GOES BRUINISSE - Dieven hebben op nieuw hun slag geslagen in de Vluchthaven in Bruinisse. Van twee boten van beroepsvissers zijn bui tenboordmotoren gestolen en een accu en echolood. De gezamenlijke waarde is meer dan 15.000 euro. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Als we dit hadden uit besteed, zoals bij ziekenhuizen ge bruikelijk is, had dit ongeveer twee ton gekost. Nu zijn weinclusief btw, 75.000 euro kwijt. Ik denk dat we met elkaar en met weinig geld iets moois hebben gemaakt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 114