Begeleiding bij Neckermann werkt Handleiding moet seksueel misbruik binnen verenigingen voorkomen 66 Zeeland is een van de meest unieke stukken van Nederland 34 BEVELANDEN en THOLEN STAATSBOSBEHEER Staatsbosbeheer zoekt al jaren andere partijen op, maar de noodzaak wordt steeds groter Flight simulator Gratis naar het Watersnoodmuseum in Kamperland en Kortgene Ronald de Back, directeur van het Werkservicepunt, is niet ontevre den over dit aantal. „In deze tijd is dat aantal zeker niet slecht, maar voor heel wat mensen duurt de zoektocht naar een nieuwe baan dus nog voort." Bovendien, niet alle ontslagen werknemers besloten bij het Werkservicepunt te rade te gaan. Bij Necker- mann.com verloren juni vorig jaar in totaal 263 mensen hun baan. Van hen hebben er dus 121 niet ge kozen voor begeleiding door het Werkservicepunt. Directeur De Back weet niet hoeveel van deze ex-werknemers al elders aan de slag zijn. De begeleiding via het Werkservi cepunt is 1 januari gestopt. De mensen die nog geen ander werk hebben, zijn nu aangewezen op OUWERKERK - In het kader van de uitbreiding van Open Monumen tendag wordt elke maand een mo nument op Schouwen-Duiveland één zaterdag van de maand gratis DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG KOOPZONDAG 1 FEBRUARI GEOPEND Markt t* Kaai 53* Domburg Veere www.depagterantiekeninterieur.nl de (digitale) begeleiding van uit keringsorganisatie UWV. Met name 50-plussers vinden las tig nieuw werk. Van de 81 ex-Neckermanners van wie be kend is dat ze weer aan de slag zijn, zijn er 55 onder de vijftig jaar. Dat is dus het overgrote deel, terwijl Neckermann veel 50-plus- sers in dienst had. De Vlaamse ar beidsmarkt blijkt in beperkte ma te uitkomst te bieden. Twintig van de 81 zijn nu in Vlaanderen werkzaam. Neckermann had ooit vier pan den in de regio. In de vestiging in Terneuzen huizen intussen Dow en Spie, de voormalige Stunt- markt in Hulst is - gedeeltelijk - verhuurd aan Actiesport. De grootste vestiging was in Sint Jan steen. Makelaar Paul Fermont: „Voor dat pand voeren we oriënte rende gesprekken met vier kandi daten in de logistieke en produc tiesector. Zowel regionale als lan delijke partijen hebben interesse getoond." Veilingbedrijf Daan uit Amster dam houdt in opdracht van cura toren Benne van Leeuwen en Jeroen de Waard de laatste weken veilingen om de inventaris van Neckermann aan de man te breng en. In totaal worden er vijftien vei lingen gehouden. open gesteld voor publiek. In fe bruari is dat het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk. De gratis openstelling is op zaterdag 7 fe bruari van 10.00 tot 17.00 uur. 'S-HEER ARENDSKERKE - De werk groep FlightSimulator van HCC houdt donderdag 5 februari een bijeenkomst in het dorpshuis in 's-Heer Arendskerke. Ook niet le den zijn welkom om te komen kij ken. De bijeenkomst duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Het thema is 'airliners en wolkenluchten'. MIDDELBURG - Na vijftien jaar Zee land vertrekt districtshoofd Kees de Lange van Staatsbosbeheer. Hij is gekomen in een periode dat de omstandigheden voor natuuront wikkeling gunstig waren. Zijn ver trek naar een ander werkgebied komt op het moment dat Staats bosbeheer de bakens noodge dwongen moet verzetten. „Achteraf gezien was het een on gelooflijk gunstige periode. Als je ziet wat er allemaal gerealiseerd is, dat is gigantisch", zegt De Lan ge. Hij vertelt met een aansteke lijk enthousiasme over alle projec ten waar hij in de afgelopen vijf tien jaar bij betrokken was. „We hebben de ecologische hoofdstruc tuur afgemaakt, denk ook aan De Manteling, het Veerse Meer, of Fort Rammekens. We hebben heel veel dingen mooi voor elkaar gekregen." Daarbij speelde vol gens De Lange mee dat de provin cie Zeeland een positieve kijk had op natuur en natuurontwikkeling en Staatsbosbeheer heeft veel sa mengewerkt met de provincie. Een van de projecten waarbij die samenwerking van groot belang was, is Fort Rammekens, bij Rit- them. „We probeerden een prijs te veroveren om geld te krijgen voor de restauratie, maar dat luk te niet. Toen hebben we uiteinde- lijk samen met de provincie subsi die binnengehaald." Een ander project was De Groeve in Nieuw-Namen, een aardkundig monument. „We hebben daar de provincie en de gemeente gevon den. Staatsbosbeheer was nooit een club die heel hard op de trom sloeg en juist in de samenwer king heel veel voor elkaar kreeg. Soms denk ik wel dat we meer moeten laten zien wat we doen. Mensen hebben vaak niet door waar we allemaal mee bezig zijn." Samenwerken met andere par tijen is het sleutelwoord voor De Lange. Dat was het al in de afgelo pen vijftien jaar en dat zal het ze ker in de toekomst moeten zijn omdat Staatsbosbeheer minder geld krijgt. Een voorbeeld van sa menwerking met een commer ciële partij is het Klimbos in de boswachterij Westerschouwen. „En als ik kijk naar Walcheren zijn het daar de mariniers die gaan oefenen op terreinen van Staatsbosbeheer. Zij kunnen trai nen en als tegenprestatie kunnen zij kijken wat ze kunnen doen. Ik heb nog altijd de wens om een steiger te maken bij Fort Ramme kens zodat je vanuit Vlissingen daar naar toe kan varen", zegt De Lange. Een ander voorbeeld is de samenwerking met Dow uit Ter- neuzen. „We werken met Dow in de Braakman. Mede door Dow en de gemeente hebben we de boer derij overeind kunnen houden. Die samenwerking met bedrijven en scholen zit muziek in. Bedrij ven hebben er belang bij dat werk nemers in een groene omgeving zitten." De Lange ziet voor Zeeland nog een mooie toekomst. „Ik zie heel veel kansen. Het is een van de meest unieke stukken van Neder land. Een samenspel van water en land met een enorme vogelreik- dom, uitgestrekte orchideeënvel- den en duinvalleien en de oude wildernis is nog volop aanwezig." In Kortgene worden in de Wil lem Alexanderstraat twaalf voor malige woonzorgwoningen ge sloopt om ruimte te maken voor extra groen en infrastructuur (par keerplaatsen en stoepen). In 2017 wordt het nieuwbouwcomplex Stadspolder in dit dorp opgele verd, waarin twintig seniorenap partementen komen. In de Nieuwstraat in Kamperland en de Willem-Alexanderstraat en Bern- hardstraat in Kortgene krijgen in totaal 41 huishoudens een maat werkpakket aangeboden, waarbij huurders zelf kunnen kiezen voor welke extra woonaanpassing ze willen betalen. Het maatwerkpak ket wordt in 2015 samen met huurders opgesteld. Voor bewoners van woningen die gesloopt gaan worden, geldt een herstructureringsregeling. Daarin is een verhuisvergoeding van on geveer 5800 euro opgenomen. Zij krijgen de kans om in de nieuwe woningen te trekken of ze krijgen een vergelijkbaar huis tegen een vergelijkbare huurprijs aangebo den. In de brochure staat praktische in formatie en een stappenplan dat organisaties en verenigingen kun nen hanteren. De toolkit is vooral preventief be doeld, want volgens sportwethou der Jo-Annes de Bat zijn er geen concrete voorbeelden van sek sueel misbruik binnen Goese ver enigingen. „Gelukkig niet, maar landelijk zie je dat het wel ge beurt, dus we moeten er aandacht voor hebben." De toolkit wordt maandagavond officieel uitgereikt aan verenigin gen tijdens de bijeenkomst 'Een veilig en duurzaam sportklimaat' van de gemeente en de Goese sportraad. In de sport komen thema's als sportiviteit en respect, de toe komst van de georganiseerde sport en de veranderende rol van sportaanbieders steeds vaker aan de orde en centraal staat de vraag hoe Goes daar mee kan omgaan. Een viertal sprekers zal tijdens de ze avond hun kennis met belang stellenden delen. Thema's zijn duurzaamheid, ondersteuning, coaching en toekomst. Volgens de gemeente en de sport raad is de informatie niet alleen bruikbaar voor sportverenigin gen, maar ook voor andere sport aanbieders en geïnteresseerden uit sectoren als onderwijs, zorg, welzijn en cultuur. Samenwerken is belangrijk sleutelwoord door Bob Maes SINT JANSTEEN - De inspanningen van het Werkservicepunt Zeeuws- Vlaanderen om ontslagen werkne mers van Neckermann.com weer aan werk te helpen zijn redelijk ge slaagd. Van de 142 mensen die juni vorig jaar bij het Werkservicepunt aanklopten na het faillissement van het voormalige postorderbedrijf, hebben er inmiddels 81 elders werk gevonden. iedere zondag geopend door Melita Lanting Kees de Lange mm mm door Esme Soesman KAMPERLAND - Aan de Nieuwstraat in Kamperland bouwt RWS een aantal levensloopbestendige wonin gen, die in 2018 klaar moeten zijn. Deze woningen komen op de plaats waar nu dertien voormalige woonzorgwoningen staan. door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes heeft in samenwerking met het landelijke project 'In veilige handen' een handleiding ontwikkeld om sek sueel misbruik binnen (vrijwilli- gers)organisaties en verenigingen te voorkomen. De avond begint om 19.30 uur in het clubhuis van hockeyvereniging GMHC op sportpark Het Schenge. Inloop van af 19.00 uur. aanmelden via sport@smwo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 113