Consensus over komst Lidl in Heinkenszand BEVELANDEN en THOLEN 33 Toneelclub Poortvliet speelt klucht Eerste tolvrije tunneldag van dit jaar Fijnschilder vertelt in 't Kunstuus Fijnschilder Johan Elenbaas is vandaag tussen 13.00 en 16.00 uur aanwezig in gale rie 't Kunstuus in Heinkens- zand. Hij zal uitleg geven over zijn schilderijen. Elen baas zegt voor zijn werk te worden geïnspireerd door de natuur om hem heen. De galerie is te vinden aan de Dorpsstraat 43. Bal Masqué in de stijl van Louis XIV Muziekvereniging Euterpe houdt vandaag én morgen een Bal Masqué. Het bal vindt plaats in zalencen trum De Stenge, dat is opge- vormd tot de spiegelzaal van kasteel Barbestein in de tijd van Louis XIV. Doekendanseres Kelly de Vos is de speciale gast. Het bal begint vandaag om 19.30 uur en morgen om 14.30 uur. Kaarten zijn te koop aan de zaal voor 7,50 euro. Zingen in de Goese Bethelkerk In de Bethelkerk van de vrije evangelische gemeen te, aan de Beatrixlaan in Goes, vinden morgen, 1 maart en 26 april muzikale diensten plaats. De thema's van de diensten zijn respec tievelijk bidden, bouwen en buiten. Morgen is gospel koor The Revivals uit Ril land te gast. Rudy Gorsse zit achter het orgel. De dien sten beginnen om 18.30 uur. Tabletcafé in bibliotheek Tholen Bibliotheek Oosterschelde houdt dinsdag een Tablet café in de bibliotheek van Tholen, aan de Abraham Beeckmanlaan 8. Een Tabletcafé is een ont moetingsplek voor iPad- en andere tabletbezitters. Het accent van de middag ligt op de uitwisseling van erva ringen. De toegang is gratis. De bijeenkomst duurt van 14.00 tot 15.30 uur. We willen dat een bewuste keuze wordt gemaakt. Het is een schar nierpunt, vandaar dat het contact met het basisonderwijs steeds meer wordt gezocht." Hoe ziet u de toekomst van het on derwijs, mede gelet op demografische ontwikkelingen „Dat we te maken hebben met krimp is een feit, toch willen we al onze verschillende richtingen op het Goese Lyceum (tweetalig onderwijs, technasium, kunst en cultuur, red.) overeind proberen te houden. „Je moet er creatief mee omgaan en zonodig samenwerking zoe ken. Dat doen we nu al met het vmbo op inhoudelijk en bestuur lijk niveau." Hoe ziet u uw eigen rol? „Duidelijkheid en transparantie staan bij mij voorop, zowel inhou delijk als naar mensen toe. Samen onderwijs maken, dus ook met de kinderen en de ouders vind ik be langrijk. En ik heb iets met excel lentie. Als je weet dat het beter kan, verwacht ik ook dat we het beter doen." De deadline liep op 1 februari af. „Er is overeenstemming over be langrijke zaken als het parkeren en de uitstraling van het gebouw. Dat is een belangrijke stap." Formeel moet de hoofddirectie en het Borselse college nog de defini tieve goedkeuring geven. Zodra die er is, start de discounter de planologische procedure op. Het streven is dat de Borselse gemeen teraad in mei het ontwerp-be- stemmingsplan bespreekt met het daarbij horende verkeerskun dig onderzoek. Daar is door een aantal partijen op aangedrongen omdat wordt gevreesd voor een te grote verkeersdruk op de Steneva te. Zodra de raad het ontwerp-be- stemmingsplan heeft goed ge keurd, gaat het de inspraak in. Er worden behoorlijk wat reacties verwacht. De discussie rondom de tweede super is immers een ge voelig onderwerp. POORTVLIET - De Toneelclub Poort vliet breng vandaag en volgende week zaterdag het stuk Bad-Slip- pers op de planken. Het is een klucht in twee bedrij ven, die is geschreven door John Graham. Beide uitvoeringen vinden plaats in dorpshuis 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet, steeds om 19.30 uur. De zaal gaat drie kwartier eerder al open. Kaarten kosten 8 euro en kunnen worden gekocht bij Anja Hage: 0166-663874. TERNEUZEN - De eerste tolvrije Westerscheldetunnel-zaterdag van 2015 is vandaag. In totaal zijn er dit jaar weer zes dagen dat men gratis door de tun nel kan rijden. Niet alleen tunnelgebruikers profi teren van de actie, ook gewone be zoekers van de Terneuzense bin nenstad. Om klanten van 'de overkant' te trekken, is het parkeren gratis, be halve in parkeergarages en op plekken voor vergunninghouders. De andere tolvrije dagen zijn dit jaar: 28 februari, 28 maart, 26 sep tember, 31 oktober en 28 novem ber. HEINKENSZAND HEINKENSZAND GOES THOLEN ZATERDAG 31 JANUARI 2015 Carin Biesterbosch-Gunst, sinds 1 januari rector van het Goese Lyceum, foto Marcelle Davidse passie en loyaliteit' Hoofdstraat 105 Kortgene door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Op de valreep is overeenstemming gekomen tussen de onderhandelaars van discounter Lidl en de gemeente Borsele over de planologische inpassing van de nieuwe supermarkt naast de Emté aan de Stenevate in Heinkenszand. 10 JAAR lHliT.tl r Vrijstaande woning r Goed geïsoleerd Grote woonkamer Prachtige keuken r 4 slaapkamers r 2 badkamers Veel lichtinval Garagebox te koop Vraagprijs 239.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 112