fS 'Beer van Baarland' steeds duurzamer AH opent 11 maart Verbou wi ngsuitverkoop 32 BEVELANDEN en THOLEN ONDERWIJS 44 Baarlanders zijn trots en nuchter. We krijgen geen bedelbrieven Carin Biesterbosch is derde nieuwe rector van het Goese Lyceum sinds Toine Wevers in 2008 afzwaaide. Met kortinaen van 40 tot 80% Badkameruitverkoop.nl 80% 4) Achteraf te duur of achterhaald door de actualiteit zoals de oprich ting van de Energie Coöperatie Borsele van waaruit plannen wor den ontwikkeld voor de hele re gio. Een groot deel van het geld staat nog steeds op de rekening. „We gaan heel verantwoord om met het geld. We zijn geen Sinterklaas die alleen maar cadeautjes uit aan het delen is", zegt Caroline de Ligt van de commissie. „De Baar- landers zijn gelukkig nuchter en trots. We krijgen geen bedelbrie ven." De commissie wil de inwoners vooral stimuleren zelf met ideeën te komen. „Dat zijn er minder dan we zouden willen. Maar ja, we zijn maar een klein dorp met zeshonderd inwoners waarvan er honderd te jong, honderd te oud en nog eens honderd weinig bin ding hebben met ons dorp", aldus Joris Meijaard. Toch is de afgelopen anderhalf jaar al het een en ander in gang ge- zet. Zo konden inwoners met kor ting zonnepanelen en 'energiegad gets' aanschaffen, staat in zo'n beetje elke tuin een drachtplant om de bijenstand op te krikken en start binnenkort een proef met dimbare led-verlichting in de Slot- straat. De gemeente Borsele ver vangt op termijn alle straatverlich ting door led-armaturen. De Slot- straat staat echter niet bovenaan de prioriteitenlijst. „Dankzij een bijdrage uit onze pot start binnen kort een proef met twee soorten led-armaturen. De bewoners kun nen middels een enquête hun voorkeur aangeven", aldus Anja van der Lugt. Zij noemt vooral de drachten- plant actie (bij de nieuwsbrief zat een bon waarmee iedere Baarlan- der een plant kon ophalen bij Fleuria) en het planten van dui zend biologische krokusbollen rondom de bomen in de Slot- straat geslaagde acties. Er is in Baarland inmiddels ook een vrijwilligerscentrale opge richt waarop mensen een beroep kunnen doen als ze bijvoorbeeld even geen boodschappen kunnen doen of voor een klusje in huis, er zijn waterbronnen bij volkstuin tjes aan de Zuidelijke Achterweg aangelegd, er zijn door Baarlan ders bermen geadopteerd voor on derhoud en onder de noemer 'De Beer ruimt op' vinden een paar keer per jaar schoonmaakacties plaats in het buitengebied. De beuro (Baarlandse variant van de euro) als betaalmiddel voor we derzijdse diensten heeft het ech ter niet gered. „Na een aantal transacties is de beuro doodge bloed. Blijkbaar was daar dus te weinig behoefte aan", zegt Ed Ver dam. GOES - Nieuwe school, nieuwe rec tor. Een kleine maand zwaait Carin Biesterbosch-Gunst (52) nu de scepter op Het Goese Lyceum. De functie bleek gewild; tiental len mensen solliciteerden. En dat terwijl de baan kennelijk niet geheel zonder risico is, gelet op het feit dat de laatste twee rec toren vroegtijdig het veld ruim den. De keus viel uiteindelijk op de vrouw die geen onbekende is in de (Goese) onderwijswereld: de afgelopen tien jaar was zij werkzaam als directeur Cios Goes-Breda. Bent u van plan langer te blijven dan uw voorgangers? „Dat is wel de bedoeling, haha. Er is veel gebeurd de afgelopen ja ren, maar ik wist precies waar ik aan begon. En hoewel ik het ge weldig naar mijn zin had bij het Cios, wilde ik al langer iets an ders, maar wel in het onderwijs of de sport. „En toen kwam deze vacature. CARIN BIESTERBOSCH Wat me aansprak is dat deze school veel potentie heeft en een mooie rol in de regio speelt. Ik heb veel ervaring met leidingge ven, dus ik hoop de school nog be ter te kunnen maken. Loyaliteit en passie zijn hier echt aanwezig, dat is de basis daarvoor." Merkt u al verschil met uw vorige baan? „Het gaat hier ook over leerlin gen, roosters, organiseren, wat goed gaat en wat niet, dat is het zelfde. Wel heb je hier met een an dere leeftijdsgroep te maken, dus met een ander soort zorg en con tact met ouders. Als geboren en getogen Goese kende ik de school, al heb ik er niet zelf op ge zeten. Maar je merkt al gauw: de Goese onderwijswereld is 'ons kent ons'." Het nieuwe gebouw heeft te kampen met een aantal kinderziektes, hoe staat het daarmee? „Het probleem met de fietsenrek ken willen we dit schooljaar heb ben opgelost en volgende week komen er extra ventilatoren op het dak om het klimaat in de gym zaal te verbeteren. Hardnekkiger is de instabiliteit van het wifi-net- werk, het blijft instabiel. Het zit waarschijnlijk in de apparatuur en de software. Als het eenvoudig was op te lossen, was dat al ge beurd. We kijken nu ook naar een plan B, namelijk om minder af hankelijk te zijn van wifi. Ge woon weer met kabels dus, alleen is het gebouw daar niet op inge richt." Een nieuwe lichting basisschoolverla ters staat voor de schoolkeuze, het Goese Lyceum is opvallend actief met leerlingenwerving. „Dat klopt, we vinden dat je dat heel georganiseerd moet doen. We willen kinderen laten meema- ken en voelen wat deze school is. Slechte scholen zijn er niet in Zee land, dus we moedigen mensen aan om vooral overal te gaan kij ken. „Het gaat om waar een leerling zich thuis voelt en waar hij of zij zich verder in wil ontwikkelen. KAMPERLAND - Inwoners van Kam perland en omgeving kunnen van af woensdag 11 maart boodschap pen doen bij een Albert Heijn in hun eigen buurt. De supermarkt wordt geopend door ondernemer Gert-Jan Cle ment, die nu nog een Ciooo heeft. „De Ciooo-formule houdt op te bestaan. Wij gaan in hetzelf de pand verder met een eigen Al- bert Heijn. Deze formule biedt veel keuze in producten en in prijs. Dat vinden onze klanten be langrijk, en wij natuurlijk ook." De Ciooo sluit zaterdag 27 februa ri om 13.00 uur. Het pand aan de Ruiterplaatweg 5 ondergaat daar na een grootscheepse verbou wing. De nieuwe Albert Heijn wordt ruim van opzet en krijgt een overzichtelijke indeling. „On ze Albert Heijn gaat woensdag 11 maart om 11.00 uur open. We heb ben voor onze klanten leuke en verrassende acties." Riethil 20, 4825AP Breda Tel: 076-2600063/ 06-28448040 Nergens goedkoper!!! Kom eens kijken in onze showroom! Caroline de Ligt, Anja van der Lugt, Ed Verdam en Joris Meijaard (vlnr) van de commissie 'De beer is los' in Baarland, foto Marcelle Davidse door Frank van Cooten BAARLAND - Baarland won in de cember 2012 de duurzaamheids wedstrijd Duurzaam Diekendam- me. Op de rekening van de com missie 'De beer is los' werd de hoofdprijs van vijftigduizend euro gestort. Een aantal maatregelen uit het winnende plan is gerealiseerd maar lang niet allemaal. Caroline de Ligt 'Het begint met door Luc Oggel Burgerlijke staat: getrouwd, twee kinderen. Opleiding: Academie voor Licham- lelijke Opvoeding Hobby's: fietsen, skiën en lezen Nevenfuncties: bestuurslid van Stichting Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio SMWO, zetel in het landelijk bestuur van Cios Nederland en lid van het maat schappelijk platform van woning corporatie RWS. Voorgangers bij het Goese Ly ceum: Toine Wevers (1992-2008), Els van Doorn (2008-2010), Leo de Kraker (2011-2014). a 800 m2 showroom, 2500 m2 opslag!! (6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 111