Vlissingen zoekt dubbele revanche Het is even gissen voor Kloetinge Dagelijks bestuur MZC'11 stapt op Sportradar Sport en recht 46 SPORT TOPKLASSE 66 Het veld kan wel wat regen hebben, maar ik vrees het ergste. Zeeuws-Vlaamse topklasser treft Barendrecht, de gedeelde nummer drie, terwijl het in een goede fase zit. Geen luxepositie, maar voor Vlis- singen-trainer Ruud Pennings niet nieuw. „Vorig seizoen heb ben we het ook een aantal keren meegemaakt dat Groene Ster op zaterdag in plaats van vrijdag speelde. Je merkt dat de jongens aan het einde van onze wedstrijd eerder vermoeid zijn, maar we hebben er geen punten door ver speeld hoor." Een week nadat VC Vlissingen de koppositie kwijtraakte in de hoofd klasse A van het zondagvoetbal, kan het deze alweer heroveren. Morgen gaat de ploeg op zoek naar dubbele revanche: op zich zelf én op koploper Chabab. Revanche op zichzelf, omdat de 3-1-nederlaag afgelopen zondag te gen Magreb'90 volgens Pennings onnodig was. „Over het algemeen was Magreb de betere ploeg, maar we hadden niet hoeven verliezen. Dat gevoel leefde duidelijk binnen de groep. We gaven te makkelijk twee doelpunten snel achter el kaar weg." En revanche op Cha bab, omdat die ploeg in septem ber met een 4-1-overwinning uit Vlissingen vertrok. „Dat willen we graag rechtzetten. Als dat lukt, kunnen we ook weer koploper worden. Dat blijft het uitgangs punt." Chabab is niet zonder zorgen. Pen nings weet dat drie basisspelers, waaronder de keeper en de aan voerder, geschorst zijn. De club speelt op echt gras, waardoor de mogelijkheid van een afgelasting aanwezig is. Bij Vlissingen is Ferry Alfons weer inzetbaar na een achil lespeesblessure. Khalid el Hattach is een twijfelgeval vanwege knie problemen. „Het veld lag er niet best bij", con stateerde de trainer. „Het veld kan wel wat regen hebben, maar ik vrees het ergste." Mocht het duel afgelast worden, dan speelt Kloe tinge om 14.30 uur een oefenwed strijd bij Heinenoord. Dat zal ge beuren met een vertimmerd team, want Kloetinge zag deze week de nodige blessures voorbijkomen. Clubtopscorer Jason Tjien Fooh (vier doelpunten) kampt met een enkelblessure, Jaap Esser heeft al langer last van een diepe buik spier maar wordt daardoor nu zó geplaagd dat hij niet kan meedoen en Björn Quartel voelt de nawee ën van een voetblessure die hij voor de winterstop opliep. Daar naast is reservedoelman Matthew Lentink op pad met de Arubaanse selectie. Kloetinge beleeft een lastige aan loop naar het duel. „Maar als het doorgaat, zullen we er staan", weet Hiensch. „Er staat wat op het spel. We kunnen een gat slaan." Het verschil op de ranglijst tussen Dat laatste schrijven zij in een open brief op de website van de vereniging. De oorzaak ligt in een speculaasac tie. Deze veroorzaakte commotie doordat het dagelijks bestuur en de initiatiefnemers andere ideeën over de bestemming van de op brengst hadden. Volgens het opge stapte trio was deze discussie uit gesproken, maar in het vervolg kwam er via diverse kanalen kri tiek op het bestuur. Het dagelijks bestuur zal de lopen de zaken afhandelen tot een nog uit te schrijven Buitengewone Le den Vergadering. Daarop zal een nieuw dagelijks bestuur gekozen dienen te worden. Kloetinge en Smitshoek is welis waar vier plaatsen (negende-der- tiende) maar slechts drie punten in Kloetinges voordeel. Hiensch reisde vorige week af naar Katwijk om Smitshoek aan het werk te zien tegen de koplo per. „Ondanks de 3-1-nederlaag was Smitshoek tevreden. Aan het begin van het seizoen verloren ze op eigen veld met 0-7. Smitshoek is altijd een stugge tegenstander. De uitwedstrijd verloren we met 2-1. Dat was in de periode dat we nog veel fouten maakten." In november kreeg Kloetinge vat op dat euvel. De ploeg sloot af met een reeks waarin elf punten uit de laatste zes duels werden gehaald. De winterstop kwam daardoor voor Kloetinge ongelegen. „We za ten in een ritme, iedereen wist wat er van hem verwacht werd. De dingen waren duidelijk. Nu is het weer even gissen." HOEK - Begin oktober werd er niet gek opgekeken toen Hoek met 2-0 verloor van Barendrecht. Nu lij ken de tijden bij de Zeeuws- Vlaamse topklasser veranderd. „We zitten nu in zo'n goeie fase dat we denken dat er ook bij Ba rendrecht wat te halen valt", zegt verdediger Fabian Wilson in aan loop naar het duel van vanmid dag. Wilson miste dit seizoen slechts één wedstrijd: het eerste duel in de topklasse, tegen Capelle (0-1- verlies). De overige zeventien duels van de Zeeuws-Vlaamse top klasser maakte de rechtsback van de eerste tot de laatste minuut mee. „Iedereen speelt nu al sinds eind november met meer vertrouwen dan daarvoor", zegt hij als hem naar de ontwikkeling van de laat ste maanden wordt gevraagd. „Dat zie je terug in het veld. We hopen niet meer op iets goeds, maar we weten dat er iets goeds in zit." Die instelling leverde Hoek vorige week een doelpuntloos gelijkspel op tegen GVW. De ploeg uit Vee- nendaal kwam daardoor op even veel punten als Barendrecht, 28 om precies te zijn, maar dan wel met een wedstrijd meer gespeeld. Hoek-GVW was namelijk de eni ge wedstrijd in de topklasse die doorgang vond. Trainer Kenny Verhoene was aan de vooravond van de uitwedstrijd tegen Barendrecht juist benieuwd hoever zijn ploeg zich nu precies ontwikkeld heeft. „We hadden in het thuisduel het gevoel dat er voor ons meer in had gezeten", herinnert de Belgische hoofd coach. „Daarom is het een uitda ging om ons nu echt te meten met een ploeg als Barendrecht." Toch zal het bijzonder lastig worden om de ploeg van trainer Jack van den Berg pijn te doen. Barendrecht kreeg slechts zeven tien doelpunten tegen dit seizoen. Beide ploegen wisten wel even Bij matchfïxing is de grote vraag: hoe komen wij te weten dat bij be paalde wedstrijden zich onregel matigheden voordoen? Sportbon den hebben niet de kennis en de mens kracht om alle wedstrijden in de gaten te houden. Het Zwitserse bedrijf Sportradar heeft dit wel. Zij hebben door de jaren heen een grote database ontwikkeld waar bij aan de hand van wiskundige vergelijkin gen het verloop van wedstrijden, het ge drag van spelers en scheidsrechters en de gokpatronen met elkaar worden vergele ken. Afwijkingen die verdacht zijn, kun nen dan leiden tot een tip aan de betreffen de sportbond maar ook aan justitie. Een groot aantal nationale en internationa le sportbonden zoals de Uefa en bonden in het tennis, rugby en cricket, hebben over eenkomsten gesloten met dit bedrijf om matchfïxing te kunnen bestrijden. Inmid dels worden door Sportradar, dat over de hele wereld contactpersonen heeft, jaar lijks rond de 65.000 wedstrijden gemoni- tord op mogelijke matchfïxing. Vorig jaar bracht Sportradar een grote matchfixingzaak in Australië aan het licht. Het ging om vier Engelse voetballers die door Sportradar al in Engeland in de gaten werden gehouden vanwege hun banden met een dubieuze investeerder in voetbal lers. Deze bracht de vier voetballers in een package deal onder de aandacht van een Australische voetbalclub die onder het mom van nieuwe sponsoring toehapte. Sportradar had hun overtocht naar Austra lië gevolgd en merkte dat zij in Australië een leven leidden dat totaal niet paste bij hun lokale voetbalsalaris. Dure villa's en au to's terwijl zij in een van de lagere voetbal- Mr. Marcel Heijnneman uit Middelburg laat elke laatste zaterdag van de maand in de PZC zijn licht schijnen over brandende kwesties binnen het sportrecht. Dat kan gaan over de aansprakelijkheid van organisaties bij sportevenementen tot de rechtsposities van de vrijwilligers in de sport. Vandaag de derde aflevering, matchfïxing. klassen van Australië speelden. Sportradar tipte de Australische politie die meteen voortvarend te werk ging. Niet alleen werd het clubhuis afgeluisterd, maar zelfs in het doel van de keeper werd afluisterappara tuur geplaatst. Tijdens de wedstrijd was op een gegeven te horen dat spelers riepen: laat deze bal maar door. Uiteindelijk had de Australische justitie ge noeg bewijzen verkregen om de spelers te vervolgen en te straffen met een geldboete. Op zich opmerkelijk dat het bij een forse geldboete is gebleven en niet heeft geleid tot een celstraf. De controle op het gokken zal een voortdu rende zorg blijven. Inmiddels is in Neder land een nieuwe Wet op de Kansspelen in de maak, waar ook het online gokken le gaal wordt gemaakt. De online kansspelaan bieders zijn voorstander van zelfregule ring. Je kan je afvragen of dit wenselijk is gezien bijvoorbeeld het feit dat Sportradar in een onderzoek honderden verdachte wedstrijden gevonden heeft en de kansspel aanbieders slechts enkele. Mr. Marcel Heijnneman door Rudy Boogert VLISSINGEN - Abdoe Abdenbi, Etiënne Mallie, Josimar Pattinama en Salim ben Sellam spelen binnen negentien uur twee keer tegen de koploper. Vanavond staan ze met de zaalvoetballers van Groene Ster in Utrecht tegenover eredisie-lei- der FCK De Hommel, morgenmid dag wacht in Amsterdam koploper Chabab in de hoofdklasse van het zondagvoetbal. door Rudy Boogert KLOETINGE - Kloetinge beleefde al lerminst een ideale voorbereiding op het duel van vanmiddag met Smitshoek in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. Spelers raak ten geblesseerd, de laatste training werd na een halfuur afgeblazen vanwege onweer en de wandeling van trainer Diederik Hiensch over het hoofdveld was ook niet echt hoopgevend. Diederik Hiensch ZIERIKZEE - De voetbalvereniging MZC'11 zit zonder dagelijks be stuur. Voorzitter Eric Ronkes, secre taris André 't Jong en penningmees ter Kees Verkaart zijn opgestapt vanwege 'het ongefundeerde wan trouwen richting het bestuur'. Hoek denkt door Mitchell Minnaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 102