3 921 Hello Ireland w Zeeuwse zorg is ziek, alleen samenwerking kan haar redden Foto's op Facebook ïtvfttöi moétse 28 en Een vermoedelijk verwarde man zette gisteravond het Mediapark op stelten. Hij eiste zendtijd in het achtuurjournaal. Editie: Walcheren Wisselend weerbeeld Facebook hanteert vanaf vandaag nieuwe voorwaarden. Anders dan velen vrezen, verandert er niets aan hoe het bedrijf omgaat met foto's van gebruikers. 4 g g VRIJDAG 30 januari 2015 257e jaargang nr. 25 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 HILVERSUM - Het is een raadsel hoe een gewapende man gistera vond even voor 20.00 uur het pand van de NOS op het Hilver- sumse Mediapark binnen heeft kunnen komen en daar een por tier gijzelde. De politie wist hem te overmeesteren. De man gaf zich meteen over. De beveiliging op het Mediapark werd na de moord op Pim For- tuyn in 2002 op een parkeerter rein op het Mediapark opgevoerd. „Het gebouw is hartstikke goed beveiligd", zegt NOS-directeur Jan de Jong. De hoofdingang gaat 's avonds dicht en gasten moeten aangemeld zijn. Verder komen dan de receptie kan alleen met een pasje. De Jong: „De beveili ging is na de aanslag op Charlie Hebdo verder opgevoerd. Maar dan staat iemand met een pistool voor de deur." De Jong is opgelucht dat niemand gewond is geraakt. Het achtuur journaal ging niet door. De NOS pakte de uitzendingen later van uit de Haagse studio op. „Heftig", reageert burgemeester Pieter Broertjes van Hilversum. „Ik ben steeds bang geweest dat ergens iets zou gebeuren. Het Mediapark heeft altijd onze speciale aan dacht als het gaat om veiligheid." De man wilde live in het journaal een verklaring afleggen. Een por tier was zo koelbloedig hem naar een andere studio te begeleiden dan die waar presentator Herman van der Zandt klaar zat om het journaal te presenteren. In de an dere studio draaide een camera die beelden vastlegde. De Haagse verslaggeefster Wilma Borgman vertelde dat de NOS-redactie daar die beelden rechtstreeks kon zien en in paniek meekeek. De man liep met een wapen in de hand achter de presenteerdesk heen en weer. Hij sprak daar tegen de portier: „De dingen die gezegd gaan wor den zijn grote wereldzaken. Wij zijn ingehuurd door inlichtingen diensten en hebben zaken verno men die de samenleving in twij fel trekken en die gaan wij nu naar buiten brengen." Na een paar minuten stormde de politie de studio in en werkte hem tegen de grond. Daarbij werd niet geschoten. Het gebouw van de NOS was intussen ont ruimd. De man had een brief bij zich waarin staat dat hij van een hackerscollectief is, dat 98 hackers klaarstaan voor een cyberaanval en in het land bommen zijn ver stopt. De politie doorzocht het he le NOS-bouw etage voor etage. Kras.nl/35669 of bel 0900-9697iscPm MIDDELBURG - Als alle partijen in de Zeeuwse gezondheidszorg blij ven weigeren om samen te wer ken, dan glipt de Zeeuwen de zorg als zand door de vingers weg. Die alarmerende conclusie trekt zorgverkenner Jos de Beer. De afgelopen maanden sprak hij in opdracht van de provincie met jan en alleman om een beeld te krijgen van hoe de zorg er in Zee land voor staat. Zijn boodschap: begraaf de strijdbijl, gooi eigenbe lang overboord en werk samen in het belang van de Zeeuwen. Ge brek aan samenwerking is op ter mijn funest voor de kwaliteit en continuïteit van de Zeeuwse zorg, concludeert De Beer. Volgens hem moet één regisseur de par tijen aan tafel krijgen. Hij ziet een rol voor zorgverzekeraar CZ. voordeliger 'Hacker* laat NOS sidderen door Saskia Wassenaar Een politiemacht verzamelt zich bij de NOS waar een man gisteravond een studio bezette, foto Goos van der Veen/HH Pagina 3: Besef dat ik niet alleen ben Heldere meren, prachtige landschappen en eeuwenoude cultuur. O.a. Dublin, Galway en de mooie route 'Ring of Kerry'. Vliegreis, hotels, ontbijt, excursies en Nederlandse reisleiding. Klantbeoordeling 8,3: "Mooie reis, prachtig land" Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds pag 26 en 27 De Zeeuwse zorg is ziek, com mentaar DE STELLING Reageer op pzc.nl Rechterlijke macht moet een af spiegeling van de samenleving zijn UW MENING 571 reacties Ik ben trots op Zeeland ma - vr EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1