Seizoen lijkt nu al voorbij voor Vitesse SPORT 35 De grote nederlaag was uiterst ge flatteerd, maar vertelde wel het verhaal van het Vitesse van dit sei zoen. De ploeg van trainer Peter Bosz was een uur lang de betere ploeg, creëerde ook volop kansen, maar dat leidde wederom niet tot een goed resultaat. Voor Vitesse resteert dus de com petitie, waarin het team twaalfde staat. De staartploegen in de eredi visie zijn zo slecht, dat Vitesse niet in degradatiegevaar kan ko men. In theorie is de play-offs om Europees voetbal nog haalbaar, daarvoor volstaat de zevende of de achtste plaats. Echter, hoe reëel is het een inhaalrace te ver wachten van een ploeg die slechts één driepunter heeft gescoord in de laatste tien optredens in de ere divisie? En die, over langere ter mijn gezien, slechts negen zeges boekte in de laatste 39 (na)compe- titiewedstrijden? En dat terwijl Vitesse best kan pieken. Vlak voor de winterstop vernederde Vitesse in de achtste finales Ajax in de ei gen ArenA (0-4). Na de wanprestatie in Heeren veen (4-1) kraaide het oproer in Arnhem deze week met opstandi ge supporters. Door de nederlaag van gisteren zal Vitesse de komen de weken onder hoogspanning staan, te beginnen in de thuiswed strijd van zondag tegen Ajax. De grootste kansen waren voor Vitesse, dat klassen beter speelde dan in Heerenveen en vanaf het begin agressief ageerde. Djurd- jevic werd voor rust drie keer in stelling gebracht. De 20-jarige Ser viër, die voor het eerst een basis plaats had, rondde één keer goed af, maar gebruikte bij de balaanna me zijn hand en kreeg daarvoor de gele kaart. Kort na de kantwis seling mocht Valeri Qazaishvili zelfs vrij voor doel aanleggen. De Georgiër lobde echter over en schoof kort daarna op aangeven van Djurdjevic langs het Groning se doel. Na een uur kantelde het duel bij de eerste serieuze aanval van Gro ningen. Hans Hateboer zette voor, waarna Michael de Leeuw de bal op het lichaam van Guram Kashia kopte. De aanvoerder van Vitesse kreeg de bal ook op zijn arm: straf schop en rood. Doelman Eloy Room keerde de pingel van De Leeuw, maar in de rebound maak te Tjarron Chery alert de 1-0. Vijf minuten later was het duel beslist. Invaller Jarchinio Antonio Antonio zette De Leeuw met een steekpassje vrij voor Room. Een rustig stiftballetje later was het 2-0. Met tien man stortte Vitesse helemaal in elkaar en werd het la biele karakter van het team weer zichtbaar. Yoëll van Nieff en Jo- han Kappelhof zorgden voor de ruime uitslag, die ervoor zorgt dat de sportieve crisis bij Vitesse voort blijft duren. Excelsior plaatste zich voor het eerst in bijna veertig jaar voor de halve finales. De eredivisionist was in het koude en natte Lim burg met 4-1 te sterk voor eerste- divisionist Roda JC, dat een ronde eerder PSV uitschakelde. Het is pas de tweede keer dat Excelsior zich voor de halve eindstrijd van de beker plaatst. De vorige keer was in het seizoen 77-78, toen AZ de ploeg uit de finale hield. Wintjens derde doelman PSV SV heeft doelman Danny Wintjens aan zich gebon den. De 31-jarige Limburger wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van VW- Venlo. Wintjens wordt ach ter Jeroen Zoet en Remko Pasveer derde doelman van de Eindhovense eredivisio nist. PSV was op zoek naar een derde doelman omdat Nigel Bertrams vanwege een schouderoperatie dit sei zoen niet meer kan keepen. Wintjens kwam eerder uit voor MW, FC Twente, Hee renveen, Fortuna Sittard en PEC Zwolle. Rentree atlete Vastenburg Atlete Jip Vastenburg verde digt op 8 februari in het Noord-Hollandse Schoorl haar Nederlandse titel op de 10 kilometer. De hardloop ster uit Apeldoorn is her steld van de voetblessure die haar de afgelopen maan den hinderde. Vastenburg baarde afgelopen zomer op zien met haar vierde plaats op de 10.000 meter bij de EK outdoor in Zürich. Weer trainerswissel bij Lierse SK Bij de Belgische eersteklas ser Lierse SK is het een ko men en gaan van trainers. Eind augustus moest oud-doelman Stanley Men zo plaatsmaken vanwege de slechte resultaten. Met zijn opvolger Slavisa Stojanovic ging het niet veel beter. De Sloveen diende gisteren zijn ontslag in bij de hekken sluiter. De technisch jeugdcoördina- tor Herman Helleputte keert terug als hoofdcoach. Boebka wil hoogste atletiekbaas worden Voormalig polsstok hoogspringer Sergei Boebka stelt zich kandidaat voor het voorzitterschap van de inter nationale atletiekfederatie IAAF. Huidig preses Lamine Diack neemt dit jaar af scheid. Eerder sprak de Brit Sebastian Coe al de ambitie uit de Senegalees op te vol gen. Boebka (51) is de voor zitter van het olympisch co mité van zijn vaderland en tevens IOC-lid. Ajax verhuurt Ligeon aan NAC Ruben Ligeon maakt het sei zoen af bij NAC Breda. De verdediger wordt op huurba- sis overgenomen van Ajax. Ligeon (22) maakte sinds 2000 deel uit van de jeugd opleiding van de Amster dammers. Op 15 oktober 2011 debuteerde hij in het eerste elftal. Ligeon kwam tot dusverre tot 21 officiële wedstrijden voor Ajax. DONDERDAG 29 JANUARI 2015 De eenhandige backhand van Stanislas Wawrinka was Kei Nishikori veel te machtig, foto Mike Frey/Hollandse Hoogte door Gerard Borgman GRONINGEN - Vitesse is zo goed als zeker bezig aan een verloren sei zoen. Het bekertoernooi was de strohalm voor de Arnhemse ploeg, maar gisteravond blokkeerde FC Groningen in de Euroborg de weg naar de halve finales: 4-0. Vitesse mist in Groningen de mooiste kansen en moet dat in de tweede helft beko pen: 4-0-nederlaag. EINDHOVEN PAPENDAL LIER BERLIJN AMSTERDAM |(l MY!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58