Toneelstuk 'Schaduwen' vertelt over onbaatzuchtige liefde Podiumagenda 2 UIT Het vinden van geschikt repertoire bin nen een amateurtoneelvereniging vergt meestal wat inspanning. Ada de Feiter prijst zich gelukkig met het stuk 'Scha duwen' van Martine Faber. „Het is een prach tig verhaal, dat ook goed te bezetten was bin nen onze groep", zegt De Feiter. Zij voert de regie bij Toneelvereniging Heer Hendrik, die het stuk vanaf vrijdag vier keer zal opvoeren. 'Schaduwen' is een stuk over onbaatzuchtige liefde. Het gaat over Maria, ooit een beroemd actrice die een beroerte heeft gehad en nu ge bonden is aan rolstoel. Ze kan niet meer ver woorden wat ze denkt, terwijl taal vroeger zo'n belangrijk onderdeel van haar leven was. Voor haar hoeft het huidige leven niet meer. Tot groot verdriet van haar dochter. „Het is onvoorstelbaar hoeveel mensen bin nen hun eigen familie- of kennissenkring te maken krijgen met dit soort situaties. Het stuk zal veel herkenning opwekken", zegt De Feiter. Door middel van flashbacks geeft het stuk ook inzicht in het vroegere leven van Maria. De regisseuse heeft gekozen voor een eenvoudige, strakke vormgeving waarin spe cifiek spel en lichteffecten de tijdssprongen aangeven. Ondanks het zware thema zit in sommige rollen bewust ook humor en luch tigheid verweven. Vrijwel iedereen (her)kent ze: Take it easy, Desperado, Lying eyes en uiteraard Hotel California: hits van de The Eagles. Zaterdag in de Schouwburg van Middelburg. Om songs als Ho tel California te beluisteren in een concert van de originele for matie, is een kostbare, zo niet onmogelijke opgave. De heren adelaars pikken elkaar de kleedka mers uit en tournees staan al tij den niet meer op het programma. Wie de klanken van de Ameri kaanse countryrockgroep toch li ve wil horen, kan zich verheugen op concerten van de Nederlandse tributeband The Dutch Eagles, bij voorbeeld op zaterdag 31 januari Melanie van Duikeren (links) en Riet van der Weijden. foto Marcelle Davidse door AM Pankow Vrij. 30 jan, za. 31 jan., vrij. 6 en zat. 7 febr., Heer Hendrikhuis, 's Heer Hendrikskinderen, 20.00 uur. DONDERDAG 29 JANUARI Middelburg Musical 'Hartsvrienden', met o.a. Vera Mann en Maike Boerdam, Schouwburg, 20.00 uur (geannuleerd) Zierikzee Gedichtendag 'Met zingen is de liefde begonnen', De Zeeuwse Hemel, 19.00 uur VRIJDAG 30 JANUARI 's Heer Hendrikskinderen Toneelvoorstelling 'Schaduwen', TV Heer Hendrik, Heer Hendrikhuis, 20.00 uur Goes Cabaret Schudden 'Perrongeluk', De Mythe, 20.00 uur King of the world en The Ann Lies Bluesband, Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Huidige stadsdichter en voormalige stadsdichters dragen voor, Leescafé Zeeuwse Bibliotheek, 15.00 uur Francesco di Fiore: Nyman, Glass Tiersen, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Muziekshow Percossa 'The real deal', Schouwburg, 20.00 uur Kees Moerland, Patrick Ie Due en Maarten Termont, De Spot, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Toneel Helmert Woudenberg: 'Kuyper Wilhelmina', De Wegwijzer, 20.30 uur (try-out) Oostburg Onno Innemee 'Ojee, Papadag Ledeltheater, 20.15 uur Serooskerke (W) Verteller Kees Posthumus: 'De Bijbel in een uur', Petruskerk, 20.00 uur Terneuzen Muziekshow 'Met de billen bloot' door Rapalje, Scheldetheater, 20.00 uur ZATERDAG 31 JANUARI 's Heer Hendrikskinderen Toneelvoorstelling 'Schaduwen', TV Heer Hendrik, Heer Hendrikhuis, 20.00 uur Goes Blaauwe Steen Flashback avond, Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Poëzie van het Retorikers Gilde Middel burg en muziek Jazzband van Ron Hende- rikse, De Kloveniersdoelen, 13.00 uur The Dutch Eagles 'Take it', Schouwburg, 20.00 uur Drum'n Bass in your face, De Spot, 21.00 uur Oostburg Cabaret Vrouw Holland: 'Uberkip', Ledeltheater, 20.15 uur (geannuleerd) Terneuzen Dans Isabelle Beernaert (met voorpro gramma Dansdroom Zeeland), Scheldetheater, 20.00 uur. Local Heroes, Herman Brock Jr Friends - Grant Maloy Smith, Porgy en Bess, 21.00 uur Vlissingen Scheldeblues met Laurence Jones en Mike Morgan, Arsenaaltheater, 19.30 uur De Zeeuwse Muzikanten en Smartlap penkoor Scharretjoe, Ter Reede, 19.30 uur 'Dance to the Music': Fanfarekorps On- da en balletschool Suzanne de Jong, Sint Jacobskerk, 20.00 uur. Zaamslag 'Tegenstellingen' met Orgel Dans door Bram Beekman m.m.v. Annelies Heyt-Beekman en Eline Heyt, Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 1 FEBRUARI Middelburg Muzikale voorstelling Pinokkia, Thea tergroep Duinart, 't Spiegeltheater, 14.30 uur Nieuw- en St. Joosland Jeroen Kramer: 'Miljoenen idioten', De Wegwijzer, 15.00 uur MAANDAG 2 FEBRUARI Sluis Jean Pierre Rawie draagt voor uit eigen werk, Belfort, 20.00 uur DINSDAG 3 FEBRUARI Middelburg Kunstlezing over Carthago door kunst criticus Nico Out, Kloveniersdoelen, 20.00 uur Zierikzee Literaire avond met Adriaan van Dis, Nieuwe Kerk, 20.00 uur WOENSDAG 4 FEBRUARI Goes Taaimiddag met gedichten, verhalen en muziek van A Taste of Honey, Boekwinkel De Koperen Tuin, 13.15 uur. Middelburg Literaire avond 'Lang Leve Vlaanderen' met Hugo Camps, Guido van der Heij den, Pat Donnez en Gebrs. Bin, Kloveniersdoelen, 20.00 uur. Terneuzen Literaire avond met Adriaan van Dis, Porgy en Bess, 20.00 uur (uitverkocht) Vlissingen The Bach Choir Orchestra of the Netherlands, St. Jacobskerk, 19.30 uur Take it easy door door Marius Roeting c* s.1 k De Nederlandse tributeband The Dutch Eagles, foto Rita van de Poel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42