PZC Het festival Scheldeblues in het Vlissingse Arsenaaltheater beleeft de zesde editie. Zaterdag 31 januari klinkt er de blues in vele toonaarden en door muzikanten uit diverse windstreken. Texasblues door Amerikaan Mi ke Morgan, jarenvijftig-rocka- billy-blues door het Belgische Slapback, americana-blues door het Zeeuwse The Blue Clay en een frisse variant van de uit de jaren zeventig en tachtig geïntroduceerde bluesrock door En gelsman Laurence Jones. In Vlissingen komt zaterdag de liefhebber van de blues aan zijn trekken. De 22-jarige Jones geldt sinds zijn debuut album in 2012 als één van de nieuwe vaan deldragers van de bluesrock. Met zijn visie 'move on, go your own way' straalt hij de jeugdige eigenzinnigheid uit die de blues van een nieuw hoofdstuk kan voorzien. De ontdekking van de blues was voor Lauren ce Jones een kwestie van 'liefde op het eer ste gezicht'. Op zijn twaalfde moesten de klassieke gitaarlessen dan ook ineens wij ken voor het instuderen van bluesschema's en het daarmee oneindig improviseren. Er kwamen nieuwe helden zoals Walter Trout, Stevie Ray Vaughan en Luther Al lison. „Het begon met een filmpje van Wal ter Trout op Youtube. Daarna ging ik op zoek naar zijn muzikale invloeden en dan ontdek je automatisch grootheden als Jimi Hendrix, Eric Clapton en John Mayall. Ze hebben geschiedenis geschreven en ik droomde ervan daar deel van uit te maken. Dankzij een docent aan de Birmingham Music Academy kreeg ik in 2012 de kans ei gen werk op te nemen. Het album Thunder in the Sky was het resultaat." Een binnenkomer die niet alleen opviel bij de BBC, maar ook bij een aantal van zijn blueshelden. Walter Trout en Johnny Win ter namen hem op sleeptouw. „Betere les sen kon ik niet krijgen. Er kwam nog een droom uit toen bleek dat ik voor het blues- label RUF Records in de studio in Louisia na, waar onder andere B.B. King had opge nomen, een nieuw album mocht maken. Ineens voelde ik me opgenomen in een gro te bluesfamilie. Samen met het vele toeren en steeds weer ontmoeten van andere bluesartiesten, groeide het besef dat ook ik aan een stukje van de bluesgeschiedenis kan meeschrijven." Na het verschijnen van het album Tempta tion in 2014 kroonde de BBC hem tot blues artiest van het jaar. Walter Trout bestem pelde hem als kruising tussen Eric Clapton en Buddy Guy. Dat helpt. Dit jaar begon voor Jones met de opnamen van album 3, dat in maart uitkomt. „Met blues kun je veel kanten op. Als muzikant zoek ik naar mijn richting. Er zijn natuurlijk veel invloe den, maar kopiëren mag niet. Blues is een gevoel, bijna een levensvisie en om dat te vertolken, gelden geen regels. Die vrijheid zoek ik op. Het derde album volgt uit de er varingen en lessen die ik tot nu toe mee kreeg. Uiteindelijk moet dat hoofdstuk dat ik wil toevoegen aan het verhaal van de blues samenvallen met degene die ik ben." donderdag 29 januari tot en met woensdag 4 februari 2015 UitGids De Gevangentoren klimt omhoog PAGINA 6 EN 7 Lichtfestival in Gent met veel spektakel PAGINA 12 Laurence Jones komt naar Scheldeblues in Vlissingen. Liefde voor de blues door René de Dreu Scheldeblues zaterdag 31 januari, Arsenaalthea ter Vlissingen. Aanvang 19.30 uur, kaarten in de voorverkoop 15 euro, aan de kassa 20,00 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41