Pension is alternatief voor tehuis ouderen Riviercruises Rectificatie IN HET NIEUWS 3 Opstelten is 'misschien gewoon te oud' 219 429 599 Platform 31 heeft een jaar lang twaalf woningcorporaties en zorg instellingen gevolgd die experi menteren met all-inclusive wo nen in een verzorgingshuis. De or ganisatie heeft enkele voorwaar den geformuleerd waaraan een in stelling moet voldoen. Zo moet het gebouw grotendeels zijn afge schreven en centraal liggen. En het moet een 24 uursoproep dienst en activiteiten aanbieden. In Nederland staan 1.300 verzor gingshuizen, maar het fenomeen is eigenlijk verleden tijd. Het Rijk betaalt alleen nog instellingszorg voor mensen die veel mankeren. Eigenlijk wordt alleen verpleeg huiszorg nog vergoed. Lang niet alle tehuizen zijn ge schikt voor verbouw tot verpleeg huis. Sluiten is dan een optie. Het ministerie denkt dat er 180 instel lingen zullen sluiten. Een op de vijf ouderen heeft inte resse in all-inclusive wonen in het verzorgingshuis. Dat zijn voor al 80-plussers met een laag inko men. Ze zoeken veiligheid, gezel ligheid en comfort. Bij de twaalf experimenten lopen de huren voor all-inclusive wo nen sterk uiteen: van 744 tot 1.189 euro per maand. In de krant van dinsdag stond een artikel over de Limburgse lover boy-zaak met als kop 'Drastisch middel tegen pooiers'. Daarin wordt persrechter Mare Bax opge voerd over de rol van het Open baar Ministerie in de zaak. Het ci taat is echter niet van Bax maar van plaatsvervangend hoofdoffi cier van justitie George Rasker. Minister Opstelten 'snapt niks van moderne technie ken' en is 'misschien ge woon te oud' voor de baan, schreef De Telegraaf gisteren in een artikel waarin werd gesuggereerd dat er al opvolgers voor hem klaarstaan. Het voor de liberalen belangrijkste dagblad meldde dat Tee- ven en Kamerlid Ard van der Steur kanshebbers zijn om de senior van het kabi net - zaterdag wordt Op stelten 71 jaar - te vervan gen. De minister zelf moet er niks van weten. „Ik ben d'r en ik blijf', zei hij giste ren in een reactie op de speculaties. „U ziet mij el ke dag bezig en ik geniet ervan dat ik dit mag doen. Het is een prachtig depar tement, ik zit hier voor de volle termijn." De minister zal dus niet meteen zijn biezen pak ken, maar het beeld van een oude bestuurder zon der kennis van zaken is wel fnuikend. Kritiek klonk eerder al op optre dens van Opstelten in de batten over jihadisme en de ramp met MH17. De wereld is Kras Duitsland Compleet verzorgd DONDERDAG 29 JANUARI 2015 door Wilma de Cort DEN HAAG - Een verzorgingshuis omzetten in een all-inclusivepen- sion voor ouderen heeft toekomst. Dat blijkt uit een onderzoek van Platform 31 dat vandaag wordt ge presenteerd. Zie verder Verdieping Zorgeloos genieten vanaf het water tijdens een compleet verzorgde riviercruise. Cruise en vuurwerk op de Rijn Beleef het grootste vuurwerkspektakel van Duitsland: Rhein in Flammen! Per MS Esmeralda***», alle maaltijden Van Rotterdam naar Keulen, busreis terug Vertrek: 1 mei Zie: Kras.nl/91121 Rijn Moezel Vanuit Keulen naar o.a. Andernach, Cochem, de Loreley en Rüdesheim Per MS Prinses Christina****, alle maaltijden Inclusief busreis Nederland-Keulen v.v. Vertrek: 9en14mei Zie: Kras.nl/91132 Rijn, Main, Moezel Neckar Vanuit Keulen naar o.a. Winningen, Rüdesheim, Heidelberg, Mainz en Frankfurt Per MS Esmeralda***», alle maaltijden Inclusief busreis Nederland-Keulen v.v. Vertrek: 3 mei Zie: Kras.nl/91117 3 dagen v.a. 6 dagen 8 dagen 3 dagen v.a. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3