Niels Mesu eindigt als elfde Teneezaman is weg op Oostenrijks natuurijs helemaal kwi,t Sven Kramer en Marrit Leenstra vaste waarde in achtervolging 36 SPORT BUSREIZEN NOORWEGEN SL „Met de klassering kan ik niet he lemaal tevreden zijn. Uiteindelijk telt er maar één plaats", reageer de Mesu gisteren. „Individueel heb ik een sterke koers gereden. Maar als ploeg hebben we tacti sche fouten gemaakt, waardoor we genoegen moesten nemen met de derde plek van Arjan Stroetinga." Middelburger Mesu zat, net als zijn broer Erwin, in een kopgroep van ongeveer twintig man. „Dit is de slag, dacht ik. Maar de eigen ploeg is toen in het peloton gaan rijden. Dat is niet best." Mesu schaatste in de door Gary Hekman gewonnen marathon de hele wedstrijd voorop. Net als zijn broer Erwin Mesu, die in de laatste bocht ten val kwam en daardoor een goede klassering in rook op zag gaan. In de laatste van de negen rondes probeerde de jongste van de twee, Niels, het nog een keer alleen. „Dat was een ultieme poging", al dus de A-ware/Fonterra-rijder. „We hadden met de kopgroep heel lang een minuut voorsprong. Ik ben conditioneel sterk. Dus hou het zaterdag na 150 kilometer maar goed in de gaten Op 25 kilometer voor het einde be gon toen al het demarreren. Daar door kon het peloton weer aan sluiten. Ik heb toen op tien kilo meter geprobeerd, met alles wat ik nog over had, tempo te draaien en zo vooruit te blijven." Die ont snappingspoging hield geen stand en de wedstrijd draaide uit op een massasprint. Daarin sprint te Gary Hekman naar de overwin ning, voor de Italiaan Fabio Fran- colini (tweede) en Arjan Stroetin ga (derde). Bij de vrouwen ging de overwinning naar Mariska Huisman. Tweede werd Foske Ta- mar van der Wal en derde Yvon ne Spigt. Erwin Mesu viel weliswaar in de finale, maar de Selecteq-schaatser kreeg van de jury nog wel tien punten voor de Dick van Gange- len-trofee, het klassement voor de marathonschaatser van het jaar, waar naast de podiumpun- ten ook jurypunten voor meetel len. „Dat is oorspronkelijk inge steld voor de meest strijdlustige schaatser, maar dat leeft niet zo in het peloton", legt broer Niels uit. „Al levert het nog best een leuke som geld op als je hem wint." Zaterdag wacht de schaatsers nog een marathon, nu over tweehon derd kilometer op dezelfde Weis senzee. Mesu: „Daar kijk ik naar uit. Zo'n race begint eigenlijk pas na 150 kilometer. Dan zie je of je benen nog goed genoeg zijn om mee te gaan met een demarrage. Ik heb gemerkt dat ik er conditio neel goed voor sta. Dus hou het zaterdag maar goed in de gaten." Tencezaman-De Molenhoek 3-8 (1-3): De Molenhoek speelde zijn beste wedstrijd van het seizoen. Het duel had al bij de rust beslist moeten zijn. Het dramatisch slecht spelende Teneezaman kon zich herstellen en kwam terug tot 3-3. De Hoekse ploeg was niet on der de indruk en sloeg vervolgens genadeloos toe met fraaie treffers. Vooral Thijs de Blaeij was op dreef met vier doelpunten. Doelpuntenmakers. Teneezaman: Michiel Standaert, Maik de Wolf, Jo nas Roels allen 1De Molenhoek: Thijs de Blaeij 4, Mare de Haas 2, Jo- pie van 't Hof, Maikel Krans beiden 1. De Boemel-OQ^ Value 5-5 (3-3): Een spannende derby. OQ. Value gaf tot twee keer toe een voor sprong (1-3 en 3-5) uit handen. „We hebben het weggegeven. Al zat het ook niet altijd mee", vond aanvoerder Steven Óckeloen. Doelpuntenmakers. De Boemel: Rob bert Cornelissen 3, Liam O'Shea 2. OQ Value: Ali Eryürük 3, Titiano Staes, Gerben Schram beiden 1. Du Commerce Bodyline-T-Tel 2-12 (1-6): De koploper was veel te sterk voor Du Commerce. Vier spelers scoorden een hattrick voor de Terneuzenaren. Doelpuntenmakers. Du Commerce: Bauke Boon, Boas Wolfert beiden 1. T-Tel: Yassine Benali, Can Kiran, Sinan Coban, Sezer Coban allen 3. Baderie Dam-D'Ouw Brug/ Out- okompu 4-4 (1-1): De Sassenaren hadden weliswaar meer balbezit, maar Baderie Dam kreeg net zo veel kansen. Juriën Dam en Sebas tian de Meijer hadden met drie treffers een belangrijk aandeel in de productie van hun teams. Doelpuntenmakers. Baderie Dam: Juriën Dam 3, Marco de Putter 1. D'Ouwe Brug: Sebastian de Meijer 3, Dario Sandrini 1. Smit Sportprijzen-LimeWorkx/ 't Keldertje 4-4 (1-1): LimeWorkx kon een 4-1-voorsprong niet vast houden. Smit Sportprijzen knok te zich naar een gelijkspel. Doelpuntenmakers. Smit Sportprij zen: Niels de Booij, Dennis Rijnberg, Anrico van Hecke, Remy de Die allen 1. Jeffrey Buize, Mike Stenzei, Jordi Verstraeten, Stefan Janse allen 1. Van Kouteren-Wentzler Pauw els 3-16 (2-5): Van Kouteren had geen wissels. De thuisploeg kon het tot de pauze nog aardig bijbe nen, maar daarna scoorde Wentz ler Pauwels er lustig op los. Van Kouteren: Marijn Verhelst 2, Erik van Kouteren 1Wentzler Pauwels: Dennis van Passel 5, Dave de Waal, Jef frey de Koning, Martijn van Passel allen 3, Sebastian Vanhijfte 2. Bondscoach Geert Kuiper heeft vier vrouwen en vier mannen in zijn voorselectie voor het wereld kampioenschap afstanden in Hee renveen opgenomen. Naast Kra mer zijn dat Douwe de Vries, Wouter Olde Heuvel en Koen Ver- weij bij de mannen en Leenstra krijgt gezelschap van Marije Jo ling, Jorien Voorhuis en Ireen Wüst. Die laatste is samen met Leenstra een vaste waarde voor Kuiper. Wie er naast zijn vaste waarden rijden, besluit de bondscoach in de laatste week voor het WK, dat op donderdag 12 februari in Thialf begint. „Als ze allemaal 100 procent fit zijn, heb ik wel een volgorde in ge dachten", zegt Kuiper. „Maar er kan nog veel gebeuren in de ko mende twee weekeinden. We moeten ook zien wie in vorm is en wie fit is." Kuiper werd in zijn keuze enigszins beperkt. Ook Lin da de Vries was in beeld, maar de Drentse plaatste zich niet voor het individuele toernooi en viel dus af. Douwe de Vries is blij met zijn se lectie. „De teampursuit is wel mijn onderdeel. Het heeft wel wat van marathonschaatsen met aanzetten en je weer laten afzak ken. Ik hoop dat ik er uiteindelijk bij zit." Driebanders Pearle spelen gelijk In de tweede divisie drieban den hebben de biljarters van Pearle Opticiens een punt over gehouden aan het duel in de middenmoot met Rokx Trans port uit Hoeven. Etienne van Damme kwam net tekort te gen Toon Hoefnagels en Robin Claerhoudt verloor van Ad Pop- pelaars. Dat werd gecompen seerd door Cor de Jonge die Tonny Schrauwen ruim voor bleef en Pascal Claus die opper machtig bleek. Dit keer moest oud-eredivisie speler Ries Hee- ren eraan geloven, 40-24 in 32 beurten, ofwel 1.250 gemiddeld voor Claus. Ad Poortvliet wordt trainer Nieuwland Ad Poortvliet is volgend voetbal seizoen hoofdtrainer van voetbal club Nieuwland. Hij volgt bij de zaterdagderdeklasser Huib Meer man op, die vertrekt naar Nieuw- dorp. Nieuwdorp speelt in dezelf de derde klasse A, maar staat aan merkelijk hoger op de ranglijst dan Nieuwland: derde tegenover twaalfde. Poortvliet is nu nog trai ner van De Noormannen uit West- kapelle, ook al derdeklasser. Zo wel De Noormannen als Nieuw land zijn verwikkeld in een strijd om rechtstreekse degradatie uit de derde klasse A af te wenden. Nieuwland heeft momenteel één puntje meer. Ttoee duels schorsing voor Ronaldo Cristiano Ronaldo hoeft slechts twee competitieduels van Real Madrid te missen als gevolg van de rode kaart die hij zaterdag ontving in het duel met Cordoba. Ronaldo sloeg en trapte uit frustratie naar zijn te genstanders José Crespo en Edi- mar. Alleen het laatste feit werd gezien door de arbiter. Ronaldo maakte na afloop via Twitter zijn excuses. Hij mag niet klagen over de strafmaat. De Portugese aanvaller mist de duels met Real Sociedad en Se- villa maar is beschikbaar voor de derby tegen Atlético Ma drid. BOEK NU! www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 door Willem Adriaansens vlissincen - Marathonschaatser Niels Mesu is gisteren elfde gewor den bij het open Nederlands kam pioenschap op de Weissenzee. De wedstrijd ging over honderd kilo meter. Niels Mesu Niels Mesu door Aector Dooms TERNEUZEN - De zaalvoetballers van Teneezaman zijn in de eerste klasse regio Zeeuws-Vlaanderen he lemaal van slag. De Molenhoek overklaste op de zestiende speel dag de kampioen van vorig jaar met 8-3. De achterstand op koplo per T-Tel (12-2-winst op Du Com merce) bedraagt al vijf punten. door Johan Stobbe HEERENVEEN - Als ze niet ziek zijn of hopeloos uit vorm raken zijn Sven Kramer en Marrit Leenstra ze ker van een plekje in de achtervol- gingsploeg op het WK. SAS VAN GENT NIEUWLAND MADRID effeweg.nl Noorse fjorden en Fagernes sdagenva.€869 Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Jotunheimen, Flam, Naerofjord, Stronda- en Slidrefjord Een fantastische reis vol natuurschatten en cultuur! Rondreis Noorwegen 11 dagen va. €899 Verblijf in diverse 3* hotels o.b.v. halfpension Highlights: Hardangervidda, Flamsbana, Briksdalgletsjer, fjordcruise Incl. stadsrondrit Oslo en boottocht Geirangerfjord! O A Op jacht naar het Noorderlicht 8 dagen va. 1099 5 overnachtingen in 3* hotels o.b.v. halfpension en 2 overnachtingen aan boord van de Hurtigruten o.b.v. logies en ontbijt Highlights: Bergen,Trondheim, Hurtigruten, Alesund,'oude postboot'Hurtigruten Rondreis Noordkaap 15 dagen va. 1549 Verblijf in diverse 3* hotels o.b.v. halfpension Highlights: Helsinki, Rovaniemi, Noordkaap, Lofoten, Lillehammer, Tromso Een indrukwekkende reis, die u niet snel zult vergeten! Fouten voorbehouden. Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 pers. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36