Doorlaat Rammegors gaat snel weer open CV-keteL kapot? Nomineren vrijwilligers kan nu nog vier dagen 30 WALCHEREN Katoen is redding voor achttiende-eeuws pand Poëzie en muziek In voormalig gemeentearchief aan Het Bleekveld opent brasserie/hotel Katoen dit voorjaar de deuren. 1 Delta Gasservice Yerseke doet het installatiewerk. de gerestaureerde kap, waaronder „Maar we liggen op schema", zegt je met veel meer dan twee men de ondernemer, „en je kunt al sen kunt logeren, de hardstenen goed zien hoe het wordt." Hij ver- dorpels, het met zink beklede wacht dat het eind april klaar is. trappenhuis en de magnifieke Zelf is hij erg blij met de vele de- voorgevel aan de Vlasmarkt. tails die bewaard zijn gebleven of „Met Leo Interieur uit Heinkens- die zijn aangepast aan de sfeer zand heb ik een prima samenwer- van het oude gebouw. Bijna bij el- king voor wat betreft de inrich- ke stap wijst hij op zulke details: ting. Dat is echt inspirerend. De de knipvoegen, de achttiende stamtafel van wagondelen, bij- eeuwse stempelstukken in de ka- voorbeeld, wordt prachtig en ik mers, een kleine spa in de kelder, heb net een enorme pers gekocht. GOES - Katoen gaat het heten: het hotel en de brasserie aan het Bleekveld nummer 9 in Goes. „Ka toen klinkt net wat hedendaagser en simpeler dan Het Bleekveld, wat we eerst overwogen hebben. Ik neem aan dat er veel katoen heeft liggen bleken, toen hier nog hoog gras was om de witte was in de zon te leggen." Ron Diephout, nu nog chefkok in Antwerpen, is beslist niet van plan om naar ster ren te streven in zijn keuken. „Ik wil dat mensen hier lekker kun nen eten, genoeg en van goede in grediënten zonder flauwekul. Dat moet gelden voor het kopje koffie met een taartje tot aan een schaal met zeevruchten. Maar wie een hamburgetje wil, tussendoor, moet ook terecht kunnen. Zelf is Ron niet van plan om in de keuken te gaan staan. „Dat doe ik al vanaf mijn vijftiende in ver schillende kwaliteitsrestaurants. Ik heb al een paar hele goeie jon gens op het oog die hier wel wil len gaan koken." Hij droomt er al jaren van om voor zichzelf te beginnen. „Ik heb echt ideeën over wat er in Goes nog mist. Dat is een hotel met ver schillende soorten kamers, van ruime suites tot kamers voor min der validen, van statige kamers met hoge plafonds en luxe ligba den tot leuke lichte kamers met een inloopdouche. Daarnaast de brasserie, dus. Die moet, net als het hotel, betaalbare prijzen heb ben. Daar moet je, na een avondje in De Mythe ook kunnen binnen stappen voor een drankje" Bouwbedrijf Van de Linde uit Kloetinge is nog lang niet klaar met de klus. Roos&Ros maakte het ontwerp en Van de Velde uit GOES - Heel Goes hield zijn hart vast toen bij een zomeronweer in 2011 de bliksem was ingeslagen in het voorname pand aan de Vlas markt in Goes. Met een giganti sche klap werd een van de schoor stenen weggeslagen en rijen pan nen vielen van het dak. Veel mensen maakten zich al lan ger zorgen want ook daarvoor al verdween er af en toe een pan en niemand legde die terug. Het Rijksmonument, dat keer op keer van eigenaar wisselde nadat de ge meente het verkocht, leek hard op weg te verkrotten. Het pand werd in 1780 als woonhuis gebouwd in een eenvoudige Lodewijkstijl. Na de oorlog werd het gebouw, eigen dom van de gemeente Goes, in ge bruik genomen als bibliotheek en later als archief. Daarna zijn voor Die komt daar onder te liggen. De ingang van het hotel komt aan de oostkant van het Bleekveld en de ingang van de Brasserie aan de kopse kant, dichtbij De Mythe. „Rondom komt er een enorm ter ras. Er zijn plekjes waar je nu al, eind januari, heel lekker in de zon zit, als die schijnt." Van de 23 kamers zijn er minstens tien die direct grenzen aan platte daken waarop sedum wordt ge plant. Groene daken dus. „Voor het complex zijn talrijke plannen gesmeed, die allemaal niet door gingen. Tot de huidige eigenaar in chefkok Ron Diephout een onder nemer vond die droomde van een hotel brasserie in Goes. Daar mee moet ook het Bleekveld als cultuurplein meer smoel krijgen. Tot nu toe heeft het plein alleen de ingang van schouwburg De Mythe en een Turkse eettent. de acht kamers boven de brasse rie loop je over een groene galerij direct langs de dakgoot en de kruispannen. Voor Diephout is het zaak dat Ho tel en Brasserie voor het oog apart blijven. „Zelf ga ik nooit eten in het hotel als ik ergens ben, niet di neren tenminste. Het moet niet zo'n typische hotelkeuken wor den maar veel spannender. Je kunt de koks ook vanuit de brasse rie zien koken achter een dikke glaswand." Ron Diephout zegt het een paar keer: „Ik ben toch zo trots; het wordt echt prachtig." Hij heeft een website laten bouwen. Zijn lo go herinnert aan wat er vroeger op het Bleekveld gebeurde: collec tief was bleken en later een wasse rij, De Zon. Het logo is in de vorm van een wasvoorschrift met in plaats van een wastrommel, een strijkijzer en een centifugevin, symbooltjes van wat je in Katoen allemaal kunt doen. www.katoengoes.nl De schuiven werden eind vorig jaar gesloten, nadat was gebleken dat aan de bodem aan de voorzij de van het doorlaatmiddel sneller erosie optrad dan werd verwacht. Uit onderzoek is gebleken dat dit kwam omdat de bodem uit fijner zand bestaat dat aanvankelijk werd aangenomen. Om tegen de sterke stroming bestand te zijn, wordt het oppervlak waar zogehe ten bodembescherming is aange bracht daarom uitgebreid. Direct na de werkzaamheden gaat het doorlaatmiddel volgende maand weer open. Het is de be doeling dat de verzilting van het Rammegors dan in alle hevigheid kan losbarsten. Door het voor heen rijk begroeide natuurgebied aan de oostkant van de Krabben kreekdam weer in verbinding te stellen met de Oosterschelde ho pen Rijkswaterstaat en Staatsbos beheer dat er schorren en slikken ontstaan. Ik de Oosterschelde ko men die door zandhonger juist steeds minder voor. ELLEWOUTSDIJK - Tijs van Bragt, André van der Veeke, Thom Schrijer en Jan B. Kuipers breng en met gitarist Albert de Vos zon dag een poëzie-en muziekpro gramma in 't Kerkje van Ellesdiek te Ellewoutsdijk. Aanvang 14.30 uur. Zie: www.ellesdiek.nl MIDDELBURG - Het einde nadert van de periode waarin vrijwilli gers, vrijwilligersorganisaties en vrijwilligersinitiatieven genomi neerd kunnen worden voor de Lange Jan Awards. De nominatie periode sluit 2 februari. De vrijwilligersprijzen worden ie dere twee jaar toegekend door Stichting Welzijn Middelburg en de gemeente Middelburg. De PZC kent een Publieksprijs toe. Die gaat dit jaar naar een initiatief dat door Middelburgers vrijwillig is genomen. Alle genomineerde ini tiatieven komen in aanmerking voor de PZC Publieksprijs. De le zers van de krant kunnen op hun favoriete initiatief stemmen van 2 maart tot 1 april. In die periode kan ook gestemd worden voor de vier Lange Jan Awards - elke cate gorie heeft drie kanshebbers. Lange Jan Awards Oppepper theaterplein Goes Ron Diephout wijst op de verbinding tussen de delen van het complex: onder meer een met zink bekleed trappenhuis, foto Mechteld Jansen door Mieke van der Jagt SINT PHILIPSLAND - Het doorlaat- middel in de Krabbenkreekdam, dat natuurgebied het Rammegors bij Sint Philipsland moet voorzien van zout Oosterscheldewater, gaat binnenkort weer open. Dat stelt Rijkswaterstaat. 0118 63 52 56 www.deltagasservice.nl www.langejanawards.welzijnmiddel- burg.nl/ www.pzc.nl/langejanawards

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30