H DA vertrekt uit Middelburg: 'te hoge huur' Slogan excellente school aangepast WALCHEREN 29 Overvaller aangehouden na tv-uitzending Eigenaar Hans Kik geeft aan dat hij besloten heeft om die zaak te sluiten omdat hij de 'zeer forse huurprijs' van het bewuste pand in het hart van de Middelburgse binnenstad niet meer kan en wil opbrengen. Hij heeft in gesprek ken met de eigenaar geprobeerd een lagere huur los te krijgen, maar dat is volgens hem niet ge lukt. „Terwijl er in Middelburg op het gebied van winkelen toch dui delijk iets aan de hand is." Naast de hoge huur heeft hij na melijk ook te maken met hele zware concurrentie, zo geeft hij ook aan. „Kruidvat heeft drie ves tigingen in Middelburg en Etos twee." En daarnaast zijn er nog ve le andere winkels die drogiste rij-artikelen en parfum verkopen. Volgens hem is er dan ook sprake van overbewinkeling als het gaat om de sectoren waarin hij actief is. „Om die reden stoppen we." Hij heeft ook nog DA-winkels in Zierikzee en Burgh-Haamstede. „Dat zijn panden die we zeifin ei gendom hebben. Daar hebben we niet te maken met zulke hoge huisvestingslasten als in Middel burg." Hij heeft ontslag aange- Kruidvat heeft drie vestigin gen in Middelburg en Etos twee. En ook anderen verko pen drogisterij-artikelen OOST-SOUBURG - In het bijzijn van alle leerlingen en hun ouders is gisteren een nieuwe slogan ge plaatst op het gebouw van de Oost-Souburgse basisschool Twee master-Kameleon aan het Oranje plein. 'Samen sterk in onderwijs en leren' luidde de leus die ge print is op een grote banner aan de gevel. Maar maandag bleek dat de Tweemaster-Kameleon van staatssecretaris Sander Dekker het predicaat 'Excellente school' heeft gekregen. Voor de zekerheid werd daar even op gewacht. Zodat gisteren de banner meteen na de onthulling kon worden aange past. Sterk werd veranderd in ex cellent, zodat het nu dus is: 'Twee master-Kameleon, samen excel lent in onderwijs en leren.' vraagd en gekregen voor de vijf medewerkers die actief zijn in Middelburg. Het bewuste pand aan de Lange Delft zal volgens hem niet lang leeg staan. „De eige naar vertelde mij dinsdag dat hij al een andere huurder heeft." Kik weet niet of die nieuwe huur der dezelfde prijs moet betalen als hij maandelijks over moet ma ken. „Misschien krijgt hij iets kor ting. Maar in ieder geval is het de eigenaar gelukt voor een voor hem acceptabele huurbedrag een nieuwe huurder te vinden." MIDDELBURG - Een zeventienjarige Middelburger is afgelopen maan den aangehouden voor de overval op een tankstation aan de Rotter- damsekaai in Middelburg. De jongen is volgens de politie herkend na het tonen van beel den bij het tv-programma Opspo ring Verzocht. De overval op het tankstation vond plaats op 8 augustus van dit jaar. De jongen kwam de zaak bin nenlopen en bedreigde een mede werker met een mes. Toen deze geen geld overhandigde ging de overvaller er weer vandoor. Een beveiligingscamera had hem wel gefilmd. Lezing over gezond moestuinieren Groei Bloei afdeling Wal cheren houdt dinsdag 3 fe bruari een lezing over 'ge zond moestuinieren'. Ze wordt gegeven door Janneke Tops en vindt plaats op dins dag 3 februari in de Zandput in Serooskerke, aanvang 19.30 uur. Tops is volgens Groei Bloei 'een ervaren ecologisch groentekweker'. Muziekquiz in Panta Rhei Strandpaviljoen Panta Rhei houdt vrijdag een muziek quiz voor teams van maxi maal vier personen. Er zul len tien vragenrondes zijn over algemene kennis, de muziek van vroeger en van nu. Aanmelden vanaf 20.30 uur op de avond zelf Zandkunstenaar treedt op in kerk Zandkunstenaar Gert van der Vijver geeft zaterdag om 19.30 uur een voorstelling in de Gereformeerde Kerk van Arnemuiden. Spreker Jurjen van Houwelingen en een sa mengestelde band verlenen hun medewerking. Kaarten (10 euro; kinderen t/m 12 jaar 2,50 euro) verkrijgbaar via wim@shipstores.nl. Geschiedenis op oude schoolplaten Piet van der Klis geeft vrij dag een lezing over oude schoolplaten met het thema vaderlandse geschiedenis. De lezing begint om 14.00 uur in Hof van Buren, Oran jelaan 17 Middelburg. Entree 5 euro, koffie of thee inbegre pen. Aanmelden: Peter Berk- vens, 0118-502505 of via p.berkvens@hetnet.nl. Kees Posthumus speelt in Petruskerk Verteller Kees Posthumus speelt vrijdag om 20.00 uur zijn voorstelling 'De Bijbel in een uur" in de Petruskerk. Ds. Van Wouwestraat 41 in Serooskerke. De toegang is gratis. Aan de uitgang is een collecte ter bestrijding van de kosten. Geheugencursus voor 55-plussers Bij Ter Reede in Vlissingen wordt een geheugencursus gehouden. Men krijgt infor matie over de werking van het geheugen, het verschil tussen de normale en de zie kelijke vergeetachtigheid en tips en trucs om dingen be ter te onthouden. De cursus van acht lessen in de och tend begint op 10 februari. Informatie en aanmelding bij docent Ans Leek 0118- 641767 of bij Ter Reede 0118- 448448. DONDERDAG 29 JANUARI 2015 5* V. KUftl \N De DA in de Lange Delft houdt opheffingsuitverkoop omdat het bedrijf de 'hoge huur' niet meer wil en kan betalen, foto Lex de Meester MIDDELBURG - DA Drogisterij en Parfumerie aan de Lange Delft in Middelburg houdt momenteel op heffingsuitverkoop. Archipel Scholen II 'I Directeur John Eckhardt van basisschool Tweemaster-Kameleon onder de slogan die meteen werd aangepast, foto Lex de Meester SEROOSKERKE VLISSINGEN ARNEMUIDEN MIDDELBURG SEROOSKERKE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29