i 1 extra korting stipjstipreizen.nl NIEUW: StipvandeDaa.nl 756 746 566 BUITENLAND 11 Kabinet stopt met bezuinigen Hoge functionarissen Syriza hebben goed contact met openlijk fascistische Russische ideoloog. Alléén 23:59 uur 787 875 52? A 499 449 boek online of bel met 088 - 70 70 600 1 vanaaag tot 23:59 uur te boeken: -daagse stedentrip KoDenhaaen ATHENE - Het nieuwe Griekse kabi net van premier Alexis Tsipras was gisteren voor het eerst bijeen voor een ministerraad. Meteen werd een reeks maatregelen afge kondigd die duidelijk maken dat de nieuwe regering wil stoppen met het strenge bezuinigingsbe leid dat is opgelegd in ruil voor miljardensteun uit de EU. Zo krijgen duizenden ontslagen ambtenaren hun baan terug. Hoe veel dat er precies zijn is niet dui delijk. Alleen al in 2014 werden er in het kader van de bezuinigin gen 9.500 ontslagen. Verder wil de nieuwe regering het minimumloon verhogen, de dertiende maand voor gepensio neerden herinvoeren en de priva tisering van nutsbedrijven en ha vens terugdraaien nog voordat de ze goed en wel op gang is geko men. Het nieuwe kabinet draait daarmee, zoals beloofd, maatrege len van de vorige regering terug. uit met Aleksandr Doegin, de openlijk fascistische en omstre den Russische ideoloog, die in vloed heeft op Vladimir Poetin. In een lijst die Doegin - die pleit voor 'genocide' in Oekraïne en voor de inzet van kernwapens te gen Oost-Europese staten - bij houdt over westerse 'bondgeno ten' van het Kremlin figureert ook Syriza. Doegin werkte in 2013 nog samen met de nieuwe Griekse minister van Buitenlandse Zaken, de oud-communist Nikos Kotsias, op een congres in Athene. Ook de nieuwe Griekse minister van Buitenlandse Zaken, de ex- treem- rechtse Panos Kannemos, is een politieke vriend van Poetin. Hij streeft nauwere contacten na met Rusland en China en droomt over een nieuwe 'Zijderoute', de oude handelsroute tussen China en het Middellandse Zeegebied. In warrige beleidsnotities pleit Kammenos voor meer afstand tot Europa en de Verenigde Staten, die hij beschouwt als 'bezetters' van een soeverein Griekenland. Met de overwinning van Syriza in Griekenland heeft Vladimir Poe tin een nieuwe bondgenoot bin nen de EU. Poetin onderhoudt al goede be trekkingen met het opstomende Franse Front National van Marine Le Pen en met ultra-nationalisti sche partijen als Jobbik in Honga rije. Eerder waarschuwde de Duitse bondskanselier Angela Merkel (CDU) dat het Kremlin zijn in vloed in Zuid-Oost Europa ver groot: in Griekenland, Servië en op de westelijke Balkan. Waarnemers vragen zich inmid dels af in hoeverre de mogelijke invloed op Poetins politieke vrien den van extremistische Russische ideologen als Aleksandr Doegin een veiligheidsrisico inhouden voor, om maar een voorbeeld te noemen, de NAVO. BERLIJN - De nieuwe Griekse pre mier Alexis Tsipras tekende dins dag bezwaar aan tegen een verkla ring van de Europese Unie waarin Moskou wordt bekritiseerd we gens de Russische inmenging in de oorlog in Oekraïne. Ook wil de extreem-linkse Tsipras het liefst een einde aan de Europese sancties tegen het Krem lin. Tsipras' kritische houding jegens de Rusland-politiek van Brussel wekt geen verbazing. Zijn partij Syriza onderhoudt innige betrek kingen met het Kremlin. Volgens de Weense onderzoeker en blogger Christo Grozev wissel den hoge functionarissen van Tsipras' partij Syriza in de afgelo pen maanden tientallen emails 1 Dubai Emiraten I naar Venetië incl. citytrip Athene Amsterdam 8 dgn Riviercruise de Moezel 1 Zuid-Nederland Vlaanderen reizen nl 0 Kijk dus snel op stipvandedag.nl 1 «o xo r Aborting DONDERDAG 29 JANUARI 2015 Griekse vrienden van Poetin aan de macht BESCHOUWING KREMLIN EN SYRIZA door onze correspondent Wierd Duk Laatste dag: MEGASALE »p alle cruises! ■.'«kV *De korting van 10 geldt op alle zeecruises en riviercruises, m.u.v. zeecruises exclusief vliegreis en Nijlcruises hiervoor geldt: V geen reserveringskosten. Let op: zolang de voorraad strekt en VOL VOL! We behouden ons het recht voor om kortingspercentages gedurende de actieperiode te wijzigen. Kortingen gelden alleen voor nieuwe online boekingen. Voor een totaaloverzicht met de bijbehorende kortingen en overige voorwaarden zie www.stipreizen.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11