WD: De PIT moet subsidie inzetten voor een bredere programmering Beelen volop aan de slag 26 ZEEUWS-VLAANDEREN Dweilbands 'bloazen' zich 'wèrm' De oude melkfabriek in Kloosterzande is over een jaar eindelijk tegen de vlakte, hoopt de Hulster wethouder Hageman. De voormalige melkfabriek is al ja ren een schandvlek in het dorp, stelt Hageman. „Bij elke dorps raadsvergadering gaat het er over. De melkfabriek is niet alleen een vervallen gebouw, er woedde al eens brand, maar op het terrein er omheen staat ook veel voor over last zorgend onkruid." De wethouder meldt dat Goossen binnenkort een sloopmelding bij de provincie doet. Gedurende het voorjaar wordt duidelijk of de pro vincie de (noodzakelijke) bijdrage uit de PlW-gelden levert. Ómdat de gemeente bereid is een duit in het zakje te doen, wil Goossen aan de sloop beginnen, terwijl het nog een tijdje duurt voor hij op het voormalige IZV-terrein (de melkfabriek) gaat bouwen. Want na sloop van de 'bouwval' moet nog een saneringsonder zoek plaatsvinden alvorens het bouwbedrijf aan de slag kan. Goossen heeft geen haast om drie tot zeven huizen op het perceel van de melkfabriek te bouwen, omdat hij honderd meter verder op intussen druk bezig is met de bouw van nieuwe woningen rond en op het perceel van de voormali ge aardappelhandel Rijk. Jos Goossen wil, als de provincie en de gemeente ook over de brug komen, de melkfabriek toch eer der slopen om gemeente en inwo ners van Kloosterzande tegemoet te komen. „Wethouder Hageman trekt er keihard aan om de Huls terweg op te knappen en bouw plannen mogelijk te maken." Zo wel Hageman als Goossen heeft 'goede hoop' dat de provincie wel willend meehelpt. Ook al omdat er veel belangstelling is voor wo- ningen aan de Hulsterweg. Goos sen heeft al vier twee-on- der-één-kappers en zeven vrije ka vels verkocht. De kopers zijn voor al jongere gezinnen uit de regio. Jos Goossen meldt dat hij de grond goedkoop aanbiedt, waar door jongeren in eigen woonom geving kunnen blijven dan wel te rug kunnen keren. Hageman bena drukt dat Hulst veel Belgen trekt als nieuwe inwoners én het econo misch goed doet, argumenten die het provinciebestuur niet kan ne geren. Op het perceel tussen Hulster weg, Groenendijk en Karei Door manstraat is plaats voor 41 wonin gen, waarvan 27 op een vrije ka vel. Hoe snel alle kavels verkocht zijn, durft Goossen niet te voor spellen, maar de belangstelling is overweldigend. VUILTJE WEGWERKEN HULST - Diverse dweilbands ko men zondag samen bij Bally's Di ner aan de Overdamstraat in Hulst, om het carnavalsrepertoire alvast ten gehore te brengen. Het jaarlijkse 'wèrm bloazen' is inmid dels een traditie en een geschikt moment voor het publiek om de eerste polonaises al te lopen. Zo spelen de Hulsterse blaaskapellen De Bareelen, De Notenkrakers, Termenieke, Ut Mag Hin Noam En, de Dwaile van Ulst en de Jong Bareelen mee. Daarnaast laten ook Opgeraopt uit Vogelwaarde en De Lamsoren uit Lamswaarde hun nieuwste carnavalsrepertoire horen. Het duo Rock Jagers neemt de zang voor hun reke ning. Aanvang is 13.00 uur. De PIT lag een paar weken gele den politiek onder vuur, nadat een aantal bestuursleden bij de ge meenteraad aan de bel trok over de wanorde, die er volgens hen bij het podium heerst. Na veel woorden over een recente be stuurscrisis gaven de meeste frac ties aan dat het gesubsidieerde jongerencentrum toch verder kan met 'verbeteringen' om financiële problemen weg te poetsen. De WD kondigde toen aan een voor stel voor een 'bestuurlijke reset' te overwegen. Wethouder Cees Lief- ting gaf de liberalen mee dat de gemeenteraad niet over de invul ling van het autonome stichtings- De PIT moet meer rekening houden met de culturele be hoefte van alle Terneuzense jongeren, vindt de WD bestuur gaat, maar alleen over de subsidiecenten. De motie heeft nu een andere strekking. Fractievoorzitter Mi- chiel Groeneveld hoopt steun bij andere partijen te krijgen voor een opdracht aan het college om de subsidie af te laten hangen van de mate waarin De PIT tegemoet komt aan de behoefte van Terneu zense jongeren aan cultuur in de breedste zin van het woord. Vol gens Groeneveld heeft De PIT al jaren geen programmering voor het overgrote deel van de Terneu zense jongeren. De raadsvergade ring waarin de motie aan de orde komt, begint morgen om 19.30. Shirts Pullovers Gant j twee stuks 49,- Pullover s normaal -€ 199,90 nu vanaf 59,90 bosmenshop.nl ■j/bosmenshop /bosmenshop Bergen op Zoom Goes Middelburg Stationsstraat 8 Langevorststraat 56 Lange Delft 1 Lange Delft 37 t 0164 796000 t 0113 214530 t 0118 613047 t 0118 650666 Haast met sloop melkfabriek door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - De gemeente Hulst en bouwbedrijf Goossen trek ken samen op om de Hulsterweg in de bebouwde kom van Klooster zande snel aantrekkelijker te ma ken. Als de provincie PlW-gelden (provinciale investeringsmiddelen voor wonen) beschikbaar stelt, kan de oude melkfabriek nog dit jaar of begin volgend jaar tegen de vlakte, verwachten wethouder Jean-Paul Hageman en directeur Jos Goossen van het bouwbedrijf. 41 woningen komen er in de driehoek Hulsterweg/Groenendijk/Karel Door manstraat in Kloosterzande. De loods van de voormalige aardappelhandel Rijk gaat begin maart tegen de vlakte WESTDORPE - Wim Beelen houdt zich aan zijn woord. De oprichter en direc teur van het snelgroeiende sloop- en recyclingbedrijf Beelen, met de hoofdves tiging in Amersfoort, laat aan de Finlandweg bij Westdorpe met groot materi eel het terrein saneren dat hij sinds april 2012 in bezit heeft. Beelen nam het gebied - met onder meer het Finland-motorcircuit - over van een nevenfirma van de failliete De Feijter Groep in Biervliet. Op een deel van het terrein was een grote hoeveelheid bodemassen uit vuilverbrandingsovens gestort, maar dat was niet volgens de regels gebeurd. Beelen laat 'dat vuiltje' nu wegwerken om het terrein geschikt te maken voor een groot recyclingbedrijf. De vergun ningen daarvoor zijn nog niet rond. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - De PIT (Podium in Ter- neuzen) moet veel meer een po dium voor alle Terneuzense jonge ren worden. Dat bepleit de fractie van de VVD in een motie, die don derdag wordt ingediend tijdens de gemeenteraadsvergadering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62