De kortste weg? Die gaat dwars door de berm! zeeuws talent Herinrichting van centraal plein in ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Scheldetheater Schoondijke begint over een jaar Biervliet Hoofdplaat Oostburg Breskens De kortste weg zoeken, dat zit in een mens, consta teert omgevingsmanager Robin Wisse van Rijkswaterstaat nuchter. En dus is hij niet eens zó verbaasd dat automobilisten dwars door de berm rijden om van de parallelweg door te steken naar de hoofdrijbaan van de N61. „Het gebeurt regelmatig", weet Wisse. „We zien het aan de ban densporen in de bermen." De ille gale acties baren Rijkswaterstaat wel enige zorgen. Net als hardrij ders op de parallelwegen, die soms echt als racebaan worden ge bruikt. Rijkswaterstaat inventariseert de klachten en problemen en neemt indien nodig maatregelen. „Maar we moeten niet te overhaast te werk gaan", vindt projectleider Marcel Ideler. „Wellicht lost een deel van het probleem zichzelf op als we straks helemaal klaar zijn en er overal honderd per uur gere den mag worden." Rijkswaterstaat blijft de vinger aan de pols houden, óók als de weg straks klaar is. „Als het nodig blijkt om bijvoorbeeld drempels in de parallelwegen te leggen, dan doen we dat", geeft Ideler aan. De bermoversteken worden straks waarschijnlijk voorkomen door het plaatsen van paaltjes. 1Y130 riancpn in TERNEUZEN - Via Dansdroom Zee land mogen negen jonge Zeeuwse danstalenten in het voorprogram ma staan van de dansvoorstelling Glass. De show van modern cho reografe Isabelle Beernaert vindt op 31 januari plaats in het Schelde theater in Terneuzen. Beernaert selecteerde de dansers persoonlijk tijdens een auditieronde. In totaal deden 170 dansers uit de regio af gelopen jaar mee aan activiteiten van Dansdroom. De talenten ko men van balletscholen uit heel Zeeland, zoals die van Petrella Lion uit Axel. Aanvang van het voorprogramma is 19.30 uur. Architectenbureau Bosch Slab bers uit Middelburg presenteerde tijdens de jaarvergadering van de dorpsraad, afgelopen maandag, de eerste ideeën voor het plein. Con crete plannen zijn er nog niet. Een werkgroep met vertegenwoor digers uit het dorp, het architec tenbureau en de gemeente Sluis gaat de komende tijd om de tafel. Er komen ook inloopavonden, waar inwoners van Schoondijke suggesties kunnen doen. „We ho pen dat er eind mei een écht plan ligt", vertelt Oosthoek. Daarna vindt de aanbesteding plaats, waarna eind dit jaar of begin vol gend jaar de schop de grond in kan. De inrichting van het plein in Over de herinrichting was veel te doen. Bewonerscom missie CPC kreeg het aan de stok met de gemeente Schoondijke is niet meer functio neel, zeker niet na de aanleg van de rondweg, die ervoor zorgde dat er veel minder verkeer door het dorp komt. Over de keuze voor een architect was aanvankelijk veel te doen. Be woners richtten de Centrum Plan Commissie (CPC) op, die het aan de stok kreeg met de gemeente Sluis, die voor de financiering zorgt, en met de vorige dorpsraad. Inmiddels zijn alle plooien gladge trokken, meldt Oosthoek. „De CPC heeft haar taken overgedaan aan de nieuwe dorpsraad, en het overleg tussen alle betrokkenen is uitstekend." Cd-presentatie Herman Brock Jr. Herman Brock Jr. presen teert zaterdag zijn cd The Old World in Porgy en Bess. Diversity is de eerste single van de bluegrassplaat en in de bijbehorende clip zijn ver schillende Terneuzenaars te zien. Broek presenteert zijn album ook nog in Antwer pen en Utrecht. Aanvang is 20.00 uur, entree 10 euro. Carnavalsfeest Knus mee 50+ Carnavalsstichting de Lamsoren uit Lamswaarde houdt zaterdag een vroeg carnavalsfeest voor vijftig plussers. Presentatoren Sies en Es praten en zingen de middag aan elkaar. Prins Denniekes neemt het voor touw bij de polonaises. Loca tie is dorpscentrum De Lui fel en aanvang is 14.00 uur. Dieudonné toont werk van keramiek Juliette Dieudonné expo seert tot 20 maart in vitrines in de bibliotheek aan de Brouwerijstraat in Oost burg. De kunstenares uit Terneu zen werkt met keramiek. Te zien zijn onder meer holle keien, riffen, zee-egelskelet ten, schalen, kruiken en jur ken. Architectuur en kunst in Parijs Toonbeeld heeft nog plek ken vrij voor een tweedaag se reis naar Parijs. Op 11 april kunnen belangstellenden met de bus mee naar de Franse lichtstad om musea te bezoeken en beroemde ge bouwen te bekijken. Meer in formatie over de reis en de inschrijving is te vinden via www.terneuzen.nl/toonbeeld. Lampionoptocht blijft als traditie Het feestcomité en de dorps raad houden zaterdag een lampionoptocht. Daarmee blijft een traditie, die ooit be gon op de verjaardag van toenmalig koningin Beatrix. Lampions zijn vanaf 18.45 uur op te halen in het dorps huis. Fanfare Nooit Gedacht loopt ook mee. Daarna is er disco voor de kinderen. WOENSDAG 28 JANUARI 2015 krij gen beetj e gelij k Op veel plekken langs de N61 is de afronding begonnen, zoals bepalen waar de begroeiing moet komen. Sam Verhelst bekijkt bij De Braakman de locatie van bomen en struiken., foto Camile Schelstraete door Martijn de Koning SCHOONDIJKE - De langverwachte herinrichting van het Dorpsplein in Schoondijke begint begin volgend jaar. Dat verwacht dorpsraadvoor zitter Lau Oosthoek. TERNEUZEN LAMSWAARDE OOSTBURG TERNEUZEN GRAAUW MARKT Aardappelen Frites (geschikt, droog uit de schuur, 40 mm opw.): 2,50 - 5,00; Export (droog uit de schuur, 40 mm opw.): 4,00 - 4,50. Opm: handel betrokken bij exportnotering Uien Zaaiuien (droog uit schuur): 7,00 - 8,00. Granen Maaltarwe: 172,00; Voertarwe: 167,00; Voergerst: geen handel; Blauwmaan- zaad: geen handel; Karwijzaad: geen handel. Prijzen per 1000 kg uit collecterende opslag Hooi, stro (per ton) Weidehooi: 80,00 - 100,00; Veldbeemdhooi: 85,00 - 110,00; En gels raaigras: 90,00 - 115,00; Rietzwenkhooi 90,00 - 110,00; Tarwestro (gr. pakken uit schuur): 75,00 - 95,00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61