Werkzaamheden Weg naar Waterlandkerkje dicht Prinsen en hun gevolg inspecteren wagens 50% Lonink: Laat jongeren Mosselfeesten redden 66 Rijkswaterstaat heeft op twee geschilpunten gelijk, Rasenberg op één punt 24 ZEEUWS-VLAANDEREN GESCHIL N61 BOKS DEAL: Doorgang 43 e editie van jazzfestijn in Terneuzen hing aan een dun draadje; nieuw bestuur met nieuwe formule. TERNEUZEN - Het festival Schelde jazz in Terneuzen is van de onder gang gered. Een nieuw bestuur moet een einde maken aan het kwakkelende bestaan van het drie daagse evenement. Twee jaar geleden nog trad onder aanvoering van voorzitter René de Groot een nieuw bestuur aan, maar de bestuursleden gaven eind vorig jaar aan het niet meer te zien zitten om opnieuw de schouders eronder te zetten. Zij traden in 2013 aan in een situatie die (financieel) weinig rooskleu rig was. „Op bestuurlijk niveau hebben zij echt goed werk ge daan. Er worden bijvoorbeeld veel sneller dan voorheen knopen doorgehakt. Maar tegelijkertijd hadden ze met een aantal zaken van het festival onvoldoende voe ling", vertelt Hans Zuiderbaan, lid van het nieuwe bestuur en voorzitter van Porgy Bess. Het cultuurpodium werd door de aftredende bestuursleden ge vraagd om bij te springen. Dat ging niet zonder slag of stoot. „Het heeft er wel even om gespan nen. Want voordat je ergens in stapt, wil je weten of er draagvlak en geld is en er genoeg vrijwilli gers beschikbaar zijn. Dat zit alle maal goed, dus gaan we door, maar we gooien het wel over een andere boeg. Het moet breder. Meer rock, blues en soul. Voor al- leen jazz komen de mensen niet meer", vertelt Hans Zuiderbaan. Naast Zuiderbaan nemen Pim Broekhuysen (ad-interim-voorzit- ter), Joke Naughton (secretaris) en Adri van de Berge (penning meester) zitting in het nieuwe be stuur. Adri van Meurs wordt coör dinator van de traditionele kroe gentocht en muzikale parades door de winkelstraten. De voorbije edities werd steeds weer gestoeid met de formule. Dan weer moest de focus meer op jazz komen te liggen, dan weer meer op wereldmuziek en vorig jaar moest een volledig gratis toe gankelijk festival voor meer bezoe kers zorgen. Ook meerdere be stuurswisselingen deden de conti nuïteit geen goed. Zuiderbaan hoopt dat de misère nu écht tot het verleden behoort. Een van de meest rigoureuze be slissingen van het nieuwe be stuur is geen podium meer op de Markt te plaatsen. „Het was altijd wat met dat podium. Eerst ston den mensen dikwijls in de regen. Daarom kwam er een tent, maar die was zowel bij goed als slecht weer ongezellig. Nu krijgen alle kroegen de vrije hand om zelf iets te programmeren. En komen ze er niet uit, dan bieden wij ze een 'menukaart' aan met mogelijkhe den. Ook willen we het braderie achtige karakter van het festival, waarmee Frank Koulen 43 jaar ge leden begon, terugbrengen. Daar naast sturen we in de programme ring meer op kwaliteit dan op kwantiteit. Minder artiesten dus, maar meer waar voor je geld." Voor concerten in Porgy Bess moet dit jaar weer worden be taald. Scheldejazz vindt, wellicht onder een nieuwe naam, plaats in het laatste weekend van mei. Aan het programma wordt nog hard gewerkt. Binnenkort praat het be stuur met het Jazzfestival in Mid delburg over een mogelijke sa menwerking. Rasenberg en Rijkswaterstaat kre gen het vorig voorjaar met elkaar aan de stok. Rijkswaterstaat vond dat de aannemer op sommige punten niet volgens het afgeslo ten contract werkte. De bermen zouden niet hard genoeg zijn, op een deel van het traject zou de weg te laag liggen - wat kans geeft op bevriezing van grondwa ter in de fundering - en de ma nier van funderen zou onvoldoen de kwaliteit van de bovenlaag ga randeren. Rijkswaterstaat eiste via een zogenaamde 'aanwijzing' dat Rasenberg anders te werk ging. In een kort geding bepaalde de Raad van Arbitrage voor de Bouw eerder dat de aannemer die 'aanwijzing' sowieso moest opvol gen, en dat later in een bodempro cedure bekeken zou worden wie de meerkosten daarvan moet beta len. Om die nieuwe werkwijze te bespreken en in te passen lag het werk aan de N61 vorig jaar juni grotendeels stil. In die bodemprocedure geeft de Raad Rijkswaterstaat op twee van de drie punten gelijk. Volgens de Raad voldeed de manier waarop Rasenberg de bermen verhardde niet aan de eisen van Rijkswater- staat. Die voorwaarden houden onder meer in dat voertuigen die met 80 kilometer per uur in de berm geraken, alsnog kunnen cor rigeren, en dat hulpdiensten er met een gangetje van 40 kilome ter per uur overheen moeten kun nen rijden. In natte bermen was dat niet te garanderen, meent de Raad. Ook het feit dat vijfhonderd me ter weg bij IJzendijke niet hoog ge noeg lag, wordt Rasenberg aange rekend. Het oplossen van dit pro bleem komt dus voor rekening van Rasenberg. De aannemer heeft de wegen wél op de juiste manier gefundeerd, vindt de Raad. Uit niets blijkt dat het zoge naamde 'kerven' niet zou voldoen aan de eisen: de garantie dat de toplaag van de weg twintig jaar meegaat. De kosten voor een ande re manier van funderen komen dus op het bordje van het Rijk. Omdat de Raad eerder bepaalde dat Rasenberg de 'aanwijzingen' van Rijkswaterstaat móest opvol gen, heeft de uitspraak geen gevol gen voor de aanleg van de weg. Die is immers volgens de wensen van Rijkswaterstaat uitgevoerd. De huidige uitspraak geeft alleen aan wie welke meerkosten moet dragen. Beide partijen kunnen nog in ho ger beroep gaan. Daarover moe ten ze op korte termijn een be sluit nemen. Tot die tijd willen ze nog niet op de uitspraak reageren. De aanpak van de N61 na dert z'n voltooiing. Ko mende week begint aan nemer Rasenberg met het afma ken van de T-splitsing bij het voormalige Parkzicht ter hoogte van IJzendijke en de weg richting Waterlandkerkje. Fietspad en pa rallelweg worden in orde ge maakt, en de Turkijeweg wordt netjes aangesloten op de parallel weg. De Turkijeweg richting Wa terlandkerkje is daardoor twee we ken afgesloten. Verkeer wordt om geleid via Schoondijke. Fietsers kunnen er wel door. Het meest in het oog springt nog de aanleg van de noordelijke rij baan tussen Hoek en De Braak man. Die is volgens planning eind maart klaar. Daarnaast wordt langs het hele tracé verder ge werkt aan de voltooiing van de noordelijke parallelweg en het naastgelegen fietspad. Dat gaat stukje voor stukje. De parallelweg is komend voorjaar klaar. Dat geldt ook voor het viaduct 'Mau- rits van Oranje', tussen IJzendijke en Schoondijke. Pas als er niet meer wordt gewerkt, gaat de maximumsnelheid overal naar honderd kilometer per uur. Nu is dat op sommige stukken nog ze ventig. Medio februari gaat de Braakman laan in Biervliet weer open. Nu moet verkeer richting en vanuit het dorp nog omrijden via de Weststraat. In maart wordt de om geving van het nieuwe tanksta tion bij IJzendijke aangepakt. De Vossen uit Hulst gaan vrijdag avond wagens kijken in de bouw loods aan de Meridiaan. De Osse- koppen uit Ossenisse gaan zowel vrijdagavond als zaterdag op pad. De Kloorianen (Kloosterzande) en de Kriekeputters (Clinge) gaan zaterdag op inspectie. Carnavals stichting De Betekoppen uit Sas van Gent maakt er zaterdagoch tend een hele toer van. Achtereenvolgens de Deurdou- wers (Westdorpe), de Pott'nstam- pers (Zuiddorpe), de KLJ Holland (Phillipine), de Sloebers (Phillipi- ne), de Betebloaren (Sas van Gent) en de verschillende bou wers in de Leutfabriek in Sas van Gent worden door de Prins en zijn gevolg met een bezoek ver eerd. De Djerken uit Graauw wachten nog een weekje: die gaan op vrij dag 6 februari kijken hoe het met de wagens staat. Leren jacks normaal €PWt90 voor €99,90 bosmenshop.nl [J/bosmenshop /bosmenshop Lonink, die zelf in Philippine woont, zou het 'heel erg zonde' vinden als de Mosselfeesten voor goed verloren gaan. „De Mossel feesten zijn niet alleen leuk voor de dorpelingen, maar trekken ook heel veel mensen van buiten Phi lippine. De feesten zetten het dorp positief in de schijnwer pers." Lonink bedankt de bestuur ders die de Mosselfeesten decen nialang tot een succes maakten. „Ik zou jongere (horeca)onderne- mers willen oproepen het stokje over te nemen om de Mosselfees ten niet verloren te laten gaan." De burgemeester trekt een verge lijking met de plaatselijke wieler ploeg. Oudgedienden wilden de vereniging een paar jaar geleden opheffen, omdat ze geen opvol gers hadden. „Maar uiteindelijk hebben enkele jongere bestuur ders het overgenomen. Nu flo reert de wielerclub. Vorig jaar or ganiseerde ze voor de KNWU de j eugdkampioenschappen." Scheldejazz maakt een Beide partijen doorstart door Raymond de Frel Rijkswaterstaat is bezig met de reconstructie van de N61. In deze rubriek volgen we de ontwikke- A lingen en de achtergronden. Vandaag: de uitspraak in het geschil. door Martijn de Koning BIERVLIET - Opdrachtgever Rijkswa terstaat en aannemer Rasenberg hebben beiden deels gelijk in hun geschil over de reconstructie van de N61 tussen Hoek en Schoondij- ke. Dat blijkt uit een uitspraak van de Raad van Arbitrage voor de Bouw. Voor de aanleg van de weg heeft de uitspraak geen gevolgen. Raad van Arbitrage door Martijn de Koning SAS VAN CENT - Over ruim twee we ken is het zover: het begin van car naval. Reden voor de verschillende carnavalsclubs om eens te inspecte ren hoe de voorbereidingen vorde ren van wagenbouwers die deelne men aan de door de clubs georgani seerde optochten. door René Hoonhorst PHILIPPINE - De Terneuzense burge meester Jan Lonink roept Philip- piense jongeren op de organisatie van de Mosselfeesten over te ne men van bestuurders die de kar de cennia lang hebben getrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60