Cadzand wordt echte Nederland-België SPORT 31 verwacht organisator Theo Ra- bout dat de 24e editie van de Mid winter Halve van Cadzand het re cord van vorig jaar (925 finishers) gaat breken. Op dit moment staat de teller al op zevenhonderd. „Ons evenement is natuurlijk sterk weersafhankelijk. Als het goed weer wordt, hebben we al tijd veel na-inschrijvers", vertelt Rabout. De weersverwachtingen zijn tot nu toe redelijk gunstig, voor het strand is dat een ander verhaal: het zal hoog water zijn. „Dat zal pittig worden." De inwoner van Aardenburg ver wacht een mooie strijd. „Het wordt een echte Nederland-Bel gië", voorspelt Rabout. „Vanuit Nederland hebben we natuurlijk Tim Pleijte en Erwin Harmes, vanuit België Nico Serroen (laat ste Belgische winnaar, 2011) en Dieter Brouckaert, die vorig jaar derde werd in de Kustmarathon. Ook zien we dat er steeds meer Brabanders komen. We worden steeds populairder, maar we stre ven er niet naar om een tweede 'Egmond'(met duizenden lopers) te worden. Het moet behapbaar blijven voor de vrijwilligers en de organisatie." Net als vorig jaar laat de organisatie een bus rijden vanaf het fietsvoetveer in Bres- kens voor lopers van de 'over kant'. Rabout ziet het evenement als een soort familiereünie: „We zien dat deelnemers graag terug komen. En dat is uiteindelijk de bedoeling. Aan ons de taak om het karakter van de loop, on danks de uitdijende familie, te be houden." Als er wederom een deelnamere cord wordt gebroken is dat opval lend. Immers, komend weekein de zijn er in Zeeland nog drie an dere loopwedstrijden. In West- dorpe is zaterdag de vierde wed strijd voor de crosscompetitie, die meetelt voor het klassement waarin de Zeeuwse crosskam- pioen(e) wordt bepaald. De wed strijd in Cadzand geldt als het Open Zeeuws kampioenschap. De planning is daardoor ongeluk kig, omdat een aantal lopers mee wil doen in beide kampioenschap pen. De cross in Westdorpe zal daar het meeste last van hebben, ver wacht Rabout. „Wij gaan van ei gen kracht uit, maar het is natuur lijk wel jammer dat Scheldesport van datum is geswitcht." De Halve Marathon van Cadzand heeft ook nog een klein beetje concurrentie van de Ramme- kensloop, en andersom. Al blijkt dat niet uit de cijfers, want voor deze loop in de omgeving van Rit- them hebben zich ook al 350 atle ten ingeschreven. En dan is er zaterdag ook nog de Berlaerloop in Koewacht. Vorig jaar kwamen hier honderdvijftig hardlopers in actie. De verwach ting is dat dat dit jaar niet anders zal zijn en dus zijn er in een 'ge woon' weekend in februari tussen de 1500 en 2000 atleten in wed strijdverband aan het sporten. De cijfers van het CBS worden daar mee eens te meer bevestigd. De 'nieuwe' hardloopgolf gaat ook aan Zeeland niet voorbij. ZEEUWS KAMPIOENSCHAP Van Drongelen in voorselectie Oranje Rick van Drongelen is opge nomen in de voorselectie van Oranje onder 17 jaar. De speler uit Axel hoopt op een uitverkiezing. Dat bete kent dat hij mee mag naar een vierlandentoernooi in Portugal dat van 10 tot 18 fe bruari wordt gehouden. De definitieve selectie wordt 3 februari bekendgemaakt. De zestienjarige Zeeuws-Vlaming tekende af gelopen week een verbinte nis tot medio 2018 bij Sparta. Ghana en Algerije bij laatste acht Ghana en Algerije hebben zich bij de laatste acht ge schaard op het toernooi om de Afrika Cup. Beide landen wisten hun laatste wed strijd in groep C te winnen. André Ayew was de held van Ghana door tegen Zuid-Afrika de winnende treffer te maken. Algerije versloeg Senegal met 2-0 door treffers van Riyad Mahrez en Nabil Ben- taleb. Australië opnieuw in finale Azië Cup Australië heeft zich voor de tweede opeenvolgende keer geplaatst voor de finale van de Azië Cup. Voor eigen pu bliek in het Hunter Stadium in Newcastle zegevierde de ploeg van bondscoach Ange Postecoglou met 2-0 over het team van Verenigde Ara bische Emiraten. De thuis ploeg leidde in de halve fina le na een kwartier met 2-0 dankzij treffers van de verde digers Trent Sainsbury (PEC Zwolle) en Jason Davidson. Dongfeng schrijft geschiedenis Dongfeng Race Team heeft in de nacht van maandag op dinsdag een beetje zeilge- schiedenis geschreven in het 41-jarige bestaan van de Volvo Ocean Race. In hun thuishaven Sanya pakte het Chinese team de zege in de derde etappe en daardoor ook de leiding in het klasse ment. Het Nederlandse Bru nei finishte als vijfde. Nog nooit eerder won een Chi nees team een etappe. Roadhouse Roadies komen tekort De poolbiljarters van Road house Roadies verloren in ei gen huis in de regionale eer ste klasse met 2-4 van Shar key's uit Breda. Teamcaptain Rinus Witte won zijn partij in het 9-ball en Abel van de Sande in het 8-ball, maar daarmee was de koek op voor de thuisspelers. Mark van Wijngaarden en Abel van de Sande verloren elk een partij en Stefan Hofman twee keer in de eindsprint. WOENSDAG 28 JANUARI 2015 Tennisser Tomas Berdych kan zijn geluk niet op nadat hij Rafael Nadal heeft uitgeschakeld op de Australian Open. In de halve finale moet de Tsjech het op nemen tegen Andy Murray, foto VI Images De Halve Marathon van Cadzand heeft ook dit jaar een sterk start- veld. Bij de mannen gaat de strijd om de Zeeuwse titel tussen Tim Pleijte (winnaar 2014) en Erwin Harmes (winnaar 2013). Bij de vrouwen gaat de strijd om het Zeeuws kampioenschap tus sen Anjolie Engels-Wisse (winna res 2013), Frédérique Versluijs (winnares 2014) en Leonie Ton. De start is om 11.30 uur bij Boule vard De Wielingen. Na-inschrijven kan tot elf uur. ZEIST MALABO NEWCASTLE SANYA MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50