PEC Zwolle opnieuw in halve finale beker Halve van Hoogstrate snelste Zeeuw in toertocht Lesley Kerkhove valt buiten Fed Cupteam 30 SPORT AUSTRALIAN OPEN Tsjech schakelt Rafael Nadal uit in Australian Open en treft nu in halve finale Andy Murray. Aangezien de traditionele top clubs allemaal al uit het toernooi liggen, voelen alle kwartfinalisten dat ze kans maken op de KN- VB-beker. Met Cambuur en PEC Zwolle stonden twee subtoppers uit de eredivisie tegenover elkaar die allebei vol voor de winst wil den gaan. De trainers Henk de Jong en Ron Jans stuurden daar om beiden zo'n beetje hun sterk ste ploeg het veld in. Cambuur, dat nog nooit in de be kerfinale stond, trok op het eigen kunstgras direct het initiatief naar zich toe. De thuisclub kreeg net als zaterdag tegen PSV direct „De nummers één en twee staan buiten kijf', vertelde Haarhuis. „Voor Krajicek en Rus heb ik geko zen op basis van ervaring, ook in het dubbelspel, en vanwege de on dergrond." Bertens staat 72e op de wereldranglijst en Hogenkamp 138e. Beiden speelden vorige week in het hoofdtoernooi van de Australian Open. Voor Krajicek, af gezakt naar de 272e plaats op de ranking en daarmee de zevende twee grote kansen, maar stuitte steeds op de uitblinkende doel man Warner Hahn. De bekerhou der uit Zwolle toonde zich een stuk efficiënter. Bij de eerste de beste kans was het direct raak via Thomas Lam. Kort na rust leek PEC Zwolle de wedstrijd te beslissen toen Ryan Thomas na een fraaie solo de stand op 0-2 bracht. Cambuur toonde echter veerkracht en knok te zich binnen tien minuten langs zij. Twee keer haalde Furdjel Nar- singh de trekker over (2-2). In de verlenging sloeg PEC toe via Luko- ki. Hahn bleef daarna fier over eind in het Zwolse doel. Ook FC Twente plaatste zich voor de halve finale door een eenvoudi ge zege op AZ. De ploeg van trai ner Alfred Schreuder was voor ei gen publiek in Enschede veel te sterk: 3-0. Luc Castaignos opende halverwege de eerste helft de sco re, waarna Hakim Ziyech de score met twee doelpunten verder op voerde. FC Twente staat voor de eerste keer sinds 2011 in de halve finales. In dat jaar won de club uit Enschede de KNVB-beker ook. Nederlandse, geldt dat ze het mo menteel goed doet in het dubbel spel van de Australian Open. Dat ook Rus (244e) de voorkeur kreeg boven Kerkhove (220e) heeft te maken met ervaring én met de on dergrond. Rus kan beter uit de voeten op gravel dan Kerkhove. Kerkhove was er in februari 2014 wel bij, toen Nederland nog in de Europees/Afrikaanse zone speel de. In de reeks landenwedstrijden in Boedapest kwam ze zowel in het enkel- als het dubbelspel in ac tie. Toen Oranje in april tegen Ja pan promotie afdwong naar de wereldgroep, zat de Zeeuwse niet bij het team. Kerkhove is deze week actief tij dens de challenger in Andre- zieux-Boutheon. Gisteren verloor ze in de eerste ronde van Vikto- rija Golubic: 6-4 7-5. Het was haar eerste enkelpartij in 2015. MELBOURNE - Na liefst zeventien nederlagen op rij in onderlinge duels slaagde Tomas Berdych er gisteren eindelijk in om Rafael Na- dal te verslaan. De Tsjech deed dat ook nog eens op een manier die indruk maakte. Berdych won de eerste twee sets met klinkende cijfers (6-2 6-0), hield in de tie break van de derde set zijn zenu wen in bedwang en wil nu ten koste van Andy Murray voor de tweede keer in zijn carrière de fi nale van een grand slam bereiken. Zijn tot nu toe enige optreden in zo'n eindstrijd werd genoteerd in 2010, toen hij in de finale van Wimbledon in drie sets moest buigen voor Nadal. Dat was één van de zeventien nederlagen die hij sinds 2007 leed tegen de Span jaard. Berdych maakte in Melbour ne op overtuigende wijze een ein de aan die teleurstellende reeks. Vooral de tweede set deed pijn bij Nadal. In de veertig grand slam- toernooien die hij in zijn carrière speelde was dit pas de derde ba- gel - een set met 6-0 verliezen - voor hem. Alleen Andy Roddick (US Open 2004) en Roger Federer (Wimble don 2006) gingen de ontketende Berdych voor. Bij iedere wedstrijd die Nadal speelt en waarin hij op achterstand staat, wordt rekening gehouden met een ommekeer. Misschien had de Spaanse vechter dat inderdaad kunnen bewerkstel ligen als hij de derde set in de tie break naar zich toe had getrok ken. Stel, kreeg Nadal na afloop als vraag voorgelegd, dat hij die set had gewonnen. Zou hij dan ook de vierde en vijfde set en dus de partij nog naar zich toe hebben ge trokken? „'Als' bestaat niet in de sport", antwoordde Nadal. „Dat is de realiteit. Aan 'als' heb je niets." De nummer drie van de wereld kampte vorig jaar met een pols blessure en onderging in novem ber een blindedarmoperatie. In Melbourne bleek, net als begin dit jaar in Qatar, dat Nadal nog ver verwijderd is van zijn topni veau. Hij reageerde ook verre van dramatisch op zijn uitschakeling. „Ik had mijn dag niet", vertelde Nadal. Berdych wacht nu het duel met Andy Murray, dat bijzonder is door de aanwezigheid van Dani Vallverdu. De Venezolaan ont moette Murray in Barcelona, waar de Schot sinds zijn vijftiende woonde om te kunnen trainen aan de Sanchez-Casal tennisacade- mie. Murray en Vallverdu train den vaak samen en werden goede vrienden. Vallverdu gooide niet al les op het tennis en besloot ook nog voor een studie naar Miami te trekken. Later maakte hij deel uit van de staf van Team Murray, maar hij vertrok in november om dat hij niet kon samenwerken met Amelie Mauresmo, de nieu we coach van de Schot. Berdych (29) haalde de één jaar jongere Vallverdu binnen en heeft daar nog geen spijt van ge had. „Voor deze wedstrijd tegen Rafa heb ik samen met Dani het tactische plan uitgewerkt", zei Berdych na zijn overwinning. „Het heeft goed uitgepakt. Tot nu toe bevalt onze samenwerking heel goed." Berdych lijkt dus een extra wapen in huis te hebben, maar zal het verschil zelf op de baan moeten maken. De Tsjech verkeert in top vorm, maakte een week geleden bekend dat hij verloofd is met zijn vriendin Ester Satorova en haalde vorig jaar ook al de halve fi nale in Melbourne. Kan hij het toernooi deze keer winnen? „Ik bekijk het liever van wedstrijd tot wedstrijd", zei Berdych. Ondanks de 'concurrentie' trek ken al vier de lopen honderden deelnemers. De Halve Marathon van Cadzand voert de ranglijst ko mend weekeinde aan. De Zeeuws-Vlaamse kustplaats maakt zich zondag weer op voor een invasie van hardlopers. Het aantal voorinschrijvingen over treft het aantal van 2014 en dus 'KRAJICEK ONDERSTREEPT DAT ZE BIJ TOP HOORT' Berdych heeft een extra hulpmiddel LEEUWARDEN - Voor het derde jaar op rij heeft PEC Zwolle de halve fi nales bereikt van het toernooi om de KNVB-beker. De winnaar van vo rig jaar was dinsdag in Leeuwarden in een meeslepend gevecht te sterk voor SC Cambuur. Jody Luko- ki maakte in de tweede helft van de verlenging het winnende doel punt: 2-3. Daardoor ligt PEC nog al tijd op koers om de historische be kertriomf van vorig seizoen te her halen. VLISSINGEN - Dertig Zeeuwse tour rijders schaatsten gisteren de alter natieve Elfstedentocht op de Wei- sensee in Oostenrijk. Dick Hoogstrate uit Yerseke kwam als eerste Zeeuw na 200 kilometer over de finish in 6.45.35. Daarmee werd hij vierde van de 1400 deel nemers. Overige Zeeuwen: Peter Janse,Yerseke, 7.04.11; Adriaan van Damme, Yerseke 7.04.15, Leo Bosgra, Biggekerke, 7.09.09; Jan Joosse, Kapel- Ie 7.09.09; Theo Zoontjens, Koudeker- ke; 7.20.44; Leo Janse, Yerseke 7.22.55; Paul van Iwaarden, Domburg 7.35.50; Peter v Damme, Yerseke 7.36.23; Wim-Kees Kloet, Rilland 8.00.32; René vd Berge, Krabbendijke 8.27.31; Gerard Geerligs, Goes door Roeland van Vliet APELDOORN - De Zierikzeese tennis ster Lesley Kerkhove is gisteren door bondscoach Paul Haarhuis bui ten het Fed Cupteam gelaten, dat in het tweede weekeinde van fe bruari aantreedt tegen topland Slo wakije. Hij selecteerde Kiki Ber- tens, Richel Hogenkamp, Michaëlla Krajicek en Arantxa Rus. 8.29.05; Johan Gijzel, Yerseke 8.46.34; Cor Natte, noordgouwe 8.55.46; Wouter de Visser, Aagteker- ke, 9.08.57; Paul de Bruijckere, Oost burg 9.38.13; Cor Schipper, Midel- burg 9.40.46; Allerdien v Kooten, Kat- tendijke 9.47.34; Eric Jansen, Kloetin- ge, 9.55.39; Albert-Jan Ars, Axel 9.59.06; Dirk Hooijer, Wemeldinge, 10.01.55.162.5 km: Peter Mesu, Mid delburg 6.15.52.150 km: Joost vd En- de, Nisse 6.44.23; Petra vd Berge-Hir- des, Krabbendijke 8.34.19. 137.5 km: Anthony Janse, Yerseke 4.40.54. 112.5 km: Loeck van Reisen, Oost burg 7.46.04.100 km: Marjan vd En- de, Nisse 4.34.46; André vd Ende, Nis- se 5.24.02; Elly vd Sande, serooskerke 8.34.10. door Barry van der Hooft Michaëlla Krajicek heeft bij de Au stralian Open onderstreept dat ze in het dubbelspel bij de wereldtop hoort. Dat zei Paul Haarhuis giste ren in Apeldoorn. Met haar nieu we Tsjechische partner Barbora Za- hlavova Strycova bereikte ze de halve finales van het grandslam- toernooi in Melbourne. „Met haar service en haar spelin zicht heeft ze de juiste kwaliteiten voor het dubbelspel. Ze heeft de afgelopen jaren al bewezen dat ze met de top mee kan", zei Haar huis, zelf jarenlang succesvol aan de zijde van Jacco Eltingh. „Ze heeft de juiste keuze gemaakt door voor het dubbel te kiezen. Het is vooral geweldig dat ze dit nu meteen met haar nieuwe part ner neerzet. Zo'n start is geweldig voor het zelfvertrouwen als duo." door Maurice Steketee CADZAND - Vorige week bleek uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek dat steeds meer Nederlanders gaan hardlopen. De cijfers komen in Zeeland niet als een verrassing. Het aantal hardlo pers neemt toe, net zoals het aan tal hardloopwedstrijden. De kalen der zit tjokvol. Misschien zelfs te vol, volgens sommigen. Komend weekeinde zijn er liefst vier wed strijden in de provincie, bij twee daarvan staat een Zeeuwse titel op het spel. Frédérique Versluijs is recordhoudster als het gaat om overwinningen in de Halve Marathon van Cadzand. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49