F A I STAD Cor 'De Naelde' Verkaart overleden 1949-2015 Meest verkochte Samsung, nu voor de beste prijs! SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Opruimen spoor olie in Yerseke kost 13.500 euro Winkeliers laten hun licht schijnen over binnenstad van centrumkern Schouwen-Duiveland. Politie zoekt getuigen van aanranding VOOR DE hollands nieuwe. YERSEKE - Het opruimen van het oliespoor in Yerseke twee weken geleden heeft de gemeente Rei- merswaal t3.soo euro gekost. Het spoor maakte de doorgaande rou te door het dorp over zo'n drie ki lometer spekglad. Verschillende mensen kwamen lelijk ten val. Na dat de wegen uren waren afgeslo ten, heeft een gespecialiseerd be drijf het wegdek gereinigd. Ver moedelijk ging het om olie uit een hydraulieksysteem. Onbe kend is welk voertuig de ellende heeft veroorzaakt. ZIERIKZEE - Een stadsmanager die zorgt dat alle neuzen dezelfde kant op staan, meer activiteiten op het Havenplein en lagere hu ren voor winkelpanden. Het zijn drie hartenkreten van even zovele ondernemers in Zie rikzee. „Het zaadje dat je hebt ge plant komt op, maar krijgt net niet genoeg water om tot was dom te komen," zo omschrijft Sonja Pankow het ondernemers klimaat in het centrum van Zierik zee. „Eensgezindheid is nodig. Zo van: Hup, met z'n allen tegen de rest van Zeeland." Mede-exploi tant Ernesto Avelino van interi eurzaak Mien Domus omschrijft het aldus: „Een betaalde stadsma nager. Iemand met charisma, die alle ondernemers weet te overtui gen van het gezamenlijk doel. Zo iemand zou je uit een biz kunnen betalen." Want de biz, de bedrij ven investerings zone, verdient een nieuwe kans, zo vinden Pan kow en Avelino (foto 1). Dingen lopen in Zierikzee vaak stuk op het geld, vinden de twee, en ook op gebrek aan motivatie bij geset telde ondernemers die er niet meer zo veel zin in hebben. Zo niet bij Anne de Jager van boek handel De Vries (foto 4). „We heb ben een prachtig plein. Ik zou zeg gen: doe er wat mee. Ja, zelf doen we daar ook wel eens wat, maar het wordt nog niet opgepikt. Het moet nog groeien." Louis Kleingeld van platenzaak Go2Music (foto 2) vindt het jam mer dat er zo veel winkels leeg staan. „De huren zijn te hoog. Ik wil wat meer oppervlakte, maar kan dat niet opbrengen. Het pand waar de PZC nu tijdelijk in zit kost 3750 euro in de maand. Ik kan in Amsterdam een winkel pand huren voor 2000 euro." De andere ondernemers in de col lage van fotograaf Dirk-Jan Gjelte- ma zijn 3: Fred Deurloo van Uncle Sam, 5: Monique en Joost Pieters van De Zeeuwse Hemel, 6: Eef de Graaf en Kianoosh Gerami van EK Gallery en 7: Sylvia de Vries van Tjommers Snoepparadijs. De PZC houdt kantoor aan de Mol 9 in Zierikzee. Dirk-Jan Gjeltema opent om 9.30 uur. Redacteur Melita Lanting is er vanaf 14.00 uur. Zierikzeeënaar Cor Verkaart is gisteren op 67-jarige leef tijd overleden. Hij was al geruime tijd ziek. Verkaart was vooral bekend als organisator van de eilandelijke zaalvoetbalcompe titie. Hij heeft dat zeker 15 jaar ge daan. Als erkenning ontving hij in 2009 een gemeentelijke Sport penning. Ruim dertig jaar was Cor Verkaart betrokken bij het zaalvoetbal op Schouwen-Duive land. Hij begon als speler en scheidsrechter bij Toren Boys. La ter kwam hij in het bestuur van ZieZaVo. Bij de w Zierikzee maakte hij deel uit van de de tech nische commissie. Verkaart zat ook 20 jaar in de werkgroep Sport- prijzen Schouwen-Duiveland. Cor Verkaart Cor Verkaart heeft gevaren, ge werkt bij een metaalbedrijf in Goes, gewerkt als conciërge bij OBS 't Kofschip en bij poppo dium Brogum. Cor Verkaart was lang en mager. Daaraan dankte hij zijn bijnaam 'De Naelde'. THOLEN - Op de Eendrachtsweg in Tholen is op donderdag 25 januari een vrouw (40) aangerand, zo meldde de politie gisteren. De po litie is op zoek naar getuigen. De vrouw fietste rond 16.00 uur bij de Thoolse Brug toen ze de aan rander tegen kwam. De man fiets te voor haar uit, maar op de Een drachtsweg kwam hij naast haar fietsen. Ter hoogte van de super markt trok hij aan haar tas en randde de vrouw aan. De vrouw verweerde zich, waarna de aanran der er vandoor ging in de richting van Thoolse Brug. De dader is tus sen de 16 en 20 jaar, ongeveer 1,75 meter lang, normaal postuur, smal gezicht en sprak Neder lands. Zijn ogen zijn grijs-blauw en hij heeft donkerbruin haar. Bergen op Zoom Stationsstraat 8 t 0164 796000 Goes Langevorststraat 56 t 0113 214530 Middelburg' Lange Delft 1 t 0118 613047 Lange Delft 37 t 0118 650666 je betaalt slechts per maand! De Samsung Galaxy S4 t.w.v. €399,- En iedere maand hollandsnieuwe.nl/pzc Gant jj pullover normaal 199,90 nu vanaf 59,90 bosmenshop.nl f J/bosmenshop /bosmenshop WOENSDAG 28 JANUARI 2015 OK 'Manager centrum Zierikzee' door Ton van den Nouweland Uniek aanbod 5 inch Full HD scherm Snelle processor 13MP camera 275 MB, belminuten of sms'jes 500 MB extra Bij hollandsnieuwe krijg je de Samsung Galaxy S4 (t.w.v. €399,-) nu voor maar €23,- per maand! Dat is inclusief een maandtegoed van 275 MB, belminuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Liever nóg meer MB's erbij? Kies dan voor 1000 MB extra. Zo weet je zeker dat je altijd en overal zorgeloos online kunt gaan. Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nooit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij! Daar houden wij van! Bestel snel op: Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48