Tholen wil met A4 Reimerswaal mist aandacht kanalen bedrijven binnenhalen en industrie België in rampenplan 26 SCHOUWEN-DUIVELAND DETAILHANDEL tti&iiiiur/* Hoek zegt dat de gemeente ge richt bedrijven zal aanschrijven van wie bekend is dat ze verhuis plannen hebben. Dat gebeurt in samenwerking met Rewin West- Brabant en de Economische Im puls Zeeland. Zij hebben volgens de wethouder de goede contac ten. De eerste honderd bedrijven worden op korte termijn al ge polst over een mogelijke vestiging op Tholen. Volgens Hoek is het be langrijk dat de gemeente de ko mende jaren scherp is en toehapt als bedrijven interesse tonen om naar Tholen te komen. De ge meente heeft de afgelopen jaren al enkele grote vissen binnenge haald, waaronder landbouwme- chanisatiebedrijf Van Trier en winkelinrichter Hemi. Met name dat laatste bedrijf biedt veel werk gelegenheid. Beide bedrijven - die in hun vorige gemeenten vastlie pen - loofden de meewerkende houding van Tholen. Extra aandacht voor mogelijke on gevallen op het Schelde-Rijn- kanaal en het Kanaal door Zuid-Beveland is volgens het col lege vooral op zijn plaats omdat de sluizen in de gemeente straks onbemand zijn. Rijkswaterstaat wil dit jaar zowel de Kreekrakslui- zen als de sluizen bij Hansweert vanuit het Topshuis op Neeltje Jans bedienen. Ook de gemeente Tholen wil extra aandacht voor het Schelde-Rijnkanaal, maar dan vooral vanwege de verwachte toe name door de opening van het het Seine-Scheldekanaal in 2017. Het college van Reimerswaal stelt verder vast dat de risico's die in dustrieën in België met zich mee brengen wel in het nieuwe plan worden benoemd, maar dat de ge volgen van een ramp onvoldoen de in beeld gebracht en geanaly seerd zijn. In dat kader wil het col lege dat de veiligheidsregio min stens één scenario uitwerkt voor een ramp bij BASF. Deze chemie reus staat pal tegen de grens met de gemeente Reimerswaal. De Veiligheidsregio Zeeland heeft vorig jaar risicoprofielen opge steld voor de provincie. Gemeen tes mogen daar nu op reageren. Eind februari wil het algemeen bestuur het plan vaststellen. Ove rigens spreekt Reimerswaal van een 'forse verbeterslag' ten opzich te van het oude rampenplan dat uit 2011 dateert. Met name de dui ding hoe met bepaalde risico's om te gaan is in de optiek van de gemeente aanzienlijk verbeterd. THOLEN - Het binnenhalen van nieu we bedrijven heeft de komende ja ren topprioriteit voor de gemeente Tholen. Het college wil de kansen die de doorgetrokken A4 biedt maximaal benutten. „We moeten nu doorpakken", vindt wethouder Peter Hoek. „Andere gemeenten liggen op de loer." door Joeri Wisse KRUININGEN - In het nieuwe beleids plan van de Veiligheidsregio Zee land zijn de gevolgen van een ramp in het Antwerpse havengebied on voldoende in beeld gebracht. Ook mist het Reimerswaalse college van B en W aandacht voor de veilig heid op de kanalen die de gemeen te doorsnijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47