Kiek noe! Onderzoek naar samenvoegen voetbalclubs Les in barak op droog stukje eiland SCHOUWEN-DUIVELAND 25 De drie verenigingen (DFS uit Burgh-Haamstede, SV Renesse en ZSC'62 uit Scharendijke) hebben steeds meer moeite om elftallen op de been te houden. Dit mani festeerde zich een aantal jaren ge leden al bij de junioren en nu ook bij de senioren. „En zeker in deze tijd van het jaar is dat lastig. In het voorjaar en het najaar gaat het nog wel maar nu is het koud, het regent en dan moet je naar Zeeuws-Vlaanderen om te voet ballen", zegt Ton Croné, voorzit ter van FC De Westhoek. Hij heeft twee jaar de tijd om een on derzoek te doen naar samenvoe ging. „En dan moet het besluit val len of dit toekomst heeft." Er is nog wel wat te overwinnen voor het zover is. Er zijn cultuur verschillen en emoties spelen on getwijfeld ook een rol. Vaak heb ben opa en vader ook al bij de ver eniging gevoetbald en mensen kunnen misschien niet meer in het eigen dorp naar het veld lo pen en een biertje drinken. „En cultuur en karakter buig je niet zomaar om." Maar er zijn ook voordelen en bij alle verenigingen hebben de le denvergaderingen dan ook inge stemd met een onderzoek. De voetbalclub wordt toekomstbe- stendiger. De sociale binding, de gezelligheid waar clubs op drijven blijft in stand. Daarnaast zijn er de nodige praktische en finan ciële voordelen. De oprichting van FC De West- Op de bovenste foto poseert mees ter De Jong van Ellemeet, met de kinderen uit de hoogste klassen voor de noodschool. Op de achter grond is de kerk te zien. De foto eronder toont meester Ze vering van Noordwelle en v.l.n.r, achterste rij; Kees Elenbaas, Jopie Dalebout, Nellie Berevoets, Krina van de Panne, Cato van Splunter, Annemarie Priemus, Anke Geluk. Tweede rij: Ria Boot, Corrie Berre- voets, Mattie van Splunter, Gerdie Hanse, Ria van Dalen, Maaike Hanse, Daan Bezuijen, Leen van der Singel. Zittend: Wim Jonker, Attie de Jon ge, Joop Verboom, Leen Jonker, Jo pie Hart, Jan Hanse, Huib Bouw man, Jan Hanse en Cor Deïst. Op de derde foto juffrouw Blauw met de laagste klassen. Op de vier de foto staan: v.l.n.r. Adrie Koster, Jaap de Vlieger, Jan Hanse, Piet Moelker, Cor Deïst, Leen van der Singel, Lou Louwerse, Gré Ringel- berg, Jopie Dalebout en de zus van Cato van Splunter. Middelste rij: Rob de Vries, Wim Jonker, Attie de Jonge, Leen Jon ker, Houb Bouwman, Krina de Meij, Corrie de Jonge, Cato van Splunter, Jan Koster, Maaike Han se, Cobie de Graaf, Anke Geluk, Ria Boot. Zittend: Corrie Berrevoets, Anne marie Priemus, Jannie Dorst, Aat Westdorp, Marjan de Oude, Mar- rie de Jonge en Ria van Dalen. Op de achtergrond is de Kromme Re- ke te zien. Wanneer precies de foto's zijn ge maakt is niet bekend. hoek (nu een paar jaar geleden) voor de jeugd van 12 tot 18 is de clubs goed bevallen. De jongeren blijven lid van de eigen club maar voetballen voor De Westhoek. „De kinderen gaan gewoon naar de eigen club als ze moeten spe len of trainen en worden dan met een busje naar de trainingslocatie gebracht." Met ingang van het komende sei zoen wordt dit uitgebreid. Dan trainen en spelen alle jeugdleden onder de vlag van De Westhoek. „Maar die kinderen brengen we niet naar andere velden. Tot en met de D-tjes blijven ze in het ei gen dorp. Deze kinderen spelen in 7-tallen en als je dan een of twee te weinig hebt kan je elkaar aanvullen." Openbaar tentamen leerlingen kunst Morgenmiddag hebben de leerlingen van 5 havo en 6 vwo van Pontes Pieter Zee man een openbaar tenta men kunst. De leerlingen hebben gewerkt aan de the ma's 'Ja, dat kan ik ook' en 'I have a dream'. Het vrij toegankelijke tenta men is van 18.00 tot 19.00 uur in de school. Breinkracht in Cornelia Allévo Verpleeghuis Cornelia Al lévo in Zierikzee opent za terdag 31 januari om 14.30 uur haar deuren voor men sen die het Breinkracht CVA/NAH-Trefpunt willen bezoeken. Het Trefpunt is bedoeld voor mensen die te maken hebben (gehad) met een CVA (hersenbloeding, herseninfarct; 'beroerte'). Ramp komt terug in liederen van Waisisi Het koor Waisisi werkt zon dag 1 februari mee in de kerkdienst (10.00 uur) van de Protestantse gemeente in Nieuwerkerk. Speciaal van wege de bijzondere datum van 1 februari, die altijd ver bonden zal blijven met de Ramp van 1953, zingt het koor ook enkele liederen die verwijzen naar die Ramp. Tabletcafé in bibliotheek In de bibliotheek in Zierik zee wordt dinsdag 3 februari een TabletCafé gehouden. Dat is een ontmoetingsplek voor iPad- en andere tablet- bezitters. Het accent van het TabletCafé ligt op de uitwis seling van tabletervaringen op informele wijze. De toe gang is gratis. De bijeen komst begint om 14.00 uur. Cursus Vrouwelijke kunstenaars Bij de ZVU in Zierikzee wordt een nieuwe cursus Kunstgeschiedenis aangebo den: Vrouwelijke kunste naars in diverse tijden. De cursus gaat woensdag 28 ja nuari van start bij de Zeeuw se Volks Universiteit. De cur sus duurt zes middagen. Aanmelden tot 28 januari op 0118 - 634800. WOENSDAG 28 JANUARI 2015 www. pzc. n l/kickn o c Klassenfoto's van Schouwen-Duiveland De noodschool in Renesse - een barak - stond destijds aan de oostkant van de kerk. Kinderen uit Noordwelle, Serooskerke en Ellemeet gingen er naar school, foto Jaap Schoof/Watersnoodmuseum, collage Donja Odijk door Melita Lanting zierikzee - Drie voetbalclubs uit de Westhoek onderzoeken samen met de gemeente of de drie clubs in de toekomst op één complex kunnen spelen. Daarnaast wordt onderzocht of de drie clubs kun nen worden samengevoegd tot één vereniging. De jeugd van twaalf tot achttien voetbalt al enkele jaren in gezamenlijke elftallen bij FC De Westhoek. De voetbalclubs van Renes se, Burgh-Haamstede en Scharendijke onderzoeken mogelijkheid samengaan. RENESSE - Het 'gewone' leven werd zo snel mogelijk na de ramp weer opgepakt. Het water had niet al leen huizen, maar ook scholen in het rampgebied weggevaagd. Kin deren uit Serooskerke, Noordwelle en Ellemeet gingen naar een nood school in Renesse. In een houten barak op het grasveld rond de kerk werd les gegeven. En er was zelfs tijd voor een schoolfoto. ZIERIKZEE ZIERIKZEE NIEUWERKERK ZIERIKZEE ZIERIKZEE MARKT Aardappelen Frites (geschikt, droog uit de schuur, 40 mm opw.): 2,50 - 5,00; Export droog uit de schuur, 40 mm opw.): 4,00 - 4,50. Opm: handel betrokken bij exportnotering Uien Zaaiuien (droog uit schuur7,00 - 8,00. Granen Maaltarwe: 172,00; Voertarwe: 167,00; Voergerst: geen handel; Blauwmaan- zaad: geen handel; Karwijzaad: geen handel. Prijzen per 1000 kg uit collecterende opslag Hooi, stro (per ton) Weidehooi: 80,00 - 100,00; Veldbeemdhooi: 85,00 - 110,00; En gels raaigras: 90,00 - 115,00; Rietzwenkhooi 90,00 - 110,00; Tarwestro (gr. pakken uit schuur): 75,00 - 95,00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46