PvdA om: leerling krijgt rekentoets We eten nog steeds traditioneel aardappelen, groente en vlees IN HET NIEUWS 3 tuut. Het is uniek bewijsmateri aal. Op basis van het DNA wordt duidelijk dat minimaal vijftig mannen seks met het meisje heb ben gehad. In het huis van de moeder van Armin worden dui zenden euro's in beslag genomen. Dat alles blijkt, als de verdachte voor de Maastrichtse rechtbank wordt gebracht tijdens een zoge noemde pro forma-zitting op 23 januari, genoeg voor verlenging van de voorlopige hechtenis. De rechtbank wijst het verzoek van Arthur Voncken, advocaat van A., om vrijlating dan ook af. Officier van justitie David van Kuppeveld laat zich voor de rechtbank hard uit over verdachte én klanten. Na publicatie van het nieuws in Limburgse media ontploft de zaak. Het OM maakt van de nood een deugd door naar buiten te tre den. Het OM gaat tachtig mannen opsporen vanwege het hebben van betaalde seks met een 16-jari- ge. Justitie wil ze dagvaarden als verdachte én als getuige. Van Kup peveld zit er niet mee dat hun es capades openbaar worden. Er is sprake van een zedenmisdrijf, hij gaat de mannen niet helpen dat geheim te houden. Verschillende mannen hebben zich al vrijwillig bij de politie gemeld. Anderen na men strafpleiter Ivo van de Bergh in de arm omdat ze niet weten wat te doen. Terug naar het vermiste meisje en Atje. Volgens het OM is sprake van het klassieke loverboy-ver- haal: ergens in de zomer van 2014 leert het latere slachtoffer de ver dachte kennen. Ze wordt verliefd, en niet zo'n beetje ook. Hij zegt de goede dingen en gedraagt zich als een geliefde. Tot plots alle con tacten worden verbroken. Het meisje blijft toenadering zoeken en ziet dat haar smeekbedes ef fect hebben. Armin wil haar ont moeten. Maar daar moet ze wel voor betalen. Honderd euro per keer. Ze gaat daarmee akkoord, maar heeft de eerste keer slechts de helft bij zich. A. wordt ziedend en dwingt haar geld te pinnen. Als de r6-jarige hem vaker wil zien, zal ze meer inkomsten no dig hebben. Haar parttimebaan le vert namelijk lang niet genoeg op. Dat is volgens het OM het mo ment waarop Atje een 'spontaan' idee heeft. Misschien dat ze geld kan verdienen in de prostitutie? A. zorgt voor het ophalen van klanten en een geschikte ruimte. Het slachtoffer stemt daarmee in. Het is dé manier om 'haar liefde' te kunnen laten zien. Raadsman Arthur Vonken stelt dat dit een verkeerde weergave is. Het meisje zou zelf met het plan voor prostitutie zijn gekomen. A. zou hebben geweigerd, maar uit eindelijk ter bescherming gehol pen hebben. Hoe dan ook is het Armin 'Atje' A. die door de politie op een toilet in Valkenburg wordt aangetroffen. Met een telefoon in de hand. Een klant misbruikt in de aanpalende kamer de r6-jarige. De rechtbank moet gaan bepalen wat het echte verhaal is. D66, SP, CDA en GroenLinks ver wijten de PvdA niet te luisteren naar het brede verzet van (wis kundeleraren en scholenkoepels als de VO-Raad. Zij zijn tegen de toets, omdat die deel uitmaakt van het examen en leerlingen er dus op kunnen zakken. CDA-Ka- merlid Michel Rog: „De PvdA heeft de vingers in haar oren ge stopt en roept heel hard 'la, la, la' tegen leraren en scholen." Volgens de onderwijsclubs en de oppositie moet het rekenonder wijs beter, maar moeten leerlin gen niet op die ene vaardigheid worden afgerekend. Ook zetten ze vraagtekens bij de inhoud van de toets die nu ondanks bezwaren te snel zou worden ingevoerd. PvdA-Kamerlid Tanja Jadnanan- sing vindt dat de staatssecretaris aan al die bezwaren tegemoet is gekomen. Zo zijn er minder vra gen en zijn ze taalkundig eenvou diger. Bovendien is het komende jaar een 4,5 genoeg om te slagen; die lat wordt stapsgewijs ver hoogd naar een 5,5 in 2020. Jadna- nansing: „Pas als het onderwijs beter is, telt de toets mee." Maar als de rekenlessen straks be ter zijn, waarom dan nog die toets?, vraagt de oppositie. Jadna- nansing: „Die is nodig om leerlin gen te motiveren." Door steun van de PW hebben WD en PvdA ook in de senaat een meerderheid voor de toets. VEGHEL - Supermarkten mogen dan vol liggen met Chinese, India se en Mexicaanse gerechten, de meeste Nederlanders eten nog al tijd het liefst aardappelen, groen te en vlees. De traditionele maal tijd komt gemiddeld drie tot vier dagen per week op tafel. Naast aardappelen, groente en vlees eten Nederlanders het liefst pasta of een rijstgerecht. Dat blijkt uit het onderzoekje 'Hoe eet Neder land?' onder 1.300 Nederlanders, in opdracht van supermarkt Jum bo. Jongeren zijn wel afgestapt van het traditionele maal. Bij hen staat pasta op nummer 1, gevolgd door Hollandse pot en een rijst- maaltijd. De helft van de kokers beslist op de dag zelf wat ze eten. Ruim een derde heeft een vast repertoire, dat vaak uit zeven gerechten be staat. Slechts 15 procent heeft een vaste dag voor bepaalde gerech ten, zoals woensdag-gehaktdag of vrijdag-visdag. De maaltijd die het vaakst een vaste dag krijgt toe bedeeld, is patat. Het verschilt per huishouden welke dag dit is. Nederlanders koken graag zelf; 54 procent probeert minimaal één keer per maand een nieuw recept uit. Ruim een derde eet één keer per twee weken of vaker een kant-en-klaar gerecht. Jongeren kiezen het vaakst voor kant-en- klaar; 35 procent doet dit één keer per week of vaker. Binnenhut vanaf €899 Balkonhut vanaf €1.199 CrULÏSGTrcLVCl ff; Holland America Line WOENSDAG 28 JANUARI 2015 door Francine Wildenborg De zaak komt in een stroomversnelling als de va der via via hoort van 'prostitutiewebsite' Kinky.nl Armin 'Atje' A. wordt door de politie op een toilet in Valkenburg aangetroffen, met de telefoon in de hand DEN HAAG - De rekentoets wordt komend schooljaar een verplicht examenonderdeel op de middelba re school en in het mbo. Gisteren bleek dat de PvdA niet langer twij felt en instemt met het plan van staatssecretaris van Onderwijs San- der Dekker (WD), tot grote erger nis van de oppositie. Zie ook pagina 9 Oppositie is tegen de toets omdat die deel uitmaakt van het examen en leerlin gen er op kunnen zakken Eigenaar en personeel van het Valkenburgse familieho tel Botterweck in Valken burg hebben na het bekend worden van de misbruik- zaak meerdere dreigemen ten ontvangen. Ook annule ren gasten hun geplande ver blijf. Dat bevestigt advocatenkan toor Schmitz uit Arnhem, dat door de familie in de arm is genomen. Volgens het Openbaar Ministerie zijn er geen aanwijzingen dat medewerkers van Botter weck een rol hebben ge speeld in de zaak. Het kan toor gaat stappen onderne men tegen media die de fa milie en/of hotel Botter weck in een kwaad daglicht stelden. Het wil onder meer imagoschade claimen. Eigenaar en personeel ver klaren geschokt te zijn over wat zich in een apparte ment van het hotel (links op de foto) heeft afgespeeld, foto Diana Scheilen/HH Livorno Monte Carlo (Florence/Pisa) 1 7< St.Tropez.*/ X Barcelona Corsica Rome (Civitavecchia) •Napels Sicilië La Goulette 12 dagen West Middellandse Zee Zuiderdam 6,17 mei, 19, 30 juni, 2,13 augustus Upgrades zijn beschikbaar op geselecteerde hut categoriën. Getoonde prijzen zijn per persoon en gebaseerd op 2-persoons bezetting van de hut. De prijzen zijn exclusief reservingskosten van 25,-en calamiteitenfonds van 2,50. De prijzen zijn onder voorbehoud van beschikbaarheid en koerswijzigingen. Cruisereizen van ANWB A Signature of Excellence

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3