TTC Middelburg met Bomhof en zonder Hackenberg in competitie O Andalusië O Griekenland effeweg.nl 32 SPORT Eryürük maakt seizoen bij H W24 niet af TERNEUZEN - Ali Eryürük speelt niet langer bij zondag-tweedeklas ser HVV'24. De 29-jarige midden velder uit Terneuzen komt de rest van het voetbalseizoen uit voor KFAC Waarschoot, dat in de twee de provinciaal van de Belgische competitie uitkomt. „Ik voelde me niet gelukkig bij HW", geeft hij als belangrijkste reden aan voor zijn vertrek. Afgelopen zondag debuteerde Eryürük met een invalbeurt tegen De Pinte, maar hij kon een 2-1-ne- derlaag niet voorkomen. Al scheel de dat maar weinig. „Ik werd in de laatste minuut foutief gestopt in het strafschopgebied, maar mijn medespeler miste de straf schop." Eryürük verruilde vorig jaar Olympia Gent voor de ploeg uit Hulst. Hij kon uit meerdere Bel gische clubs kiezen. Bij Waar schoot werd eerder vanwege de slechte prestaties een trainerswis sel doorgevoerd. Sinan Coban wil vertrekken bij eersteprovincialer Svelta Melsele, waar eerder trainer Ardian Lekaj uit Terneuzen werd ontslagen. Co- ban scoorde zondag nog als inval ler het derde doelpunt tegen Drongen (3-0 winst voor Svelta). De Terneuzenaar hoopt voor 1 fe bruari (sluitingsdatum van de overschrijving) een andere club te vinden. Zo heeft Coban al een ge sprek gehad met Terneuzen, maar hij heeft nog zijn twijfels. De inbreng van De Witte en Kas se was verwacht, net als die van Mare Hackenberg. Laatstgenoem de is na 31 jaar tafeltennissen ech ter gestopt. Dat Bomhof speelt, is te danken aan een klein medisch wonder. Hij kreeg begin oktober een nieuwe heup en kan na een korte revalidatie alweer bijna alles doen. Omdat Kasse en Bomhof niet alle wedstrijden willen spe len, is Peter van Iwaarden aan TTCM toegevoegd. De Bredanaar was op zoek naar een team en vond dat in Middelburg. Mare Hackenberg (45) hikte al eni ge tijd tegen de vele zaterdagen met tafeltennissen aan. Met name voor de verre uitwedstrijden was hij steeds minder te porren. De in Arnemuiden woonachtige Middel burger heeft vier zoons, van 13,11, 7 en 5 jaar. De oudste drie zitten op voetbal en hij kan hen steeds minder vaak aan het werk zien. „Toen ze 's morgens speelden was dat geen probleem. Nu ze steeds vaker 's middags moeten voetbal len wel. Ik zal af en toe nog wel eens een balletje slaan, maar al leen voor de lol. Ik kies voor mijn kinderen." Hackenberg begon op z'n zeven de met tafeltennissen en werd bij Middelburg-Zuid met Peter en Eric Roeland vierde in het NK voor de jeugd. Bij de senioren speelde hij vaak competitie in de eerste divisie, het op een na hoog ste niveau van Nederland. Eén keer promoveerde hij naar de ere divisie, maar daar was het verblijf van korte duur. „Een van m'n mooiste herinneringen is dat ik te gen Bettine Vriesekoop speelde in een propvol Slaghvaert in Middel burg. Ze was net Europees kam pioen. Ik verloor, maar was wel de enige die een game won." Hackenberg kijkt terug op een ge slaagd afscheid. Hij degradeerde met TTCM weliswaar uit de eer ste divisie, hij won wel zijn aller laatste partij. Nota bene van Jos Verhulst van ]CV uit Vught, een speler die hij vaak trof, maar nooit eerder versloeg. Jan-Henk Bomhof (51) mag ge rust een comeback-kid genoemd worden. Twee jaar geleden wilde hij stoppen omdat hem een zware operatie aan een sleutelbeen wachtte. Hij herstelde echter snel en ging verder met tafeltennissen. Toen vorig jaar bleek dat hij een versleten heup had, leek zijn car rière alsnog voorbij. In Bergen op Zoom kreeg hij amper vier maan den geleden een nieuwe heup, met een nieuwe kop en een nieu we kom. Ook nu ging het herstel razendsnel. Bomhof: „Na één week kon ik al zonder krukken lo pen. Daar staat normaal gespro ken drie tot vier weken voor. Nu was ik jong voor zo'n operatie, dus het herstel zal sneller zijn ge gaan dan gebruikelijk, maar dit vond iedereen toch wel erg snel." Zes weken na de operatie stond Bomhof alweer achter de tafel en inmiddels speelt hij bijna weer als vanouds. „Alleen bij diepe bal len in mijn forehand heb ik nog wat problemen. Mijn been rea geert wat laat op wat ik wil. Maar ook daar zit verbetering in." Volgens Bomhof is TTCM één van de titelkandidaten in hun klasse in de tweede divisie. Zijn ploeg begint met een uitwed strijd in Leiden bij Scylla 3. jfl-tfinii Inclusief 939,- 999,- 999,- 979,- €799,- 849,- 849,- 849,- 859,- 899,- 919,- 879,- 849,- €799,- Boek nu deze lezersreis ~\ïüP pzc.nl/webwinkel reizen Jan-Henk Bomhof (links) en Marc Hackenberg: de één maakt z'n rentree, de ander Stopt, foto Izaak Verkeste door Koen de Vries MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg beginnen za terdag met een verrassende forma tie aan de competitie in de tweede divisie. De ploeg speelt met Sören de Witte, Riny Kasse, Jan-Henk Bomhof en Peter van Iwaarden. Bijna 800 jaar drukte de Arabische cultuur een stempel op Andalusië en liet daarbij unieke schatten achter zoals het Alhambra in Granada en de Mezquita in Córdoba. Bij een bezoek aan Spanje staat Granada bij de top pers op de lijst van toeristische hoogtepun ten. Tot de Andalusische driehoek behoort ook Sevilla met het sprookjesachtige Alca zar. We bezoeken tijdens deze busreis ook de Spaanse plaatsen, Barcelona, Valencia, Ronda, Gibraltar, Toledo, Madrid en Burgos. Een zeer indrukwekkende reis vol Spaanse cultuur en geschiedenis. De uitlopers van de Sierra Nevada zorgen voor een prachtig na tuurgebied en de kustplaatsen bieden mooie stranden en een heerlijk klimaat. Inclusief 14 overnachtingen in 3* hotels 14 maal ontbijten diner Stadstours Barcelona, Sevilla, Córdoba en Madrid o.l.v. een gids Vervoer per Comfort Class touringcar Highlights Athene Kanaal van Korinthe Meteora Kloosters 1 Olympia 1 Eilandencruise 1 Epidaurus 12 overnachtingen in 3* hotels 2 overnachtingen aan boord van een luxe cruiseferry 14 maal ontbijt en diner Rondleidingen Olympia, Epidaurus, Mycene, Marathon, Kaap Sounion en Delphi o.l.v. een gids Vervoer per Comfort Class touringcar Vertrekdata Apr, 27 Jun, 8 Aug, 31 v Sept, 28 en prijzen Griekenland is de bakermat van onze westerse beschaving. Hier ontstonden de Olympische Spelen en wie kent er niet één van de Griekse mythen en sagen over de vele goden die hier geleefd zouden hebben? Griekenland heeft ook een prachtig landschap bestaande uit olijf boomgaarden, cipressen, bergen, grillige kusten en mooie stranden. Met een luxe cruiseferry vaart u naar het schiereiland Peloponnesos. De oudheid komt tot leven tijdens een bezoek aan Olympia, Epidaurus en Mycene. We steken het kanaal van Korinthe over voor een bezoek aan Athene, Delphi en Marathon. De wereldberoemde Meteora kloosters behoren zeker tot één van de hoogtepunten van deze fantastische rondreis. Vertrekdata Apr, 6 Apr, 27 Mei, 11 Jun, 8 Jun, 29 Jul, 13 Aug, 10 Aug, 31 Sept, 28 v Okt, 19 en prijzen Highlights Barcelona Sevilla Cala de Mijas Toledo Valencia Gibraltar Cordoba Alhambra Meer informatie en boeken: ga naar onze webwinkel of naar www.effeweg.nl/wegener, of bel 0529 - 46 96 67. Alle fouten voorbehouden. Genoemde prijzen zijn vanaf en per persoon exclusief excursie- en entreegelden, reserveringskosten en Calamiteitenfonds. /fis*. ANVR -err.*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32