'Veere dupeert caravaneigenaren' Waterschap maakt weg sociaal veiliger Kademuur zichtbaar 24 WALCHEREN JpÉIIé Contouren nieuwe afslagen A58 bij Sloeweg tekenen zich af Groeiende leegstand van winkels in Middelburg valt volgens BRO nog mee, maar actie is wel noodzakelijk. De afdeling Walcheren van de Re cron tekent bezwaar aan tegen de opname van stacaravans en cha lets in Veere als verblijfsobject in die Basisregistratie Gebouwen en Objecten. „In de objectenlijst is bepaald dat (sta) caravans en cha lets niet opgenomen hoeven wor den. Als Veere dat doet, is dat een onjuiste toepassing', aldus de Re cron. 'Gemeenten krijgen uit het gemeentefonds zo'n 70 euro per bedrijfsobject. Door stacaravans mee te tellen, wordt die uitkering verhoogd. Maar elk verblijfsobject wordt ook aangeslagen voor vastrecht. Het BAG is openbaar, iedereen kan die gegevens gebrui ken'. De WD-fractie vroeg gister avond opheldering tijdens de ver gadering van de commissie Maat schappelijke Ontwikkelingen. Wethouder René Molenaar: „De BAG-lijst is een richtsnoer. Wij wijken dus niet af. Hiermee kun nen wij het gat van drie ton in de begroting, ontstaan door verande ringen in de uitkering van het ge meentefonds, dichten." Eventuele vastrechtkosten voor ei genaren bleven echter onbelicht. MIDDELBURG - Om de leegstand van winkels in de binnenstad te gen te gaan moet Middelburg ac tief de markt op, zo raadde Stefan van Aarle gisteravond onderne mers, gemeente en vastgoedeige naren aan. Volgens hem werkt het om actief acquisitie te doen, zo zei hij tijdens een bijeenkomst in de schouwburg over het Actie plan Binnenstad. Hij raadde ook aan om op één website alle panden te plaatsen die leeg staan, met daarbij alle in formatie zodat potentiële belang stellenden heel snel kunnen zien of er iets is wat voor hen interes sant is. Ook benadrukte de mede werker van het adviesbureau BRO dat er een soort verbinding moet komen tussen de Langeviele en de Lange Delft. Voor mensen die voor het eerst in Middelburg zijn is het volgens hem niet duide lijk dat aan de overkant van de markt ook nog een winkelgebied is. „Zorg dat dat op de een of ande re manier zichtbaar wordt." Maar wel zo, zo zei hij, dat de week markt nog steeds ongehinderd door kan gaan. BRO is ingeschakeld om samen met ondernemers en gemeente een actieplan op te stellen om er voor te zorgen dat de binnenstad aantrekkelijk blijft als winkelge bied. Door de toenemende leeg stand staat dat onder druk. Maar Van Aarle relativeerde de leeg stand ook. In vergelijking met 2009 staan er nu vijf panden meer leeg. Toen ging het om der tig panden die leeg stonden, nu om 35. En dat is lang niet slecht, aldus de adviseur. Volgens hem zijn er vele steden die het veel slechter doen. Wethouder Johan Aalberts verwacht dat de leeg stand nog fors zal toenemen. Hij zal niet verbaasd zijn als over een aantal jaren dertig procent van de huidige winkelpanden leeg staat. HET DOK s Daar moet volgens hem dan ook wat aan gedaan worden. „Daar zijn we nu ook al mee bezig." Hij wees daarbij naar de oude AH aan de Kalverstraat. Daar zitten nu be drijven die zich richten op oude ren. Maar er is volgens hem meer nodig om ervoor te zorgen dat Middelburg aantrekkelijk blijft. Hij hoopt daarvoor adviezen te krijgen van ondernemers en be woners. Wethouder Johan Aalberts zal niet verbaasd zijn als straks dertig procent van de huidige winkels leeg staat HEINKENSZAND - Voor automobilis ten die dagelijks over de A58 rij den is het goed te volgen: de werk zaamheden ten behoeve van de verdubbeling van de Sloeweg en de nieuwe verbinding naar de A58 ter hoogte van Heinkens- zand. De contouren van de nieuwe we gen beginnen zich al duidelijk af te tekenen. Volgend jaar is het werk aan de weg klaar. De Sloeweg is de ver binding tussen de A58 en de weg naar de Westerscheldetunnel. foto Mechteld Jansen Om dit te realiseren, gaat het wa terschap de struiken verwijderen tussen de weg en het fietspad. De werkzaamheden nemen naar schatting een week in beslag. Het werk kan volgens het schap zorgen voor enige hinder, maar de weg blijft wel toegankelijk voor alle weggebruikers. In 2010 heeft het waterschap een fietspad langs de Kaasboerweg aangelegd om een veilige route te maken voor fietsers tussen Melis- kerke en Biggekerke. Om de weg ook sociaal veiliger te maken, is destijds afgesproken dat de strui ken tussen weg en fietspad op ter mijn zouden verdwijnen. Momen teel worden fietsers nog onttrok ken aan het zicht van de automo bilisten. Dit zorgt soms voor een onveilig gevoel, aldus het water schap. Het heeft twee jaar gele den nieuwe beplanting langs het fietspad aangeplant. Dit om op ter mijn het beeld te behouden van een volledig beplante Kaasboer- weg. „Het moment is aangebro ken om de struiken te verwijde ren. De gezonde tussen fietspad en weg blijven wel staan." 'Leegstand actief aanpakken' door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Eigenaren van stacara vans dreigen door registratie van hun objecten extra aangeslagen te worden voor vastrecht, waar schuwt de Recron. Zij verwijt de ge meente Veere dat zij met het regis treren van stacaravans in de BAG, handelt in strijd met de wet. door Emile Calon VLISSINGEN - De oude kademuur van Het Dok in Vlissingen is tijdens de reno vatie zichtbaar geworden. De muur staat dichtbij het parkeerterrein aan de Ko ningsweg. Onverwacht was het niet, want de gemeente Vlissingen wist dat de kademuur er lag. De muur bestaat uit basaltkeien en is begin 1900 gebouwd. Volgens bouwvakker Rinus Steenpoorte werd de muur een week geleden ont dekt toen een sleuf werd gegraven om de gronddruk te verminderen. Wat de gemeente met de oude kademuur doet, is onbekend, foto Ruben Oreel Wethouder Johan Aalberts MELISKERKE - Waterschap Schelde- stromen gaat half februari de Kaas- boerweg tussen Biggekerke en Me- liskerke sociaal veiliger maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24