op dlle cruises! Storm was echt en New York heeft geluk gehad' stiPistipreizen.nl extra korting Alléén geldig t/m 29 januari 23:59 uur f rivier- zeecruises J BUITENLAND 11 NIEUW: StipvandeDqq.nl Motorrijder overleeft crash straaljager Een motorrijder in India is giste ren op miraculeuze wijze aan de dood ontsnapt. Een neerstortende straaljager kwam gedeeltelijk bo venop hem terecht, maar hij over leefde dat bijna ongedeerd. Loon Singh (26) was onderweg om uit nodigingen voor zijn huwelijk te verspreiden, toen de MiG-27 neer stortte. Singh liep alleen lichte brandwonden en een gebroken hand op. Het toestel was bezig met een routinevlucht. Het is on bekend waarom de MiG neerstort te. De piloot bracht zich met zijn schietstoel in veiligheid. Bloedige aanval op hotel in Tripoli Acht mensen, onder wie vijf niet-Libische gasten, zijn giste ren gedood bij een aanval op een prominent hotel in de Libi sche hoofdstad Tripoli. De ove rige drie doden zijn bewakers van het pand dat aan de kust staat, pal naast het oude cen trum. Het is nog niet bekend uit welk land de buitenlanders komen. Het aangevallen Co- rinthia Hotel is ook het hoofd kwartier van Omar al-Hassi, die zich leider noemt van een - niet erkende - Libische rege ring. Gary Szatkowski, van The US Weather Center Service, was een van de meteorologen die de extre me sneeuw voor New York had den voorspeld. „Mijn diepste excu ses aan hen die beslissingen moes ten nemen gebaseerd op onze voorspellingen", schreef hij giste ren op Twitter. De burgemeester van New York, Bill de Blasio, bood geen excuses aan. „We hebben geluk gehad", zei hij tijdens een ingelaste pers conferentie gisterochtend. „Dit is een veel beter resultaat dan we dachten. Maar delen van de VS zijn wel getroffen; 40 kilometer naar het oosten kregen ze precies wat de voorspelling was voor New York. Een halve meter sneeuw. Deze storm was echt, en was ook zo groot als we dachten. We hebben de juiste voorzorgs maatregelen genomen." Gisteren maakte de gouverneur van de staat New York, Andrew Cuomo, bekend dat het verkeers verbod dat sinds maandag van kracht was, werd opgeheven. New Yorkers hadden al massaal voedsel ingeslagen om meerdere dagen thuis te kunnen blijven. Uiteindelijk viel in de stad maar 15 tot 20 centimeter sneeuw, op sommige plekken niet eens ge noeg voor een sneeuwpop. In Massachusetts en op Long Is land woedde de megastorm wel in zijn volle omvang. In Boston viel zeker een halve meter sneeuw, met windstoten tot meer dan 100 kilometer per uur. In kust plaatsen van Massachusetts wa ren overstromingen. De Blasio waarschuwde New Yor kers die gisteren naar buiten gin gen. „Ook al was de sneeuw niet zo erg als we dachten, toch is het koud en glibberig. Kijk uit, het kan glad zijn." De burgemeester liet weten dat scholen vandaag open zijn. In zijn persconferentie, iets voor het middaguur, zei hij ook dat de stadsparken weer open gingen. Op dat moment stroom den de straten van New York vol met families die gingen sleeën. Zo kreeg New York vooral een dag van sneeuwpret. 29% MEGASALE... 17-daagse Cruise Carribean naar Italië 11-daagse Cruise Strand Kreta 8-daagse Voorjaarscruise Middellandse Zee 475 8-daagse Cruise Venetië naar Istanbul WOENSDAG 28 JANUARI 2015 Auschwitz Koning Willem-Alexander (links), de Duitse president Joachim Gauck, koningin Maxima en premier Mark Rutte (rechts), foto Czarek Sokolowski/HH BARMER TRIPOLI Nadat duidelijk was dat er geen groot gevaar te duchten viel, gingen inwo ners van New York weer de straat op. foto Li Changxiang/HH NEW YORK - De storm van de eeuw scheerde gisternacht rakelings langs New York. De stad had zich voorbereid op een 'dodelijke sneeuwstorm', zoals tv-zenders de storm een dag eerder noemden. De storm bleef echter weg. Een vrouw raakt de dodenmuur in Auschwitz-Birkenau aan waar SS'ers duizenden mannen en vrouwen executeerden, foto Valeriy Melnikov/HH Overlevenden van Auschwitz-Birkenau staan voorafgaand aan de cere monie bij de dodenmuur, foto Corbis/HH door onze correspondent Maartje van Hoek roi7on m nl boek online of bel met 088 70 70 600 De korting van 10 geldt op alle zeecruises en riviercruises, m.u.v. zeecruises exclusief vliegreis en Nijlcruises hiervoor geldt geen reserveringskosten. Let op: zolang de voorraad strekt en VOL VOL! We behouden ons het recht voor om kortingspercentages gedurende de actieperiode te wijzigen. Kortingen gelden alleen voor nieuwe onlir boekingen. Voor een totaaloverzicht met de bijbehorende kortingen en overige voorwaarden zie www.stipreizen.nl/ actievoorwaarden Alléén vandaag tot 23:59 uur te boeken: Hart van Spanje en Andalusië 9-daagse rondreis incl. vliegreis, hotels met ontbijt fjt en Nederlandsspr. reisleidins. Laatste ao nineteen. V.a.™T W W v veegse ronoreis incl. vliegreis, hotels met ontbijt en Nederlandsspr. reisleiding. Laatste ao nlaatseni V.O. .korting Kijk dus snel op stipvandedag.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11