Höss maakte beroep van nazi-kleinkind zijn Gevechten in Oekraïne laaien op; mogelijk opmars van rebellen extra korting ~P rivier- zeecruises stipjstipreizen.nl NIEUW: StipvandeDaq.nl 7131% BUITENLAND 9 Alléén geldig van 27/1 t/m 29/1 23:59 uur 2024 25 dgn Grand Voyage naar het 2249 629 boek online of bel met 088 - 70 70 600 Höss (49), die vandaag aanwezig wil zijn bij de herdenking van de bevrijding van Auschwitz-Birke- nau, zeventig jaar geleden, is een kleinzoon van Rudolf Höss. Die Auschwitz-commandant overzag de vernieting van de joden en deed daarvan minutieus verslag in zijn memoires, die hij schreef kort voordat hij door de Polen in 1946 op het terrein van het vernie tigingskamp werd opgehangen. Hij werd de 'beul van Auschwitz' genoemd. Rainer Höss heeft van het 'nazi-kleinzoon zijn' min of meer zijn beroep gemaakt. Hij is dan ook niet onomstreden. Zo vroeg Höss in 2009 een geldbedrag voor een erfstuk van zijn opa dat hij aanbood aan Yad Vashem, het joodse Holocaust-herdenkings oord in Jeruzalem. De algehele verontwaardiging die dit opriep, deed Höss conclude ren dat zijn aanbod een 'grote fout' was geweest. Höss toog daar op naar Auschwitz en besloot zich in te zetten voor de bestrij ding van het nationaal-socialisme en alle vormen van racisme en ex tremisme. Dankzij zijn medewer king aan een opzienbarende Israë- lisch-Duitse documentaire uit 2011, over enkele beruchte nazi-fa milies, werd Höss min of meer een bekende persoonlijkheid. In die film komen ook de nichten van ReichsJührer-SS Heinrich Him- mler en van rijksmaarschalk Her mann Göring aan het woord; evenals de zoon van Hans Frank, destijds gouverneur-generaal van Polen, en de dochter van Amon Göth, de moorddadige kampcom mandant die voorkomt in de film Schindler's List. Geen van hen gaat zo ver in het - zeer openlijke - protest tegen de eigen familiegeschiedenis als Höss. Rainer, die in de buurt van Stuttgart woont, sneed alle ban den met zijn familie door om dat kritiek op opa thuis niet werd gewaardeerd. „Ze zien mij als een verra der", zei hij tegen de Tele graph. Hij zou 'spugen' op het graf van zijn grootvader, als hij wist waar die lag begra ven. Zijn geter roriseerde moe der heeft wel tien zelfmoordpo gingen ondernomen, vertelde Höss. Zelfheeft hij enkele hart aanvallen gehad en een hersen bloeding door alle stress. Höss draagt een davidsster om zijn hals en op zijn borst liet hij het kampnummer tatoeëren van Eva Mozes Kor, een 8o-jarige ex-gevangene, die de tweeling experimenten van kamparts Men- gele overleefde. Zij 'adopteerde' Höss - op diens aandringen - als kleinzoon. Samen herdenkt dit onwaarschijnlijke paar vandaag de nazi-gruwelen in Auschwitz. Opmerkelijk was dat dodelijke slachtoffers vielen in de zelfver klaarde Volksrepubliek Loehansk (LNR). De laatste dagen was de aandacht vooral gericht op de an dere 'volksrepubliek', Donetsk ten zuiden van de LNR. Daar kwa men in de havenstad Marioepol (onder controle van het Oekraïen se leger) afgelopen zaterdag dertig burgers om en raakten er meer dan negentig gewond bij een gro te raketaanval. Gisteren werden zware gevechten gemeld in en om de plaatsen Debaltseve en Horlivka (beide DNR-gebied). Bij het dorpje Marinka kwam een zelfmoord terrorist om het leven toen die met een busje vol explosieven op een controlepost van Oekraïense militairen inreed, meldde de Oek raïense website tsensor.net. Dat nu ook de gevechten in Loehansk toenemen, voedt de vrees dat de rebellen, gesteund door Rusland, aan een opmars zijn begonnen. Eerder gebeurde dat eind augustus vorig jaar, toen de opstandelingen de kustplaats Novoazovsk (30 kilometer ten oos ten van Marioepol) innamen. Vrijdag al hintte DNR-leider Aleksandr Zachartsjenko op een nieuwe escalatie van het conflict. Hij zei geen vredesinitiatieven meer te willen en stelde dat de DNR verloren gegaan grond gebied zal heroveren. De Russische president Vladimir Poetin verklaarde gisteren ten overstaan van studenten in Sint-Petersburg dat er in Oost-Oekraïne een 'Navo-le- gioen' meevecht met de rege ringstroepen. „Ze zijn daar met het doel Rusland geopolitiek te beperken." De Russische militair analist Pavel Felgenhauer zei gisteren in een interview met een Oekraïen se krant, dat Poetin eropuit is uit eindelijk een marionettenregime te vestigen in Kiev. Oekraïne moet weer afhankelijk van Rus land worden zodat het niet bij de Navo of de EU komt, aldus Felgen- haur. „Het gaat Poetin niet om de Don bass. Zijn doel is Kiev." Volgens Russische president Poetin vecht in Oekraïne een 'Navo-legioen' mee met de regeringstroepen Verre Oosten Zonnige Steden Dubai Emiraten 8 dgn Cruise Wonderen Middellandse Zee 13 dgn Cruise Italië naar Amsterdam 8 dgn Riviercruise Ontdek de Waddeneilanden reizen «nl w F korting Kijk dus snel op stipvandedag.nl DINSDAG 27 JANUARI 2015 door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN - Onder de kinderen en kleinkinderen van nazi-kopstukken, die kampen met hun verschrikkelij ke familiegeschiedenis, neemt Rai- ner Höss een aparte en prominen te plek in. Nazi-klein kind Rainer Höss. foto HH door onze correspondent Joost Bosman KIEV - De strijd in Oost-Oekraïne is gisteren weer opgelaaid, met tot gevolg zeker zeven gesneuvelde mi litairen van het Oekraïense leger. 3-daagse MEGASALE op dlle cruises! De korting van 10 geldt op alle zeecruises en riviercruises, m.u.v. zeecruises exclusief vliegreis en Nijlcruises hiervoor geldt: geen reserveringskosten. Let op: zolang de voorraad strekt en VOL VOL! We behouden ons het recht voor om kortingspercentages gedurende de actieperiode te wijzigen. Kortingen gelden alleen voor nieuwe online boekingen. Voor een totaaloverzicht met de bijbehorende kortingen en overige voorwaarden zie www.stipreizen.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9