Imposante stem, even imposant postuur 1946-2015 m uJM bfjjdfrfffjun ,/jJ da IN HET NIEUWS 5 NEW YORK VERWACHT SNEEUWSTORMEN Times Square loopt leeg in verband met de na derende sneeuw storm, foto Mike Segar/HH Demis roussos 15 20 25 38 30 viger dan we gewend zijn en de sneeuw komt straks in één keer. Laat je niet verrassen." De stad verspreidde eerder al een lijst met benodigdheden voor een noodpakket voor iedere New Yor ker: drinkwater, wc-papier, een zaklamp op batterijen en een fluit je staan op de lijst. Gouverneur Chris Christie van New Jersey zei dat het openbaar vervoer in de hele staat New Jersey vanaf 22.00 uur zou stoppen. „Bereid je voor. Zorg dat je water hebt, warme kleren en een opgeladen telefoon. Sommige huishoudens zouden zonder stroom kunnen komen te zitten. Blijf vanaf maandagavond thuis, dan kunnen wij dinsdag de scha de herstellen." Sleeën in Central Park wordt afge raden. Burgemeester De Blasio waarschuwt voor takken en bo men die bezwijken onder de hoe veelheid sneeuw, en vraagt inwo ners uit de parken weg te blijven. New York en de oostkust van de VS hebben vaker te maken met hevige sneeuwval. In 2010 viel de dag na kerst in New York in enke le uren 50 centimeter sneeuw. lkzyf^dJ0v7n rïïi)/(rflf1aïiGJ Demis Roussos Na de Suezcrisis in 1956, waarin zijn ouders have en goed verlo ren, keerde het gezin berooid te rug naar Griekenland. De jonge Demis zat eerst in enkele verge ten bands voordat hij met onder anderen Vangelis de progressieve rockgroep Aphrodite's Child vormde. Roussos, die bas speelde, zong met zijn karakteristieke ijle stem, met opvallend vibrato, de nummers die tussen 1968 en 1971 in heel Europa grote hits werden: Rain and tears (een bewerking van een compositie van de Duit ser Johann Pachelbel), I want to live (een bewerking van het Franse volksliedje Plaisir d'amour), Marie Jolie, It'sfwe o'clock en Spring summer winter and fall. De band, met de veelzijdig geta lenteerde Vangelis als artistieke spil, viel uit elkaar na het conceptal bum 666, waarop Rous sos nauwelijks te horen is. Hij ging daarna, net als Vangelis, als soloartiest verder. Met die car rière werd hij bijkans nóg succes voller. Het hoogtepunt was in de jaren zeventig toen hij aan de lo pende band hits scoorde, waaron der We shall dance, My friend the wind, Forever and ever, Goodbye my love goodbye en Schönes Madchen aus Arcadia. Roussos, die buiten Griekenland vooral in Duitsland populair bleef, woonde deels in Grieken land en deels elders. Hij stond be kend om zijn overdadige levens stijl en uitbundige kleding. Hij zag dat zelf als zijn 'spontane ma nier van leven'. Hij zong ook graag in kerken. „Je zus Christus predikte liefde, ik zing over liefde. Het is dus niet vreemd dat ik graag in de kerk zing." De zanger met een impo sante stem, een imposant postuur en een ruige baard. Zo zal Demis Roussos in Nederland herinnerd worden. De Griek zong zijn liefdesliedjes bij voorkeur gekleed in een kleurrij ke kaftan en droeg daarbij een enorme ketting van dierlijke tan den. Hij overleed afgelopen week einde op 68-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Athene. Demis Roussos werd in de jaren zestig bekend als zanger van de le gendarische, psychedelische rock band Aphrodite's Child, waarvan ook componist Vangelis (Papatha- nasiou) deel uitmaakte. Begin ja ren zeventig begon hij een solo carrière. Hij verkocht wereld wijd miljoenen platen met popliedjes in het Engels, en soms in het Duits, waar stee vast een zweem Grieks in doorklonk, in klank en sfeer. In Nederland was Roussos in middels een muzikaal reli kwie geworden. In Grieken land bleef hij ongekend popu lair. Hij wordt daar in één adem genoemd met muziekhel den als Nana Mouskouri, Vic ky Leandros, Mikis Theodo- rakis en Georges Moustaki. De Grieken blijven hun mu zikale helden op handen dra gen en eren ze door hun mu ziek ook in het openbaar veel vuldig te draaien. Roussos werd op 15 juni 1946 geboren in Egypte als zoon van Griekse ouders. 'xmtrm wvffii *ro,;hureen (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl 10 dagen Mediterranee Rovinj Istrië 10 dagen Gardameer Verona - Venetië 10/12 dagen Dalmatische kust 12 dagen Rondreis Klassiek Italië 8 dagen Boedapest en omgeving DINSDAG 27 JANUARI 2015 Goodbye, My Love, Good bye Hartford CONNECTICUT lew Haven Verwachte hoeveelheid sneeuw in centimeters NEW YOi PENNSYLVANIA Philadelphia NEW JERSEY ew York ATLANTISCHE OCEAAN DELAWARE infographic JD/DPd I bron Nat. Weather Service Demis Roussos foto Corbis/HH - door Nico de Boer v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdata: 13, 20, 27 april 4 11.18,25 mei1. 8,15,22,29junietc. Reizen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half- pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. 20 april/ n m\ nnn YTv rA Vertrekdata: april/ 4 18 mei 1,15,29 juni /etc. Vertrekdata: 20april/A, 18 mei1,15, 29junietc. Vertrekdata: 13,27 april 11,25 mei 8,22 juni etc. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Li xaist £uirifu.r te 1=133 Vertrekdata: 13,2 7 april 18 mei 15 juni etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5