Smetje op fraaie milieuprestaties Wijkraad Hulst vindt betaald parkeren bij school luxeprobleem maaskant ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl De toename heeft te maken met de ingebruikname van de Ureum 7-fabriek eind 2011. „De ureumop- lossing die met de fabriek gepro duceerd wordt, bleek minder sta biel dan verwacht", verklaart Gijs- brecht Gunter, manager commu nicatie. Eind 2012 bleek dit ten vol le, waarop de provincie direct is gevraagd de milieuvergunning tij delijk aan te passen, voegt mana ger kwaliteit, arbeidsomstandighe den en milieu Laurent Verschue- re toe. Ruim twee jaar later is het bijna zover. De tijdelijke vergunning is in aantocht. Yara Sluiskil heeft daarvoor wel 'een strijd' moeten leveren op nog een ander front. Het Noorse moederbedrijf moest ertoe worden gebracht te investe ren in een tweede granulatiefa- briek, waarin ureumoplossing mi lieuvriendelijker kan worden ver werkt tot kunstmestkorrels. Nu gebeurt dat nog deels in één van de voor Yara beeldbepalende prill torens. Hierbij komt relatief veel ureumstof vrij. De nieuwe fabriek (kosten 170 miljoen euro) moet eind 2017 draaien. Per kilo product is Yara juist scho ner geworden, aldus Gunter, om dat de productie is gestegen. Dat is onder meer het gevolg van een ammoniak-akkoord met de pro vincie, waarin Yara toezegt meer ammoniak in huis te verwerken om het in theorie risicovolle trans port per schip te beperken. John Rekkers, voorzitter van de Yara-klankbordgroep van omwo nenden, is begripvol én kritisch. „Scoren doe je niet met een tijde lijk hogere uitstoot. We houden de vinger aan de pols." „Het probleem op het Princebol- werk is een luxeprobleem", vindt wijkraadvoorzitter Reggie Pica- vet. „Het zou een goed voorbeeld zijn kinderen met de fiets te brengen en te halen. Zo leren ze zelfstandig fietsen en denken de ouders mee met het verkeerspro bleem in de stad." Picavet rea geert daarmee op ouders en leer krachten van de school in de Huls ter binnenstad. Die ageren tegen het nieuwe, wat zij noemen, 'be- taaldparkerenregime' van de ge meente. Sinds 1 januari moet op het Prince- en Solmsbolwerk de portemonnee getrokken worden om de auto neer te zetten. De oudergeleding van de Medezeg genschapsraad ziet graag dat par keren op de beide bolwerken het eerste kwartier gratis wordt. De wijkraad ziet er niets in. „Dit zou de negende vorm van parke ren in Hulst zijn." Volgens de raad gaat het om twintig ouders die hun kinderen met de auto brengen en halen. Bovendien woont, volgens de wijkraad, 85 procent ervan binnen twee kilo meter van de school. Picavet: „Als ouders twee keer per dag naar het Princebolwerk komen, kiezen ze zélf voor het geldende parkeerbe leid. Bijkomend probleem is dat, als het druk is, ouders hun auto in de toegangsweg naar het Prin cebolwerk parkeren. De toegang is dan geblokkeerd, ook als er een ambulance door moet." De school roept ouders op zo min mogelijk met de auto te komen en hun voertuig niet langs de toe gangsweg te parkeren. Stomacontactmiddag bij Het Steunpunt Stichting het Steunpunt houdt morgen een stomacontactmid dag. De middag is bedoeld voor stomadragers en hun fami lie. Zij kunnen met lotgenoten in contact komen of tips uit wisselen. Inschrijven hoeft niet en deelname is gratis. Loca tie is het Rivierenhuis aan de IJsselstraat. Aanvang 13.30 uur. Toonbeeld weer op excursie naar Luik Voor de tweede keer kunnen geïnteresseerden met Toon beeld op excursie naar het sta tion van Luik, op 28 februari. Het gebouw is ontworpen door Santiago Calatrava. De kos ten bedragen 60 euro en in schrijven kan nog tot 12 februa ri. Meer informatie staat op www.terneuzen.nl/toonbeeld Cha-cha-cha tijdens dansmiddag De Halle Cultureel Centrum de Halle in Axel houdt morgen een dans middag. Van 13.45 tot 16.45 uur kan er onder het genot van een drankje gepraat en gedanst worden. De muziek wordt ver zorgd door Leen die onder meer de tango, quickstep, En gelse wals en de cha-cha-cha voorbij laat komen. Entree be draagt 2 euro. Fucky Duckies vieren 22-jarig bestaan Wagenbouwersvereniging De Fucky Duckies uit Vogelwaar de houden zaterdag een 'Fuckie Duckies Rock Party* in café 't Karrewiel. Die staat in het teken van het 22-jarig be staan van de club: in carnavals kringen is dat een jubileum. DJ Beezz staat achter de knoppen. Aanvang is om 21.00 uur. Drie generaties spelen en dansen Organist Bram Beekman geeft zaterdag een concert in het Po dium van Zaamslag aan de Ter- neuzensestraat. De muziek wordt aangevuld met dans van Beekmans dochter Annelies en kleindochter Eline. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te koop aan de deur en kosten 8 euro. Drie excellente scholen in Zeeland Christelijke basisschool De Rank in 's Gravenpolder en openbare basisschool Twee master-Kameleon in Oost-Sou burg en drie afdelingen van het Calvijn College kregen gisteren het predicaat 'excellente school' van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Weten schap (OCW). Zie beoordelin gen op www.excellentescholen.nl Rondreis Turkije Overwinteren in de Algarve Lourdes Klassiek of via Nevers Klassiek Italië, Rome Toscane rzjsr. ^?r.< vkf DINSDAG 27 JANUARI 2015 Prilltorens van Yara - waarvan alleen de gele nog in bedrijf is - gezien vanuit Sluiskil, foto Camile Schelstraete SLUISKIL - Fraaie milieuprestaties heeft Yara Sluiskil de laatste tiental len jaren geboekt. De uitstoot van alle stoffen, zeker die van ammoni ak, is sinds 1980 fors afgenomen. Alleen die van ureumstof is sinds 2012 gestegen. door Bob Maes HULST - Het is geen goed idee ouders het eerste kwartier gratis te laten parkeren op het Princebol- werk als ze hun kroost ophalen van de Sint Willibrordusschool. Dat is de overtuiging van de Wijkraad Hulst Binnenstad. TERNEUZEN TERNEUZEN AXEL VOGELWAARDE ZAAMSLAG TERNEUZEN 15 dagen vanaf 1.099 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Istanbul, Troje, Pergamon, Efeze, Kusadasi. Pamukkale en Bursa! Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 3,31 mei, 6 sept., 4 okt. 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ****aparthotel Alto da Colina in Albufeira. Vertrek: 8 feb., 1,15,29 maart e.a. 7 dagen vanaf 499 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën, Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van volpension. Vertrek: 2,26,30 april, 10,14,24,28 mei e.a. 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Siëna, Florence, Assisi en Rome. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 7x halt-pension. Vertrek: 27 maart, 24 april, 7,21 mei, 4,18junie.a. ANVR {(Sj) Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412 - 48 28 28 VARA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59