Jacht op makers *walgelijk' spandoek 13 SPORT 35 ge week in Brussel niet overtui gen, terwijl Jerome Champagne brede steun lijkt te missen. De Fransman bracht vorige week een bezoek aan de KNVB in de hoop een stem te verwerven. Champagne werkte in het verle den, net als Mayne-Nicholss, al voor de Fifa. De Jordaanse prins Ali bin Al-Hussein stelt zichzelf ook kandidaat om Blatter op te volgen. Oud-voetballer David Gi- nola werd naar voren geduwd door een Iers gokkantoor, terwijl zaakwaarnemer Mino Raiola vori ge week in de Volkskrant ook ver telde dat hij overwoog om Blatter uit te dagen. Kandidaten hebben tot donder dag om zich officieel aan te mel den. Van Praag zal zijn kandidaat stelling morgen tijdens een pers conferentie in het Olympisch Sta dion in Amsterdam verder toelich- ten. De verkiezing van de Fifa vindt op vrijdag 29 mei plaats. Alle 209 voetbalbonden hebben een stem, dus de winnaar moet er minimaal 105 vergaren. Iedere stem weegt even zwaar, of die nu van Bangladesh of Duitsland komt. Het Ministerie van Binnenlandse Zaken kan de betrokken fans een stadionverbod opleggen tot vijf jaar en een boete tot 5000 euro. Een woordvoerder van het Minis terie liet gisteren weten dat alles in het werk zal worden gesteld om de daders te identificeren. Ook de gemeente Luik heeft aan gekondigd processen-verbaal op te stellen. De altijd beladen topper tussen Standard Luik en Anderlecht werd zondag wereldnieuws door een 'tifo' waarop een beul was te zien met in zijn hand het afgehak te hoofd van Anderlecht-midden- velder Defour. Daarnaast stond de tekst: 'red or dead'. Defour maak te tussen 2006 en 2011 deel uit van Standard, waarna hij verhuis de naar FC Porto. Dat Defour vori ge zomer een contract tekende bij aartsrivaal Anderlecht heeft een deel van de Luikse aanhang nog altijd niet verteerd. Met de choquerende actie van af gelopen zondag bracht de suppor- tersgroep die zichzelf'Ultras infer no 96' noemt ook de clubleiding van Standard in diskrediet. Nie mand begreep hoe een spandoek van dergelijke omvang ongezien het stadion kon worden binnenge smokkeld. Voorzitter Roland Duchatelet van Standard nam gisteren openlijk af stand van het spandoek. „We zijn voorgelogen door de supporters. We hebben vooraf een tekening gezien van het spandoek, maar die was helemaal anders", aldus Duchatelet, die spandoeken voortaan wil verbieden in het sta dion van Standard. Daarnaast kon digde de Standard-preses nog een aantal andere maatregelen aan. Zo mogen de Ultras dit seizoen niet meer mee naar uitwedstrijden en zal Standard een excuusbrief schrijven naar Steven Defour. Volgens de betrokken fans is het spandoek verkeerd geïnterpre teerd en werd met de ont hoofding van Defour geenszins ge refereerd aan de terreuracties van Islamitische Staat, maar wel aan een personage uit de horrorfilm 'Friday 13th'. Een verklaring die in België met een korrel zout wordt genomen. „Wansmakelijk. Dit mag nooit meer gebeuren. Dit brengt de volledig Belgische Prof- liga in diskrediet", vertolkte Ludwig Sneyders van de Profliga het algemene gevoel van afschuw over de Standard-tifo. Steven Defour, die zondag zo on der de indruk was van de vijande lijke sfeer dat hij met twee gele kaarten werd uitgesloten, heeft zelf nog niet gereageerd op de het ze. Vader Jacques Defour liet giste ren wel van zich horen. „Ik moest slikken toen ik dat spandoek zag. Dit is ronduit walgelijk. Als ik Ste ven was, zou ik niet gespeeld heb ben, maar mijn zoon zit zo niet in elkaar. Toen ik hem zondagavond sprak, hebben we het er niet eens over gehad. Hij trekt zich er niets van aan." Lentink opgeroepen voor selectie Aruba Doelman Matthew Lentink uit Goes is wederom opge roepen voor het nationale voetbalelftal van zijn geboor teland Aruba. Komend week einde werkt Aruba een vier- landentoernooi af met Bo naire, Curasao en Suriname. De eerste tegenstander is Cu rasao. Lentink, reserve bij zater dag-hoofdklasser Kloetinge, mist hierdoor zaterdag het treffen tussen de Beveland- se club en Smitshoek. ROME Massale steun voor Feyenoord in Rome Feyenoord zal op donderdag 19 februari in Rome door zo'n 4500 supporters wor den gesteund. Voor het uit- duel met AS Roma, in de knock-outfase van de Euro pa League, verkocht de Rot terdamse club al bijna 4300 kaarten. Stadio Olimpico in Rome biedt plaats aan ruim 82.000 bezoekers. De kans bestaat dat Feye noord nog meer dan de in eerste instantie afgesproken 4500 kaarten krijgt. Tunesië en Congo naar kwartfinale De voetbalteams van Tune sië en de Democratische Re publiek Congo hebben de kwartfinale bereikt van het toernooi om de Africa Cup. Hun onderlinge duel eindig de gisteravond in 1-1. Dat was voor beide genoeg om door te gaan doordat Kaap verdië en Zambia niet tot scoren kwamen. Bij Kaapver dië stonden Toni Varela (Ex celsior) en Garry Mendes Ro- drigues (ex-Dordrecht) in de basis. Zuid-Korea naar finale in Azië Cup Zuid-Korea heeft zich giste ren als eerste land geplaatst voor de finale van de Azië Cup. De ploeg was met 2-0 de baas over Irak, waar Om ar Rashid van Alphense Boys in de basis stond. De te genstander van de Zuid-Ko- reaanse voetbalploeg komt uit de wedstrijd tussen gast land Australië en de Verenig de Arabische Emiraten. Zuid-Korea heeft nog doel punt geïncasseerd. Engelaar op tijd fit voor bekerduel Orlando Engelaar kan van avond met FC Twente het duel met AZ in de kwartfina le van de KNVB-beker voet ballen. De middenvelder kreeg is hersteld van een hamstringblessure. Programma. Vandaag: Cam- buur-PEC Zwolle (18.30 uur), FC Twente-AZ (20.45 uur). Morgen: Roda JC-Exce- sior (18.30 uur), FC Gronin- gen-Vitesse (20.45 uur). DINSDAG 27 JANUARI 2015 De relatie van Michael van Praag (links) met Sepp Blatter (rechts) is niet al te best. Aan de vooravond van het WK in dens een Uefa-bijeenkomst op om zich niet herkiesbaar te stellen, foto Maurice van Steen en Shamukov Ruslan/VI Images Brazilië riep Van Praag de Zwitser tij door Patrick Delait LUIK - De Standard Luik-supporters die zondagmiddag tijdens de top per tegen Anderlecht met een le vensgroot spandoek zinspeelden op de onthoofding van Ander- lecht-speler Steven Defour riskeren zware straffen. Volgens betrokken fans is het spandoek een verwijzing naar een per sonage uit de horror film 'Friday 13th'. KLOETINGE EBEBIYIN SYDNEY ENSCHEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56