effeweg.nl Verdachte in zaak-Borst kreeg geen behandeling Sneeuwstorm die afgelopen nacht begon, kan de zwaarste ooit in de stad New York worden. 4 IN HET NIEUWS SNEEUWSTORM B PaltserWoud 5 dagen va.€ 249 Eiland Krk 8 10 dagen va.€ 299 Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Plitvice meren, Opatija, Eilandencruise Rab en Pag Ierland 8/11 dagen va. 479 Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Dublin, Cliffs of Moher, Ring of Kerry, Cork NEW YORK - Het zou de zwaarste sneeuwstorm in de geschiedenis van New York kunnen worden. Aan de noordoostkust van de VS is de afgelopen nacht in enkele uren waarschijnlijk bijna een me ter sneeuw gevallen. De gouver neur van New York, Andrew Cuo mo, heeft gisteren vanaf het mid daguur plaatselijke tijd de nood toestand uitgeroepen. Ook gouver neur Chris Christie van buurstaat New Jersey heeft Amerikanen in het stormgebied gevraagd binnen te blijven. In totaal 56 miljoen Amerikanen is geadviseerd vanaf maandagavond tot woensdagoch tend niet naar buiten te gaan. De storm gaat waarschijnlijk gepaard met windstoten van bijna 90 kilo meter per uur. Gisteravond stopten de New York- se metro's uit voorzorg met rij den. Sommige metrolijnen lopen in New York deels boven de grond. In Boston en New York zijn vandaag de scholen dicht, op luchthavens zijn duizenden vluch ten geannuleerd. Burgemeester Bill de Blasio heeft de inwoners van New York ge vraagd vanaf maandagmiddag bin nen te blijven. „Wees verstandig. Onderschat dit niet. Dit wordt he- VLUCHTEN GESCHRAPT jaar cel, een relatief hoge straf voor wapenbezit. De rechter wilde hem zo lang mogelijk van de straat houden. Waarom hij zijn straf niet helemaal heeft uitgezeten, was gisteren on bekend. Twee weken geleden werd Van U. opgepakt voor de moord op zijn zus, in haar huis in Rotterdam. De vrouw - topambtenaar bij drie Zuid-Hollandse gemeenten - zou haar broer enige tijd onderdak hebben geboden. Op 10 januari werd ze onderaan de trap gevon den, met meerdere messteken om het leven gebracht. Na een DNA-match kwam Van U. ook in beeld als verdachte van de moord op Els Borst. De oud minister werd in februari vorig jaar dood gevonden in de garage bij haar huis in Bilthoven. Tot een week geleden zat het onderzoek naar de moord op Borst muurvast. De politie ver moedde al lange tijd dat de D66-politica slachtoffer was geworden van een psychisch gestoorde man. Zo werd gezocht naar een verwarde man die in de week voor haar dood 's ochtends vroeg bij Borst had aangebeld. Deze man zou naar het adres van oud-premier Wim Kok hebben gevraagd. Het OM kondigde gisteravond een grondig onderzoek aan naar de aanpak van de verdachte Rotterdammer. Zo wil justitie weten hoe het kan dat in 2012 geen DNA van Van U. werd afge nomen. Als dit wel was gebeurd, zou hij mogelijk eerder in beeld zijn gekomen in het onderzoek naar de moord op Borst. De verdachte verzette zich vol gens het OM heftig tegen psychi sche behandeling. Een woordvoer der van het OM laat weten dat het geval Van U. 'niet op zichzelf staat'. Er zouden vaker verdachten een noodzakelijke ggz-behande- ling weten te ontlopen. Nader onderzoek moet aantonen of justitie mogelijk heeft geblun derd. „We willen niets uitpoet sen, maar de vraag opwerpen of we fouten hebben gemaakt", zegt de woordvoerder van het OM. Dat meldde het Openbaar Minis terie (OM) in Rotterdam gister avond. Het OM onderzoekt hoe het heeft kunnen gebeuren dat er geen behandeling werd opgestart, ondanks grote zorgen over de per soon van de verdachte. Zo verklaarde de rechter in 2012 dat Van U. gevaarlijk was voor zichzelf en zijn omgeving. Ook de reclassering vond psychologische begeleiding noodzakelijk. Hij had waandenkbeelden en vreesde voortdurend voor een islamiti sche terreuraanslag. Van U. werd veroordeeld tot drie Bart van U. kwam in beeld als verdachte van de moord op Els Borst na een DNA-match Nader onderzoek moet aan tonen of justitie mogelijk heeft geblunderd bij eerdere aanhoudingen UNIEKE BUSREIZEN! www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Weissenburg, Hauenstein, PaltserWoud, Duitse wijnstraat Andorra en Barcelona 10 dagen va €459 Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Valleientocht, Gerona,Tossa de Mar, Gaudi architectuur Toscane, Pisa, Florence en Elba n dagen va. 539 Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Pisa, Marmergroeven Carrara, Elba, Florence, CinqueTerre Heel New York ligt dagen stil door onze correspondent Maartje van Hoek KLM heeft voor vandaag twee retour vluchten tussen Schiphol en New York geschrapt wegens de zware sneeuw storm die naar verwachting de komen de dagen huishoudt in de Amerikaan se miljoenenstad. Wellicht worden later nog meer vluchten geschrapt. door Peter Winterman UTRECHT - Bart van U., die wordt verdacht van de moord op Els Borst, kreeg na zijn veroordeling voor wapenbezit in 2012 geen psy chologische hulp, terwijl dit moge lijk wel had gemoeten. NU VANAF Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. NU VANAF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4