Krabbendijke is af van remises Josimar Pattinama terug op kop Amerikaans tennis heeft weer toekomst Van Praag kan negende preses van Fifa worden 34 SPORT OPVOLGINGSSTRIJD FIFA Voorzitter KNVB stelt zich kandidaat voor de hoogste post bij wereldvoetbalbond Fifa. Krabbendijke speelde zaterdag een bizarre wedstrijd in de derde klasse B van het zater dagvoetbal. Halver wege het duel met Smerdiek was er nog niet gescoord, maar daarin zou na de pauze danig verande ring komen. In 45 minuten werd maar liefst negen keer gescoord, waarvan acht keer door Krabben dijke (8-1-zege). Daarmee kwam een einde aan een evenwichtige reeks. Sinds 2010 hervatte Krabbendijke de competitie na de winterstop im mers steevast met een gelijkspel. De eerste vier jaren gebeurde dat telkens met een 1-1-gelijkspel, vo rig jaar tegen Halsteren eindigde de winterse herstart met een 3-3-eindstand. Vijf remises op rij, de langste reeks in het Zeeuwse voetbal. Maar zaterdag geraakte Krabben dijke van die gelijke spelen ver lost. Voor het eerst sinds 2009 - toen was het niet meer bestaande Mevo met 1-2 te sterk - kreeg het eerste duel van Krabbendijke na de winterstop een winnaar. De nieuwe langste-reeks-houders zijn Bruse Boys en HVV24. Beide clubs startten de afgelopen drie ja- ren met een gelijkspel na het win- terreces. Hun eerste duel werd dit weekeinde afgelast. Ook WHS en Serooskerke hadden de afgelopen jaren een serietje van drie opge bouwd, maar zij braken die afgelo pen zaterdag af met respectieve lijk een nederlaag (tegen Terneu- zense Boys) en een zege (op We- meldinge). NYON - Op de dag dat Sepp Blatter de Europese voetbalbond in een interview met CNN laf noemde, kwam er een verrassende reactie uit Nyon. Na de vergadering van het uitvoerend comité van de Ue- fa maakte Michael van Praag be kend dat hij zich kandidaat stelt om de Zwitser op te volgen als voorzitter van wereldvoetbalbond Fifa. Van Praag, voorzitter van de KNVB, wil de rivaal van Blatter worden en hem op 29 mei van zijn voetbaltroon stoten. De 67-jarige Van Praag stuurt van daag zijn officiële kandidaatstel ling naar het hoofdkantoor van de Fifa in Zürich. De vijf benodigde brieven van bonden die zijn kan- ZÜRICH - Michael van Praag doet op 29 mei mee aan de verkiezin gen voor het voorzitterschap van de Fifa. De 67-jarige Amsterdam mer wordt mogelijk de negende preses in de geschiedenis van de wereldvoetbalbond. De Fransman Robert Guérin (1904-1906), Brit Daniel Burley Woolfall (1906-1918), Fransman Jules Rimet (1921-1954), Belg Ro- dolphe William Seeldrayers (1954-1955), Brit Arthur Drewry (1955-1961), Brit Sir Stanley Rous (1961-1974), Brazilaan Joao Have- didatuur ondersteunen stuurt hij dan ook mee. „Ik heb lang ge hoopt dat er een geloofwaardige kandidaat zou opstaan, maar dat gebeurde niet", lichtte Van Praag zijn besluit toe. „Dan moet je het niet alleen bij woorden laten, maar ook daadkracht tonen en verantwoordelijkheid nemen. Daarom stel ik me nu kandidaat." De Amsterdammer weet dat de voetbalwereld verdeeld is, maar hoopt dat de reacties die hij ont vangt vooral ondersteunend zijn. Zeker vanuit Nederland. Bij de KNVB zijn ze het er wel over eens dat de 78-jarige Blatter plaats moet maken. „Het is duidelijk dat er wat moet veranderen bij de Fi fa om de geloofwaardigheid te herstellen", zei directeur betaald lange (1974-1998) en Zwitser Sepp Blatter (1998-heden) gingen hem voor. Van Praag neemt het niet alleen op tegen Blatter. De Fransen Jéröme Champagne en David Gi- nola en Ali bin Al-Hussein uit Jor danië hebben hun kandidatuur ook aangekondigd. Het is nog even afwachten of zij erin slagen komende donderdag de steun van minimaal vijf natio nale bonden te verkrijgen. Mogelijk volgen er nog meer per sonen. voetbal Bert van Oostveen. „Mi chael is daarvoor de juiste man. De KNVB zal hem in zijn campag ne volledig steunen." Van Praag was eerder al ruim veer tien jaar voorzitter van Ajax en werd in 2009 gekozen in het uit voerend comité van de Europese voetbalbond. Zijn relatie met Blat ter was niet al te best. Aan de vooravond van het WK in Brazi lië riep hij de Zwitser tijdens een Uefa-bijeenkomst op om zich niet herkiesbaar te stellen. „Dit kan echt niet meer", zei Van Praag in Sao Paulo, in het bijzijn van Blatter. „Als je ergens zestien jaar zit, moet je je afvragen of je nog iets toevoegt." De Zwitser is sinds 1998 voorzit ter van de Fifa en heeft vooral de laatste jaren ladingen kritiek over zich heen gehad. De wereldvoet balbond wordt geregeld in ver band gebracht met corruptie en manipulatie. Het is nu de vraag of Blatter straks nog steeds onaan tastbaar is. De actiegroep New Fi fa Now organiseerde vorige week al een eerste bijeenkomst in Brus sel, het overduidelijke signaal van Van Praag komt daar overheen. Of hij voldoende stemmen kan verza melen om Blatter te verdrijven zal de komende tijd duidelijk moeten worden. „Het is algemeen bekend dat ik me zorgen maak om het imago van de Fifa en over de manier waarop die bond vandaag de dag georganiseerd is en gerund wordt", legde Van Praag voor de camera van de KNVB uit. „Het is hoog tijd dat de organisatie wordt genormaliseerd en weer in het te ken komt te staan van voetbal." Van Praag is ervan overtuigd dat andere tegenkandidaten van Blat ter dat niet voor elkaar kunnen krijgen. De Chileen Harold Mayne-Ni- chollss kon zijn toehoorders vori- EERSTE DUEL KRABBENDIJKE NA DE WINTERSTOP Hij redde kort voor de tijd de eer voor Vlissingen tegen Magreb'90 bij een 3-0-achterstand. Dat was voldoende om Arjen de Koeijer, koploper in de winterstop, te pas seren. Deze aanvaller van Yerseke kwam dit weekeinde nog niet in actie. Hoewel niet helemaal fit pakte Bart Deprez de draad ook meteen weer op. Hij zette eersteklasser Goes met twee doelpunten op het juiste spoor bij XerxesDZB (4-0-zege). Deprez klom daardoor naar de derde plaats in het klasse ment. Elco Jansen (Krabbendijke) maakte een sprong in de top tien binnen door zijn vier doelpunten tegen Smerdiek. De zussen Williams fungeren nog steeds als uithangbord van het Amerikaanse vrouwentennis. Serena (33), die het enkelspel bij de Australian Open al vijf keer won, leek gisteren tegen Garbine Muguruza bijna te struikelen, maar herstelde zich op tijd. Een paar uur later zag ze vanaf de tri bune hoe haar één jaar oudere zus Venus zich ook bij de laatste acht voegde. Venus Williams be reikte zo voor het eerst sinds 2010 weer eens de kwartfinale op een Grand Slam. Een nieuwe 'Sister Act' lonkt, maar dan moeten bei de zussen wel eerst hun kwartfi nale winnen. Serena treft de Slowaakse Domini- ka Cibulkova (als elfde geplaatst), terwijl Venus het moet opnemen tegen Madison Keys, één van de leden van de nieuwe Amerikaan se lichting. Ook speelsters als Slo- ane Stephens en Coco Vandeweg- he horen daarbij. De pas negen tienjarige Madison Keys was in de vierde ronde veel te sterk voor landgenote Madison Brengle (6-4 6-2), in het duel dat werd be schouwd als 'The Name Game'. De jongste Madison sloeg liefst 38 winners, waar Brengle (24) niet verder kwam dan drie. Van Praag opent aanval op Blatter CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Mail reacties en tips naar Rudy Boogert via R.Boogert@pzc.nl. door Barry van der Hooft Seizoen Wedstrijd Score 14/15 Krabbendijke-Smerdiek 8-1 13/14 Halsteren-Krabbendijke 3-3 12/13 Krabbendijke-Beek Vooruit 1-1 11/12 Krabbendijke-Seolto 1-1 10/11 Smerdiek-Krabbendijke 1-1 09/10 Noad'67-Krabbendijke 1-1 08/09 Krabbendijke-Mevo 1-2 Infographic Sjoera van der Horst I Bron Rudy Boogert VLISSINGEN - Terwijl Vlissingen de koppositie verspeelde in de hoofd klasse van het zondagvoetbal, pak te zijn spits Josimar Pattinama de leiding weer terug in het PZC-tops- corersklassement. klasse 1 Josimar Pattinama Vlissingen 2 Arjen de Koeijer Yerseke 3 Bart Deprez Goes 4 Steve Schalkwijk Walcheren 5 Chiel Maranus Domburg Elco Jansen Krabbendijke 7 Ramon Janson MZC'11 8 Urmeion Martis FC Axel 9 Masoud Osmanie Duiveland Robin Provoost ZSC'62 11 Marlo Janisse Patrijzen Kenneth Triest Steen 13 Robin de Pagter GPC Vlissingen Ivo Verstraeten FC Axel Lorenzo de Groot Veere HA 3A 1B 3A 3A 3B 2E 3A 38 3B 4A 4A 2E 3A 3A zon zat zon zat zat zat zat zat zat zat zon zon zat zat zat goals factor totaal 17 2 34 22 1.5 33 16 2 32 20 1.5 30 18 1.5 27 18 1.5 27 15 1.5 22,5 14 1.5 21 13 1.5 19,5 13 1.5 19,5 17 1 17 17 1 17 11 1,5 16,5 11 1.5 16,5 11 1,5 16,5 infographic WA door Barry van der Hooft MELBOURNE - Sinds hardhitter An dy Roddick in 2012 een punt ach ter zijn carrière zette, wachten de Amerikanen op nieuwe sterren in het mannentennis. Bij de vrouwen ziet het er heel wat florissanter uit. Verschillende talenten kloppen aan de deur en Team USA heeft drie speelsters bij de laatste acht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45