Het wordt schipperen voor Tsipras Fietsreizen 44 Dat het gevolgen kan hebben voor huwelijk of relatie, daar zit ik niet mee IN HET NIEUWS 3 499 569 699 799 als getuige inzetten tegen Armin A. (21). Die man wordt ervan ver dacht een 16-jarige te hebben aan geboden als prostituee. Dat ge beurde eind september, begin ok tober in een huurappartement van een Valkenburgs hotel. Vol gens de raadsman van de hotelei genaar hadden zijn medewerkers niets gemerkt doordat het apparte ment een eigen ingang heeft. De arrestaties zullen plaatsvinden zonder aanzien des persoons, des noods in het bijzijn van vrouw en kinderen. „Dat het gevolgen kan hebben voor huwelijk of relatie, daar zit ik niet mee. Deze man nen hadden tegen betaling seks met een minderjarige. Het is straf baar en ik ga ze niet helpen dat ge heim te houden", spreekt Van Kuppeveld. Over het bewijs tegen de mannen is hij kort. „Sperma liegt niet." Daarmee doelt hij op de condooms die bij de inval in Valkenburg zijn gevonden. De justitiële actie wordt op socia le media bejubeld. De spierballen- taal van Van Kuppeveld lijkt aan te slaan. Toch wordt het instru ment van de schandpaal - want daar hebben we het hier over - zelden ter hand genomen door openbare aanklagers. Officier van justitie Van Kuppe veld heeft gegronde redenen om het nu wel te doen. Het Openbaar Ministerie werkt via vier sporen aan de aanpak van loverboys. Het eerste doel is de loverboy (bena ming voor een pooier die meisjes verleidt om hen vervolgens in de prostitutie te gebruiken) zelf uit te schakelen. Dat sorteert echter niet voldoende effect, verklaarde Van Kuppeveld onlangs voor de rechtbank. Het tweede spoor is met voorlich ting en preventie proberen kwets bare meisjes uit handen van lover boys te houden. Ook dat heeft tot dusverre niet de gewenste uitwer king. De derde optie is degene aanpakken die de misbruik facili- teert.Dat blijkt voor onderzoekers in de praktijk zeer moeilijk. Dus blijft over: het uitschakelen van de vraag. Volgens persrechter Mare Bax is er geen sprake van dat het OM uit is op het beschadigen van verdach ten. „Absoluut niet. Het OM wil wél een einde maken aan dit soort gruwelijke praktijken. De verdachten hebben nu kans zich vrijwillig bij de politie te melden. Binnenkort wordt begonnen met de arrestaties. Dat neemt enige tijd in beslag, het gaat om een gro te groep mensen. Wie zich meldt, heeft daar voordeel bij. Je wordt nog steeds gearresteerd, maar het staat je een stuk beter." Na het tellen van alle stemmen blijkt dat zijn partij Syriza 149 ze tels in het Griekse parlement krijgt; 2 te weinig voor een absolu te meerderheid. Tsipras' partij vormt nu een coalitie met een van de kleinere (13 zetels) par tijen, het rechtse Onafhankelijke Grieken. Partijleider Panos Kam- menos meldde gisteren dat hij al een akkoord heeft met Tsipras. Syriza wil nog meer partijen vin den die de coalitie het vertrou wen willen geven. Als de regering over enkele dagen beëdigd is, wacht de kersverse pre mier een loodzware taak. Zijn kie zers zullen verwachten dat hij di rect gaat waarmaken wat hij in de campagne heeft beloofd: verho ging van minimumloon, afschaf fen van enkele gehate belastingen en herinvoering van een 13e maand voor gepensioneerden. Als Tsipras deze programmapunten nu uitvoert, krijgt hij het direct aan de stok met EU en IMF, waar van Griekenland nog financieel af hankelijk is. De geldschieters zullen Tsipras wel tegemoet komen, maar benadrukten gisteren dat zijn speelruim te minimaal is. Houdt Tsipras voet bij stuk, dan trekken de geldschieters zich mogelijk terug, met een nieuwe financiële crisis als ge volg. Doet hij te veel water bij de wijn, dan riskeert hij een opstand onder zijn kiezers, en misschien nog wel belangrijker, het uiterst linkse deel van zijn partij. De wereld is Kras Bezoek ons op de Fiets- en Wandelbeurs DINSDAG 27 JANUARI 2015 illustratie Geertje Grom middel tegen pooiers David van Kuppeveld, officier van justitie door onze correspondent Thijs Kettenis ATHENE - Alexis Tsipras kan niet worden beschuldigd van gebrek aan daadkracht. Na zijn verkiezings winst zondag werd hij gisteren al beëdigd als de nieuwe premier van Griekenland. pagina 10: Afrekening met Noorden r Alexis Tsipras/ foto HH Inclusief Comfort Class busreis, verblijf in goede hotels, ontbijt, diner, fietsroutes en Nederlandse reisleiding. Berlijn omgeving Heerlijke mix van stad en natuur. Op de fiets naar o.a. Berlijn, Potsdam en het Spreewald. Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/46027 Rondje om de Bodensee Populaire fietsbestemming dankzij het fijne klimaat, de bloemenpracht en havenstadjes. Klantbeoordeling 7,6 Zie: Kras.nl/46010 Denemarken Prachtige, nieuwe reis in het teken van het tuineiland Funen, kastelen en Vikingstadjes. 1/ Verblijf in modern 4-sterren hotel Zie: Kras.nl/46222 Cöte d'Azur Beleef Zuid-Frankrijk met lavendelvelden, een mooie kustlijn en chique badplaatsen. Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/46199 en Kras.nl/46200 7 dagen v.a. 7 dagen v.a. 7 dagen v.a. 10 dagen 31/1 en 1/2 in de Rai Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3