f Scholen krijgen predicaat excellent Na veertig jaar komt er een einde aan Mosselfeesten in Philippine RES7i-R7E~ 3-DAAGSE Zeehond is band kwijt 30 WALCHEREN Middelburger Erik Jan Koedijk zag het spaargeld van zijn tweeling bij de bank verdampen in de geldstortautomaat. MIDDELBURG - Waar zijn de ge spaarde euro's van de Middelburg se tweeling Mijntje en Thijs (9 jaar) gebleven? Met die vraag wor stelt vader Erik Jan Koedijk sinds hij op 9 januari de inhoud van hun spaarvarkens in de geldstort automaat van de ING in Middel burg had gekieperd. „We hadden het geld, munten en papiergeld, van tevoren geteld. Het was zo'n 520 euro. Op het laat ste moment wilde Thijs ook nog een spaarpot omkeren. Dat waren zeer veel munten van 2 cent, ik schat meer dan honderd, en mun ten van 2 euro. Dit geld heb ik niet exact geteld, maar ik schat dat er nog eens 50 euro bijkwam. Ik ging naar de bank met een tot de rand met munten gevuld plas tic bakje." Toen hij aan de beurt was sprong het apparaat op storing. Na twin tig minuten wachten kon Koedijk eindelijk aan de slag. Eerst de bil jetten. Dat ging goed. Maar toen hij het muntgeld - 'zeker acht ki lo' - had gestort en vervolgens op het stortingsbewijs keek, zag hij dat er iets niet klopte. „Mijn oog viel meteen op de aantallen van 2 euro- en de 2 centmunten. Er stond op de bon 8 stuks van 2 cent en 50 van 2 euro. Daar klopte dus niets van." Het bedrag op de bon was zo'n 310 euro minder dan het bedrag dat ze thuis hadden geteld. Geld dat de tweeling in twee jaar bij el kaar had gespaard. Koedijk ging naar de balie. Het geld werd uit de automaat verwij derd en in een verzegelde zak ge- daan. „Ze konden het niet meteen tellen. Ik heb wel een afschrift van de sealbag gekregen." Aan het einde van de dag kreeg Koedijk van de ING te horen dat bankme dewerkers het geld hadden geteld en dat het klopte met wat er op de bon stond. „Er klopt gewoon niets van. Ik heb de centjes van mijn kinderen zelf geteld. Zó weet ik zeker dat het stortingsapparaat een fout heeft gemaakt." Vier dagen later vroeg zijn contactpersoon bij de bank nog even geduld te hebben. „Ze legde mij iets uit: de banken zijn niet de eigenaar van deze stor tingsautomaten. Dat zijn de geld transporteurs. Toen ik vroeg hoe Er stond op de bon 8 stuks van 2 cent en 50 van 2 euro. Daar klopte niets van het dan kon dat hun eigen mede werker het geld eruit had gehaald, kreeg ik als antwoord dat ze dat helemaal niet had mogen doen." Afgelopen vrijdag kreeg Koedijk bericht van de ING: het geld was niet gevonden en de bank zou ver der niets vergoeden. De kinderen kregen nog wel ieder een waarde bon van tien euro van ING, overi gens zonder begeleidend schrij ven. Koedijk zit ondertussen met een hoop vragen. Waar is het geld ge bleven, waarom mochten hij en zijn kinderen er niet bij zijn toen het geld werd geteld, hoe zit juri disch? „Waarom moet ik aanto nen dat ik er meer geld in heb ge- Wij zijn tot de conclusie gekomen dat het apparaat geen fout heeft gemaakt stopt en niet zij dat er niet meer in zat?" Woordvoerster Inge Wit teman zegt dat ING deze lastige si tuatie heel vervelend vindt voor de klant en de bank. „We hebben zorgvuldig onderzoek gedaan en wij zijn tot de conclusie gekomen dat het apparaat geen fout heeft gemaakt. Er was geen kasover- schot." Volgens Witteman krijgt de bank 'zeer weinig' klachten over de geldstortautomaten. Mijntje en Thijs zijn inmiddels schadeloos gesteld door hun ei gen vader. „Ik ben blij dat we de mogelijkheid hebben hen zelf het geld te geven. Ik kan me voorstel len dat veel mensen niet zomaar 310 euro hebben liggen." Koedijk zou nog een formele klachtenprocedure kunnen begin nen. Inmiddels heeft ING, vol gens Koedijk, gisteren aan het ein de van de middag laten weten dat de bank op eigen initiatief nog eens de hele gang van zaken zal onderzoeken. Het gaat om Christelijke basis school De Rank in 's Gravenpol der en openbare basisschool Twee master-Kameleon in Oost-Sou burg. De Rank krijgt een pluim voor de plusklas, waarin begaafde kinderen onder meer via Skype sa menwerken met kinderen van an dere scholen. Tweemaster-Kame leon scoort met het hoogbegaaf- denonderwijs, maar ook met de aanpak van dyslexie en motori sche ontwikkeling van kinderen. Het Calvijn College krijgt de on derscheiding voor de praktijk school in Krabbendijke, de afde ling vmbo gemengd theoretisch in Tholen en de havo-afdeling in Goes. Deze afdelingen werden in vorige jaren ook al als excellent be stempeld. De kwaliteit van het on derwijs is nog steeds hoog, con cludeert het ministerie. In totaal ontvingen 106 scholen in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag het predicaat. Scholen moeten zichzelf aanmelden om het predicaat te krijgen. Ze wor den vervolgens beoordeeld door een jury. 187 scholen hadden zich aangemeld. Vorig jaar ontvingen landelijk 76 scholen het predicaat. Het ministerie wil scholen die uit blinken erkenning en waardering geven met het predicaat. Ze zijn een voorbeeld voor andere scho len. De excellente scholen krijgen geen extra geld, maar wel een zo geheten 'inspiratievoucher' die in gewisseld kan worden voor een ac tiviteit. Penningmeester Koos Wisse, die met secretaris Albert van Leeu wen het dagelijks bestuur vorm de, meldt dat het 'over en uit' is. Tot nu toe hoefde de stichting geen rode cijfers te schrijven, maar de kosten van een 'represen tatief programma' stijgen, terwijl de vooruitzichten op meer midde len er niet zijn. Wisse vindt het wel 'spijtig' dat de Mosselfeesten tot het verleden behoren. „Sinds we met de Mosselfeesten begon nen, hebben we maar één keer een jaar overgeslagen: na de vie ring van het 475-jarig bestaan van Philippine. Na 38 keer hadden er natuurlijk nog minstens twee edi ties bij moeten komen." Frank Wiskerke van Hotel Au Port, die 25 jaar voorzitter van de Stichting Mosselfeesten was, en Ferry Celis van In den Vlaem- schen Pot vinden het 'jammer' dat de stichting wordt opgeheven. Wiskerke durft nog niet te voor spellen of de acht restauranthou ders in het dorp een poging wa gen om de feesten in één of ande re vorm te laten voortbestaan. Wisse zou het toejuichen dat res tauranthouders activiteiten onder nemen om Philippine haar zelfbe noemde status als Mosseldorp nummer één te laten behouden. Maar na het opstappen van Wis kerke heeft geen enkele andere restaurateur zitting in het bestuur van de stichting genomen. Eerder overleg gaf het bestuur ook niet het vertrouwen dat de feesten op langere tijd levensvatbaar zouden zijn, laat Wisse blijken. 29, 30 EN 31 JANUARI BROUWERSDAM - De zeehond die enkele dagen met een band rond de nek in het Grevelingen zwom, is bevrijd van de band. Het dier is door A Seal gevangen op de Brou- wersdam. Daar lag de zeehond gis terochtend. Het dier is naar de op vang gebracht en daar is de rubbe ren band losgesneden. De verwon dingen van het dier vallen mee; het is een diepe schaafwond, vita le delen zijn niet geraakt. Tweeling ziet munten verdwij nen in automaat door Theo Ciele Mijntje en Thijs Koedijk, foto Ruben Oreel Vader Erik Jan Koedijk Inge Witteman, INC door Cornelleke Blok VLISSINGEN - Twee Zeeuwse basis scholen en drie afdelingen van het Calvijn College ontvingen maandag middag het predicaat 'excellente school' van het ministerie van On derwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW). www.excellentescholen.nl Basisscholen De Rank in 's-Gravenpolder en Twee master-Kameleon in Oost-Souburg zijn excellent door René Hoonhorst PHILIPPINE - Voor het eerst in bijna vier decennia viert Philippine het laatste weekeind van augustus geen Mosselfeesten. De Stichting Mosselfeesten Philippine heft zich zelf op, omdat zich geen vers (be- stuurs)bloed aandient en de finan ciële risico's te groot worden. 31 JANUARI TOLVRIJE DAG WESTERSCHELDETUNNEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30