1 College-antwoorden laten veel vragen Panta Rhei onbehandeld Baggeren in de Binnenhaven maaskant 66 Wij hebben als Mini Mundi geen zak geld om flink tekeer te gaan op het Molenwater 28 WALCHEREN STADSPARK MOLENWATER Maakt er meer vakantie van. Herinrichting Molenwaterpark door Middelburgers zelf voedt wens voor terugkeer Miniatuur Walcheren. KRAAN s Sëv, Iéi Rondreis Turkije Overwinteren in de Algarve Lourdes Klassiek of via Nevers Klassiek Italië, Rome Toscane maaskantreizen.nl info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 MIDDELBURG - Miniatuur Walche ren terug naar het Molenwater in Middelburg? Als Middelburgers binnenkort zelf een nieuw plan mogen maken voor het stadspark, zien sommigen - geleid door heimwee - hun kans schoon. Maar zij gaan er niet over; Arno de Ruijter wel. En de directeur van Mini Mundi, het attractiepark op ZEP waarvan de Walcherse mi niaturen deel uitmaken, zet de deur op een kier. „Ik snap de Mid delburgers en als ondernemer schiet je vooraf niks af. We zoe ken niet actief naar een terugkeer, maar het is bespreekbaar. Ik sluit niks uit. De binnenstad zou er ook beter van kunnen worden." Miniatuur Walcheren vertrok van het Molenwaterpark om plaats te maken voor een nieuwe schouw burg. Omdat dat nieuwe theater er niet komt, is de weg vrij voor een terugkeer van de miniaturen. Verhuizing is niet moeilijk en dus niet duur. „We moeten ze nu ook demonteren om ze schoon te ma ken. Oppakken en vervoeren valt dus wel mee. En het inrichten van een nieuw attractiepark is ook de kans om een nieuwe route te maken en bezienswaardighe den te vervangen." Maar, waarschuwt De Ruijter, Mi ni Mundi heeft flink geïnvesteerd en gaat dat ook doen. „Wij heb ben dus geen zak geld om flink te keer te gaan op het Molenwater. De aanschaf van grond is het be langrijkste." Overigens krijgen in woners wel de kans het stadspark opnieuw in te richten, de grond blijft eigendom van de gemeente. De Ruijter wijst er ook op dat Mi niatuur Walcheren nu een inte- graal onderdeel is van Mini Mun di. „Het voordeel is dat we drie be levingen bij elkaar hebben: minia turen, een binnenspeeltuin voor slecht weer en attracties buiten. Als we naar het Molenwater zou den gaan, is er alleen ruimte voor de miniaturen. Maar dan heb ik ook een gat op Mini Mundi. Daar moet dan iets voor terugkomen." Mini Mundi werd vorig jaar door Paul Hermsen overgenomen van Zeeland Attracties en heeft een goed jaar achter de rug. Volgens De Ruyter zijn mede door de lage re toegangsprijzen 26 procent meer betalende bezoekers geteld. In totaal kwamen meer dan 20.000 mensen naar het park. „Wij zijn eigenlijk best tevreden en verwachten dat 2015 nog beter gaat worden. ZEP is goed bereik baar en het parkeren is gratis. An derzijds: het is niet zo dat we heel blij zijn met ZEP. We hebben er geen voordeel van, ook geen na deel. Eigenlijk maakt de locatie niet uit. Wij kunnen onze eigen broek ophouden. Hier, of ergens anders. Ik heb alleen niet de illu sie dat de Middelburgers ineens tien keer per jaar komen als we te rugkeren naar het Molenwater." MINIATUUR WALCHEREN Dat blijkt uit antwoorden op vra gen van PO V-raadslid Pim Kraan. Kraan wilde inzage in het volledi ge dossier rond de ruzie tussen Buys en de gemeente over onbe taalde huur voor de toren van de strandpost, die bij het paviljoen gebouwd is. Kraan wil weten wel ke rol de opeenvolgende colleges spelen in het geschil en welke rol ambtenaren hadden. De vorige portefeuillehouder Jacques Suur- mond heeft de overdrachtsporte feuille rond de nieuwbouw van post en paviljoen aan de Nolledijk verzorgd, meldt het college. Óf daaruit ook bleek dat er grote fi nanciële losse einden zaten aan de overeenkomst met Buijs, vertel len de college-antwoorden niet. Het gebouw van de strandpost achter het paviljoen, bij de par keerplaats, is eigendom van de ge meente. De uitkijktoren voor de strandwachten is in 2012 door Buijs betaald, volgens hem omdat de kosten (4,5 ton in plaats van 2,7) onverwacht veel hoger uitvie len dan de gemeente kon betalen. Voor de toren is nooit huur afge sproken of geld gereserveerd bij de gemeente, aangezien die de to ren van meet af aan wilde kopen. Vlissingen heeft afgelopen zomer wel een huuraanbod gedaan voor twee jaar, maar dat stond in een brief die door vakanties en misver standen pas lang na de zomer bij Buijs aankwam. Toen had hij zijn ongenoegen al in de PZC geuit. Hoeveel geld dit de gemeente gaat kosten, meldt het college niet. Kraan kreeg daar wel vertrou welijk inzage in. MIDDELBURG - Rijkswaterstaat is gisteren begonnen met de sanering van de Binnenhaven bij de Zeeuwse Bibiliotheek in Middelburg. Dat gebeurt met een kleine kraan. Die is gisteren door een grotere kraan op het ponton geplaatst. De kleine kraan is nodig omdat in de haven veel metalen objecten liggen, zo als winkelwagentjes. Als het baggeren daar over twee weken klaar is, wordt de kleine kraan weer van het ponton gehaald. Ook dan zal de straat aan de ach terzijde van de Stationsstraat tijdelijk zijn afgesloten. Kijk voor meer informa tie op www.rijkswaterstaat.nl/kanaaldoorwalcheren. foto Ruben Oreel anvr Q&d yA 15 dagen vanaf 1.099 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Istanbul, Troje, Pergamon, Efeze, Kusadasi, Pamukkale en Bursa! Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 3,31 mei, 6 sept., 4 okt. 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ****aparthotel Alto da Colina in Albufeira. Vertrek: 8 feb., 1,15,29 maart e.a. 1 dagen vanaf 499 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën, Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van volpension. Vertrek: 2,26,30 april, 10,14,24,28 mei e.a. 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Siëna, Florence, Assisi en Rome. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 7x half-pension. Vertrek: 27 maart, 24 april, 7,21 mei, 4,18 juni e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, exoursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. 'Miniatuur terug op Molenwater? Ik sluit niks uit' door Maurits Sep Arno de Ruijter, directeur Miniatuur Walcheren is in 1954 ge opend door koningin Juliana als een tijdelijke attractie voor drie maanden. Door de grote belang stelling werd de tentoonstelling een jaar verlengd, en daarna voor onbepaalde tijd. In 2009 verhuisde het attractie park van het Molenwater naar het ZEP aan de rand van Middelburg. Na de uitbreiding met andere at tracties ging het park daar verder als Mini Mundi. Eigenaar is de Middelburgse onder nemer Paul Hermsen, die ook het Nationaal Voetbalmuseum in Roosendaal bezit. Dat zat voor heen ook op ZEP. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen en horecaexploitant Jan-Wil lem Buijs van strandpaviljoen Panta Rhei onderhandelen over de huur van de grond, die Buijs moet beta len, en de koop van de toren door de gemeente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28