Tandartsje Boeken altijd bereikbaar Knokke heeft beste stranden almanak 'thuis'aalT r intensief Sa kinderen Videoclip als eerbetoon 27 ZEEUWS-VLAANDEREN DINSDAG 27 januari 2015 25 Stichting Mosselfeesten Philippine heft zichzelf op. Financieel rondbreien van het programma kostte steeds meer moeite. PHILIPPINE - Voor het eerst in bijna vier decennia viert Philippine het laatste weekeind van augustus geen Mosselfeesten. De Stichting Mosselfeesten Philippine heft zichzelf op, omdat zich geen vers (bestuurs)bloed aandient en de fi nanciële risico's te groot worden. Penningmeester Koos Wisse, die met secretaris Albert van Leeu wen het dagelijks bestuur vorm de, meldt dat het 'over en uit' is. Tot nu toe hoefde de stichting geen rode cijfers te schrijven, maar de kosten van een 'represen tatief programma' stijgen, terwijl de vooruitzichten op meer midde len er niet zijn. Wisse, die ruim dertig jaar in het stichtingsbe stuur zat, vindt het wel 'spijtig' dat de Mosselfeesten tot het verle den behoren. „Sinds we met de Mosselfeesten begonnen, hebben we maar één keer een jaar overge slagen: na de viering van het 475-jarig bestaan van Philippine. Na 38 keer hadden er natuurlijk nog minstens twee edities bij moeten komen." Veel mosselrestaurants in Philippi ne zijn maandag gesloten of de ei genaren vertoeven elders. Frank Wiskerke van Hotel Au Port, die 25 jaar voorzitter van de Stichting Mosselfeesten was, en Ferry Celis van In den Vlaemschen Pot vin den het 'jammer' dat de stichting wordt opgeheven. Wiskerke durft nog niet te voorspellen of de acht (mossel)restauranthouders in het dorp een poging wagen om de Mosselfeesten in één of andere vorm te laten voortbestaan. „Enke le restauranthouders houden de ze weken vakantie. Ik verwacht dat we pas na carnaval weer bij eenkomen." Celis wacht die verga dering af, maar hij kan zich niet voorstellen dat er niets voor de Mosselfeesten terugkomt. Scheidend penningmeester Wis se zou het toejuichen dat restau ranthouders activiteiten onderne men om Philippine haar zelfbe noemde status als Mosseldorp nummer één te laten behouden. Maar na het opstappen van Wis kerke heeft geen enkele andere restaurateur zitting in het bestuur van de Stichting Mosselfeesten ge nomen. Eerder overleg gaf het stichtingsbestuur ook niet het ver trouwen dat de feesten op langere tijd levensvatbaar zouden zijn, laat Wisse blijken. Met het verdwijnen van de Mos selfeesten komt er ook een eind aan de wijnproeverij, die in het verleden beroemdheden als doel man Jean Marie Pfaff en wielerhel- den als Jan Jansen, Gerrie Knete- mann en Cees Priem naar Philip pine bracht. Wisse: „De wijnproe verij was een onderdeel van de Mosselfeesten, die door ons werd ook georganiseerd. Dus ook aan die traditie komt een eind." KNOKKE - Knokke-Heist is op nieuw uitgeroepen tot de beste strandbestemming in België. Dat blijkt uit cijfers van vakantiewaar- deringssite Zoover. De kwaliteit van de in totaal tien kilometer lange stranden van de grensgemeente krijgt gemiddeld een 9,2. Bezoekers die gebruik maakten van een hotel waarderen hun onderkomen met een gemid deld cijfer van 8,4. Na Knokke-Heist staat De Pan nen op de tweede plaats. De stran den van Bredene eindigen als der de. Haar vierde verjaardag viert ze pas over een paar weken, maar toch weet Nora al pijnlijk vaak de vinger op de zere plek te leggen. Met name als het gaat om mondhygiëne, blijkt ze tamelijk kristisch te zijn. Haar ouders, niet bepaald de trouwste tandartsklanten, worden dan ook re gelmatig ongevraagd geconsulteerd op een gebitscontrole. 'Jouw mond ruikt naar poep', stelde ze onlangs vast bij haar vader, toen ze 's och tends vroeg nog even tussen haar ouders in bed was gekropen. Een paar dagen later was haar moeder het slachtoffer. Na een paar secon den in haar mond te hebben ge tuurd sprak ze plechtig: 'Dat ziet er niet goed uit. Jij hebt cariës.' Vrienden van Terneuzenaar Gideon Verhelst hebben een rap en videoclip gemaakt als eerbetoon aan hun in november doodgeschoten kameraad. Mosselfeesten Philippine Geen door René Hoonhorst BRESKENS - De nieuwe bibliotheek in Breskens is sinds gisteren in gebruik. De lolly's en chocolaatjes stonden om 12.00 uur klaar om de eerste bezoekers te verwelkomen in het nieuwe multifunctionele centrum aan Ghistelkerke 1 b. Naast de bemande openingstijden op dinsdag en don derdag van 15 tot 17 uur, is de bieb nu de hele week on bemand open vanaf 12 uur en in het weekend vanaf 8 uur. Teamleider Marijke Henzen (vooraan) liet zien hoe mensen zelf hun boeken kunnen afstempelen en de deur kunnen openen met hun biebpas. „Wij hebben de langste openingstijden van alle bibliotheken in Nederland", zei di recteur Rudi Crombeen trots, foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25