7°A bellers opgelet! Het regent boetes! Rondreizen India Nepal Navigatie Protest bij film Michiel de Ruyter Griekenland Profwielrenner Minnaard kent verbeterpunten 36 DNA-match brengt Bart van U. uit Rotterdam in verband met moord op oud-minister. 10 en 11 DINSDAG 27 januari 2015 het wapenbezit, fataal zijn voor hemzelf en voor mogelijke slacht offers." Door een DNA-match wordt hij nu in verband gebracht met de moord op Els Borst. Het D66-boegbeeld werd begin vorig jaar dood gevonden in de garage bij haar huis in Bilthoven. Sinds twee weken zit Van U. op nieuw vast. Op to januari zou hij zijn zus hebben doodgestoken. Twee dagen later gaf hij zichzelf aan, nadat de politie zijn volledi ge naam en een foto had ver spreid. De politie onderzoekt nu waar Van U. rond het tijdstip van de dood van Borst was en wat hij daarna heeft gedaan. Eind 2011 werd de Rotterdammer opgepakt na een anonieme tip: hij zou een vuurwapen in huis heb ben, terwijl hij geestelijk niet in orde was. Bij Van U. thuis vond de politie meerdere wapens. Ook had hij twee messen en een door geladen pistool op zak. Zijn wa penvergunning was al in 2009 in getrokken. Van U. zei tegen de rechter dat hij zich wilde beschermen tegen ter reur. Sinds 11 september 2001 was hij voortdurend op zijn hoede: hij zag overal islamitische dreiging. Het gerechtshof in Den Haag ver oordeelde Van U. in 2012 tot drie jaar cel. UTRECHT - Hij is al jaren verward én levensgevaarlijk. Bart van U. (38) uit Rotterdam - de man die wordt verdacht van de moord op Els Borst - werd in 2012 veroor deeld voor wapenbezit. De rech ter waarschuwde toen al dat Van U. slachtoffers zou maken: „Hij lijkt confrontaties niet uit de weg te gaan en dat kan, mede gelet op Pagina26 en 27: Onveilig gedrag wordt aangepakt Wie belt kan zich niet concentreren: 230 euro boete H Commentaar Kras.nl/india of bel 0900-9697iscPm AMSTERDAM - Bij het Scheepvaart museum in Amsterdam hebben enkele tientallen mensen gede monstreerd tegen de film Michiel de Ruyter. Die ging daar gistera vond in première. In het museum was een bioscoop gebouwd met ruim 1200 zitplaatsen. De actie groep Michiel de Rover verzet zich tegen de heldenstatus van de zeevaarder (1607-1676). Zo'n vijf tien oud-mariniers hielden een te- gendemonstratie om het juist op te nemen voor hun held. Het luk te de politie zonder al te veel moeite de twee groepen uit elkaar te houden. De actiegroep Michiel de Rover protesteerde tegen de 'verheerlij king van een koloniale zee- schurk'. Hij was volgens hen 'de beschermheer van de Nederland se slavenhandel'. De demonstran ten stonden met spandoeken op honderd meter van de ingang van het museum. De film draait vanaf donderdag in de bioscopen. 77% 23% Zuid-Europa laat zich niet langer de les lezen door het Noorden. Na de Grieken volgen de Spanjaarden, Fransen en Italianen. 257e jaargang nr. 22 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Verdachte moord Els Borst vast Editie: Walcheren Af en toe zon Lees verder op pagina 4 door Peter Winterman Els Borst foto Hollajndse Hoogte [januari 201 Rondreizen NL-sprekende reisleiding Ontdek versierde paleizen, fascinerende steden, boeddhistische kloosters, de heilige rivier de Ganges en de Taj Mahal in Agra. Inclusief vlucht, hotels, ontbijt en fantastische excursies Klantbeoordelingen 8+: "Een hele bijzondere ervaring" Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds pagina 7 Zeeheld overtuigt op land DE STELLING Reageer op pzc.nl Boete voor bellen achter het stuur is te laag UW MENING 335 reacties Professioneel knuffelen is een goed idee EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1