Energiek en komisch duo is op zoek naar nieuwe vriendjes Familie-expositie 22 ZEELAND VINTICIOUS VERSIONS De Staat speelde zaterdagavond Vinticious Versions in Vlissingen. UITGELATEN In Uitgelaten zet de krant elke week een hond in het zonnetje die in een dierenasiel met smart wacht op een nieuw baasje. Vandaag: Dicko en Indy uit het dierenasiel in Vlissingen. Volgen de week leest u of zij een nieuw baasje hebben gevonden. Als een koppel syn- chroonzwemmers be wegen ze zich voort: reu Dicko en teef In dy. Ze snuffelen op dezelfde manier aan de grond. Ze kijken gelijktijdig met dezelfde nieuwsgierigheid op bij het horen van een vreemd geluid. En ze zijn beiden superenthousiast dat ze naar buiten mogen. Negen jaar geleden werd het stel in hetzelfde nestje geboren. Sinds dien zijn ze onafscheidelijk. Het liefst willen ze dat bij het asiel in Vlissingen zo houden. „Die twee horen gewoon samen", stelt de verzorgster over de gecastreerde dogachtigen. Ondanks hun leeftijd hebben In dy en Dicko nog lang geen rolla- tor nodig. Het zijn twee echte fa natiekelingen. Vooral wanneer er een bal in het spel is, kunnen ze hun energie niet op. Steeds op nieuw werpt Dicko de bal vlak voor de voeten. Vervolgens wacht hij net zo lang tot de bal weg wordt getrapt. Wanneer dat niet rap genoeg ge beurt, houdt hij zijn roodbruine Negen jaar geleden werd het stel in hetzelfde nestje geboren. Sindsdien zijn ze onafscheidelijk. kopje scheef en deponeert hij de bal opnieuw op de voeten. Het sig naal is dan wel duidelijk. De bal vliegt naar de andere kant van het veld. Broer en zus stuiven er sa men achteraan. Daarbij is reu Dicko het meest fanatiek. Indy is wat minder op de bal gefocust. Zij vindt het juist leuk om haar broer een beetje te plagen. Zo slaat ze haar poten om zijn nek en pro beert ze hem af te remmen. Het mag niet baten. Dicko heeft de bal al snel te pakken. Als een trot se jongen komt hij teruggelopen met het speelgoed. Indy denkt profijt te hebben van de moeite die haar broer heeft ge daan. Zij wil namelijk ook met de bal spelen. De teef probeert hem uit de bek van Dicko te pakken. Het resultaat is een potje baltouw trekken. Het komische duo belandde in het asiel toen hun baasjes uit el kaar gingen. Nu wacht het stel op een nieuw onderkomen waar ze weer vriendjes hebben om mee te spelen. Met een kat als toeschou wer hebben ze geen problemen en met oudere kinderen kunnen ze prima overweg. Alleen kleine kinderen vinden ze lastig. Dat grut zien ze snel over het hoofd wanneer ze opgaan in hun spel. VLISSINGEN - Van een robuuste band in een robuust gebouw ver wacht je geen subtiel optreden. Maar dat gaf De Staat zaterdag avond wel, in de Vlissingse Tim merfabriek. Subtiel in toon, maar ook in set ting. Want hoe groot de fabriek ook is - en hoeveel kaartjes de Cultuurwerf ook had kunnen ver kopen - voor het podium, dat voor de gelegenheid was ver plaatst naar een intiem hoekje, stonden maar 250 mensen. De Staat wilde het graag bijzon der houden. De Nijmeegse muzi kanten, die in hun beginperiode bezoekers van De Piek uit hun dak lieten gaan en drie jaar gele den een kolossale muziekmachi- ne meesleepten die amper door de deuren van het Vlissingse pop podium paste, speelden hun beste nummers in Vinticious Versions, zo als ze hun plaat hebben genoemd. Met kleine versterkertjes, veergal- men en mini drumkits. Subtiel, zonder ziemelig te zijn. De mix van stijlen als reggae, rock, hip hop en country gaf de sfeer van een Quentin Tarantino-film. Het optreden was spannend en tegen strijdig als de stad waarin het plaatsvond. De Timmerfabriek was de derde locatie in een reeks van zeven, die De Staat aandoet. „Na een kleine werkplaats en een grote fabriek was dit een middenweg", aldus de met parfum en markeerstift be dwelmde zanger Torre Florim na afloop. „Supervet." foto Ruben Oreel Op zijn honderste geboorte dag wordt Piet Rijken met een familie-exposi tie geëerd door zijn familieleden. Dat gebeurt in augustus van dit jaar in de Walcherse kapel van Hoogelande. Kunstschilder Piet Rijken stierf op 27 december 2001. „In februari van dit jaar zou hij 100 zijn geworden. Hij was onze inspirator. Kunst zit in onze ge nen", zegt Angèle Rijken, dochter van de fijnschilder. Eerder zal het fijne en precieze werk van Piet Rijken op een bij zondere manier getoond worden. Dat gebeurt in Terra Maris, het museum voor natuur en land schap in Oostkapelle. Terra Maris heeft jaren terug de 'Kiekkast' van Piet Rijken aangekocht. Op dat doek is een kast met vakjes te zien, waarin objecten liggen die veelal in de Zeeuwse natuur voor komen. Van een krab, tot schel pen, eieren, vogeltjes. Wim Phaff heeft vogeltjes opnieuw geprepa reerd. De originelen waren door de tand des tijds aangevreten. „En we hebben thuis gezocht wat we nog van de kiekkast in bezit had den. De verzameling is nu com pleet en de kiekkast zoals hij was, krijgt een mooi plaatsje in het mu seum, vlakbij het schilderij 'de Kiekkast'. Op 30 januari is in het museum de onthulling", zegt An gèle. Voor familie Rijken is de kapel in Hoogelande een logische exposi tie-plek. „Daar heeft Piet ook in augustus 2001 zijn laatste exposi tie gehouden. Het was ontroe rend mooi. Hij wist toen al dat hij spoedig dood zou gaan. De dokto ren hadden ontdekt dat hij een ernstige ziekte had." Angèle, haar zuster Elsbeth De Kuyper-Rijken en broer Riaan Rij ken zijn de drie kinderen van Piet Rijken. Zij hebben de gouden han den van hun vader geërfd. „We zijn autodidact, net als mijn va der. We werden in ons ouderlijk huis omringd met kunst en mooie dingen. Elke ochtend knip ik hier een lampje aan boven een portretje van Ko, onze oude buur- Intiem optreden door Janneke Koster Hond vorige week Goed nieuws voor buldog King. De hond heeft een nieuw thuis gevonden waar hij kan genieten van de gezellig heid. door Wendy Wagenmakers door Edith Ramakers Dicko en Indy foto Ruben Oreel Nestor Piet Rijken, die dit jaar 100 jaar zou zijn geworden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22