Zeeuws K Vandaag gaat film De Ruyter in première in Amsterdam. Morgen loopt Michiel over de rode loper in Vlissingen en Terneuzen. Turkije VoordeelWeek Stilstand rond Smerdiek Nu Syriza de Griekse verkiezingen heeft gewonnen, wil de partij nieuwe afspraken maken over de Griekse schulden. 24 en 25 Buien, later droog MAANDAG 26 januari 2015 Pagina 18 en 19: Michiel maakt reclame voor Zeeland ATHENE - In de eerste officiële uit slagen van de verkiezingen van gisteren in Griekenland, haalde de linkse oppositiepartij Syriza van Alexis Tsipras 36,5 procent van de stemmen. Een absolute meerderheid in het parlement lijkt daarmee binnen handbereik. De winnaar krijgt immers een bo nus van 50 zetels in het 300 zetels tellende parlement, mits die par tij erin slaagt binnen drie dagen een regering te vormen. Syriza sprak van een 'historische overwinning'. De huidige rege ringspartij Nieuwe Democratie (ND) van premier Antonis Sama ras kwam in de eerste officiële uit slagen uit op 25 procent. Tsipras zei gisterochtend, nadat hij in Athene zijn stem had uitge bracht, tegen journalisten: „We hebben vijf jaar gewacht op dit moment. Vandaag staat het Griek se volk voor de opdracht de reste rende stap te maken naar de terug keer van hoop, het einde van angst, en de terugkeer van demo cratie en waardigheid in ons land." Tsipras (40) is ex-commu- nist en voormalig studentenlei der. Hij wil een eind maken aan de bezuinigingen die de Europese Unie, de Europese Centrale Bank en het Internationaal Monetair Fonds eisen als tegenprestatie voor hulp aan de financiering van de staatsschuld van 320 miljard eu ro. De betaling van schulden en rente is een te grote belasting voor het land in crisis en daarom moeten er nieuwe onderhandelin gen komen, vindt Tsipras. De Britse krant Sunday Times schreef gisteren dat spaarders in de twee maanden voor de Griekse verkiezingen meer dan 10 miljard euro van hun rekeningen hebben gehaald. Ze vrezen dat hun geld niet veilig is bij een overwinning van Syriza. Een Griekse bankadvi- seur meldde dat de Europese Cen trale Bank de vier grootste Griek se banken heeft opgedragen voortaan elke avond een statusrap- portage af te geven. De wereld is Kras Korting op alle zomerzonvakanties! Mogelijk echte Jan Steen ontdekt Tijdens een taxatiedag in Be verwijk is gisteren hoogstwaar schijnlijk een echte Jan Steen ontdekt. De taxateurs gaan er van uit dat het i7e-eeuwse schilderijtje vervaardigd is in Haarlem. Volgens het taxatie bureau moet nog verder onder zoek worden gedaan om zeker heid te krijgen. Op het schilde rij is een vrolijke man te zien met een bierpul in de hand. Bussemaker schenkt homo-fonds geld Minister Jet Bussemaker (Emancipatie) stort 40.000 eu ro in het Bob Angelofonds voor kleinschalige initiatieven die de acceptatie van lesbiennes, homo's, biseksuelen of trans- genders moeten verbeteren. Dat maakte ze zondagavond be kend op de nieuwjaarsreceptie van het COC in Amsterdam. De helft van het bedrag moet worden besteed aan jongeren. In en om Sint-Maartensdijk staat heel wat op stapel. De vraag is of het ooit uitgevoerd wordt. 257e jaargang nr. 21 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Syriza wint en daagt Europa uit pagina 2 en 3: Europa gaat uit slag betalen, hoe dan ook Kras.nl/turkijevoordeelweek of bel 0900-9697iscPm BEVERWIJK AMSTERDAM DE STELLING Reageeroppzc.nl Professioneel knuffelen is een goed idee UW MENING 509 reacties Provincie moet meevaller gebrui ken voor verlaging tunneltarief ma - vr EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1