kort technischevakbeurs.nl ZEELANDHALLEN - GOES www.escgoes.nl/tickets Als kind al had ik de Iroom om architect te sjorden. Ik speelde ©ral met lego en hield van hutten bouwen. O De Ondernemer Zeeland Nominatie architectuurprijs voor bruggenbouwer Hillebrand Appelaere verkozen tot beste product van het jaar Rotary schenkt 10 mille aan Sawasdee 10 - 11 - 12 FEBRUARI 2015 10 11 MIDDELBURG Constructie bedrijf Hillebrand uit Mid delburg heeft met de spraak makende Rijnhavenbrug in Rotterdam een nominatie in de wacht gesleept voor de Rot terdamse Architectuurprijs. Uiteindelijk ging de vakjury prijs naar het nieuwe Centraal Station in de Maasstad en de publieksprijs naar de nieuwe St. Michaëlschool. Het Middelburgse bedrijf bouwde de Rijnhavenbrug, die Katendrecht verbindt met de Wilhelminapier en al haar voorzieningen zoals Hotel New York. In het midden van de brug zorgt een stalen klep met behulp van een contragewicht voor een doorvaart van 25 meter breed. Volgens de jury is met deze brug een aangename omgeving gecreëerd, waarbij de geknikte hoofdvorm zorgt voor een afwisselend uitzicht. Hillebrand verzorgde voor dit project de engineering, fabri cage en montage. Momenteel werkt Hillebrand aan de grootste beweegbare brug in de geschiedenis van het bedrijf. Deze brug wordt geplaatst in Gouda naast de ringvaart, een van de verkeers knooppunten in Nederland. WATERLANDKERKJE Appe laere van de gelijknamige sap penmaker in Waterlandkerkje is door Q&A Research uitge roepen tot 'het beste product van het jaar'. Meer 113 producten waren ge nomineerd in 19 categorieën. Uiteindelijk kozen ruim 20.000 consumenten de winnaars. Het Zeeuwse Appelaere won niet alleen in de categorie 'fruitdranken', maar ging ook aan de haal met de 'overall prijs'. De Appelaere is gemaakt van honderd procent natuur lijk appelsap. In elke fles zit minstens één kilo Zeeuwse appels die milieubewust zijn geteeld. Het Zeeuwse ap- pelsapmerk heeft de afgelopen jaren de Nederlandse markt veroverd en is in veel restau rants en horecagelegenheden te bestellen. Alle winnaars zijn te vinden op de website. eerst naar de tijdelijke huisvesting van de bewoners. Dat is al een omvangrijke klus, want er zijn veel eisen en regels waaraan deze huisvesting moet voldoen. Ik had niet gedacht dat hier zoveel belangen zouden spelen." Deze eerste stap volgt uit de opgestelde ob jectvisie, waarin wordt bepaald wat de toekomstige ontwikkelingen van het gebouw en haar gebruikers moeten zijn. Hierbij wordt onder anderen uitgegaan van de historie van het Binnenhof. Het project heeft een lange aanlooptijd en zal pas over een aantal jaar worden uitgevoerd. Met veel enthousiasme vertelt zij over de weg van haar studie tot het moment van nu. "Toen ik in de derde klas van de havo zat, merkte ik dat ik geen ta lenknobbel had en liever met techniek en wiskunde bezig was. Als kind al had ik de droom om architect te worden. Ik speelde vooral met lego en hield van hutten bouwen. Het mbo was voor mij een veel beter idee, want dat was ook veel meer praktijkgericht en zodoende ben ik tussentijds overgestapt." Zo heeft de Zeeuwse bijvoorbeeld veel profijt gehad van de combinatie praktijk en studie in haar werk. "Tijdens mijn technische opleiding aan het Markiezaat Col lege in Bergen op Zoom heb ik drie praktijkstages gelopen, waaronder één op een architectenbureau. Maar ik heb ook op een bouwplaats rondgelopen, een muurtje gemetseld en ik weet wat van dakka pellen. Ook het opstellen van een begroting en een planning is voor mij geen probleem." Haar praktische instelling en werkervaring komen goed van pas. Ook geeft het een voorsprong op de TU Delft, waar zij na een propedeuse jaar op de Rot terdamse Hogeschool, begint aan een studie Bouw kunde. "Ik heb hier de eerste jaren volop geprofiteerd van mijn bouwkundige kennis en tekenervaring. Dat leverde hoge cijfers op. Verder is deze studie na tuurlijk theoretisch en daar heb ik in het begin wel aan moeten wennen." Daarna volgt zij een master Architectuur dat nog theoretischer is en waarbij zij ook veel moet schrijven. Na het voltooien van haar afstudeeropdracht is ze aan de slag in een team dat verantwoordelijk is voor de renovatie van het Binnenhof. "In het team ben ik helemaal opgenomen en samen met iemand anders volledig verantwoordelijk voor een aantal taken. Ik word voor vol aangezien en dat geeft een groot ge voel van waardering. Voorlopig zit ik hier goed op mijn plek en kan ik veel leren." En de toekomst? "Wie weet, komt er een ontwerpuitdaging in het buiten land op mijn pad. Dichter bij de bergen, mijn andere grote liefde.". OUWERKERK Rotaryclub Schouwen-Duiveland en Rotaryclub Zierikzee hebben in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk een cheque van 10.000 euro overhandigd aan Hector Loontjens, voorzitter van Stichting Sawasdee. Het geld is opgehaald met het jaarlijkse Benefiet Menevene- ment in Oosterland dat door de leden van Rotary Schouwen- Duiveland en Rotary Zierikzee wordt georganiseerd. In totaal hebben beide Rotaryclubs de laatste vier jaar ruim 30.000 euro geschonken, met als doel een technische school in Cam bodja te realiseren. Ook gingen leden van beide clubs en leraren en leerlingen van Pontes Pieter Zeeman naar het Zuidoost- Aziatische land om te helpen bij de bouw van de school. INFO: SALES@ESCGOES.NL - 0113 751 394 www.hillebrand.nu De 26-jarige Rozemarijn Dam uit Oud-Vossemeer is betrokken bij de renovatie van het Binnenhof. -» www.besteproductvanhetjaar.nl Tekenervaring Waardering -> www.cambodja-sawasdee.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 99