De zonnebrillen zijn van duur zaam hout gemaakt. Er moet zorg zijn voor de natuur. Voor de monturen wordt dan ook alleen FSC gecertificeerd hout gebruikt. 6 I 7 Innoveren betekent niet altijd dat je state of the art mate rialen hoeft te gebruiken. Soms is terug naar de basis juist vernieuwend. Neem bijvoorbeeld de zonnebrillen van Wooden Made. De monturen zijn niet gemaakt van metaal of plastic, nee... ze zijn van duurzaam hout. Sinds kort is dit vooruitstrevende brillenmerk in Zeeuwse handen. O De Ondernemer Zeeland Wooden Made is jong en hip. Hal verwege 2013 be gon Sebastiaan Smits - student Innovation Management aan de TU Eindhoven - met het ontwerp en de verkoop van zijn eigen hou ten zonnebrillen op internet, na dat hij in een Amerikaanse ad vertentie op houten en bamboe brilmonturen was gestuit. Zijn brillenmerk bleef niet lang onop gemerkt. Smits belandde binnen de kortste keren bij Carlo Bosz- hard en Irene Moors in het televi sieprogramma Life4You en in de nichemarkt van houten zonne brillen werd hij al gauw de groot ste in Nederland. Anderhalf jaar later zijn de brillen van Wooden Made ook te koop bij optieken en modezaken in onder meer Zeven bergen, Oosterhout, Heerlen, Er- melo en Gent, maar ook bij Grand Hotel Huis ter Duin in Noordwijk en zelfs op campings in Frankrijk en Spanje. De verkoop loopt voor het grootste deel echter via de webshop. Adrie Bal uit Goes heeft het brillenmerk en de webshop nu overgenomen van Smits. De Zeeuw ziet vanuit zijn ondernemersachtergrond - zijn vader was eigenaar van de succesvolle slagerij in Goes - een gat in de markt voor houten zon nebrillen. "Thuis draaide alles om tevreden klanten en vanuit dit uitgangspunt gaan we aan de slag met de houten zonnebrillen. Een fantastisch product", zegt hij. Geen enkele zonnebril van Wood en Made is hetzelfde. Elke bril is uniek door de karakteristieke nerven van het hout, legt Bal uit. "En bovendien wordt elke zon nebril met de hand gemaakt." Hout is het nieuwe hip. In mode en woninginterieur zijn natuur, back to basics en natuurlijke ma terialen de trend. Dat verklaart wellicht het succes van de bril len. De natuurlijke uitstraling maakt Wooden Made brillen tot een must have. En voor wie zich zorgen maakt dat juist die natuur te lijden heeft onder de productie van de brillen, heeft Bal gerust stellend nieuws: "De zonnebrillen zijn van duurzaam hout gemaakt. Dat vind ik erg belangrijk. Er moet zorg zijn voor de natuur. Voor de monturen wordt dan ook alleen FSC gecertificeerd hout gebruikt." De Zeeuwse ondernemer wil de komende jaren het brillenmerk Wooden Made nog meer op de kaart zetten. Dat betekent dat het assortiment verder moet worden uitgebreid. Ook zoekt hij retailers die de zonnebrillen in hun zaak willen verkopen. En hoewel de verkoop in eerste instantie vooral via de webshop verloopt, gelooft Bal nog steeds in de aloude klant vriendelijkheid die ook in de sla gerij van zijn vader gold. "Alles draait om kwaliteit. De kwaliteit van het product is goed en ook de kwaliteit van de dienstverlening is van groot belang. Tevreden klanten, daar doen we het voor. Alles moet gesmeerd lopen, maar mocht er toch iets fout gaan, dan wordt het meteen opgelost." Tekst Dennis Rijsbergen Hout is het nieuwe hip -> www.woodenmade.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 95